بیمه مسافرین ورودی به ایران

(0)

معرفی بیمه مسافرین ورودی به ایران

بیمه مسافرین ورودی به ایران که توسط بیمه سامان ارائه می‌شود یک نوع بیمه است که برای اتباع خارجی و یا ایرانیان مقیم خارج که قصد سفر به کشور زیبای ایران را دارند صادر می‌شود تا در طول مسافرت، با پشتیبانی هایی که بیمه سامان انجام می‌دهد، از حفاظت جان و مال خود مطمئن باشند و سفری لذت بخش را تجربه کنند. مورد دیگری که قابل ذکر است این است که بیمه مسافرتی اتباع خارجی به منظور اخذ ویزا از سفارت ایران برای توریست ها لازم و ضروری است.

اهمیت بیمه مسافرین ورودی به ایران

همیشه سفر به ایران یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین گزینه های مسافرتی برای ایرانیان مقیم خارج و توریست های سایر کشور ها بوده است؛ اما در کنار همه لحظات خوبی که در سفر تجربه می‌کنید گاهی هم ممکن است اتفاقاتی بیفتد که باعث ایجاد دردسر شود؛ اتفاقاتی مثل گم کردن چمدان، جاماندن از پرواز یا حتی اتفاقات بزرگتری مثل بیماری، تصادف و ... . به همین منظور بیمه سامان در کنار بیمه مسافرتی که برای سفرهای خارجی و بیمه گردشگری که برای تورهای گردشگری داخلی می‌باشد، بیمه مسافرتی ورود به ایران را برای مسافرانی که از کشورهای دیگر به ایران سفر می‌کنند در نظر گرفته است.

پوشش های بیمه مسافرین ورودی به ایران

پوشش بیمارستانی

حتی تصور اینکه در سفر و کشوری که هیچ شناختی از آن ندارید کارتان به بیمارستان کشیده شود سخت و دردناک است اما اگر یک همراه خوب و مطمئن مثل بیمه سامان در کنار خود داشته باشید مایه دلگرمی است، به طوری که این بیمه تمام هزینه های آمبولانس، بستری شدن و درمان شما را تقبل می‌کند.(به استثنا بیماری های مزمن که از قبل سابقه داشته باشید و هزینه های مربوط به زیبایی)

پوشش مشکل حقوقی

یک مشکل بدیهی که به دلیل آشنا نبودن با قوانین یک کشور ممکن است در سفر برای شما به وجود آید مشکلات حقوقی است اما در این مورد هم جای نگرانی نیست و بیمه سامان هزینه های حقوقی شما را نیز متقبل می‌شود.

پوشش بازگشت غیر منتظره

گاهی در مسافرت پیش می‌آید که به دلایل بحرانی مثل وضعیت وخیم پزشکی و یا فوت یکی از عزیزان در کشور مبدا، مجبور به بازگشت زودهنگام می‌شوید که در این شرایط بیمه مسافرتی ورود به ایران هزینه برگشت شما را پرداخت می‌کند.

پوشش دندانپزشکی

علاوه بر مشکلات جسمانی که تحت پوشش بیمارستانی قرار دارد، اگر در سفر دچار دندان درد شوید بیمه مسافرتی اتباع خارجی هزینه درمان دندان شما را می‌دهد.

پوشش فوت

اگر شخص بیمه شده در طول سفر خود فوت کند، هزینه برگرداندن جسد وی به کشور مبدا با بیمه سامان می‌باشد.

پوشش اعضای خانواده

اگر شخص بیمه شده بیش از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شده باشد و یکی از اعضای خانواده او تمایل به بازگشت به کشور مبدا را داشته باشد، بیمه سامان هزینه بازگشت وی را می‌پردازد.

پوشش ارسال دارو

اگر شخص بیمه شده نیاز به داروی ضروری داشته باشد که پزشک آن را تایید کرده باشد و آن دارو در موقعیت مکانی بیمه شده موجود نباشد، بیمه سامان هماهنگی های لازم برای ارسال دارو به بیمه شده را انجام می‌دهد.

پوشش خریدهای اضطراری

گاهی اوقات پیش می‌آید که فرودگاه بار مسافر را گم می‌کند و آن را با تاخیر به مسافر تحویل می‌دهد، در این شرایط اگر تحویل بار شما بیشتر از ۱۲ ساعت تاخیر داشته باشد، بیمه سامان هزینه وسایل ضروری مانند مسواک، لباس و ... را تقبل می‌کند.

پوشش مفقود شدن مدارک

اگر در طی اتفاقی، مدارک شناسایی، گذرنامه و ... خود را گم کنید، بیمه سامان علاوه بر راهنمایی و کمک رسانی، هزینه تهیه مجدد مدارک شما را بر عهده می‌گیرد.

پوشش ضرر تاخیر پرواز

تاخیر پرواز یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است در سفر اتفاق بیفتد اما جای نگرانی نیست چون بیمه سامان اینجا هم به شما کمک می‌کند و هزینه هایی که به دلیل این تاخیر متحمل می‌شوید، مثل اقامت هتل ، غذا و ... را پرداخت می‌کند.

پوشش ارسال پول

در صورتی که پولتان را به دلیل سرقت، مفقود شدن، بیماری یا حادثه ای از دست بدید، پول نقد برای شما ارسال خواهد شد. (البته این وجه باید قبلا به عنوان سپرده به شرکت بیمه داده شده باشد تا بتوانید از این پوشش استفاده کنید.)

پوشش یافتن و ارسال بار

بیمه سامان در پیدا کردن بار، وسایل شخصی و همچنین ارسال آنها به شما کمک خواهد کرد.

استثنائات بیمه مسافرین ورودی به ایران

در کنار پوشش های کاربردی این بیمه نامه، استثنائاتی در پوشش بیمه مسافرین ورودی نیز وجود دارد. در صورت وقوع هر یک از استثنائات، شرکت بیمه هیچ هزینه ای در قبال آن پرداخت نخواهد کرد.

موارد خارج از تعهد پوشش بیمه مسافرتی اتباع خارجی عبارت اند از:
 • خسارت های ناشی از بی توجهی و بی احتیاطی بیمه گذار
 • خسارت های ناشی از مشارکت در اقدامات جنایی
 • خسارت های ناشی از بلایای طبیعی ماند سیل، بهمن، خشکسالی، سونامی و…
 • عوارض ناشی از شرکت در فعالیت های ورزشی مانند: مسابقات اتومبیلرانی، ورزش های رزمی، سقوط آزاد، کوه نوردی و…
 • خسارت های ناشی از شرکت در شرط بندی، درگیری، نزاع

مزایای بیمه مسافران ورودی به ایران

توصیه میکنیم با مزایای بیمه مسافرین ورودی سامان آشنا شوید؛ تا از اهمیت آن مطلع شوید:

مزیت های بیمه مسافرین ورودی به ایران
 • ارائه پشتیبانی 24 ساعته
 • دارای اپراتور هایی با زبان های خارجه
 • بدون محدودیت سنی برای تهیه بیمه
 • بیمه سامان تمامی خسارت ها را به صورت مستقیم به مراکز درمان پرداخت کرده و نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای توسط بیمه گذار نیست.
 • امکان تهیه طرح های مطابق نیاز متقاضی بیمه نامه وجود دارد.

شرایط بیمه مسافرین ورودی به ایران

شرایط بیمه مسافرتی ورود به ایران، با توجه به مبدا، مدت سفر و… برای هر بیمه گذار متفاوت است. بهتر است با موارد تعیین کننده شرایط بیمه نامه مسافرین ورودی را قبل از تهیه بیمه نامه آشنا شوید:

مدت زمان سفر

با توجه به مدت زمان سفر بیمه گذار، نوع بیمه مسافرین ورودی متفاوت است. انواع بیمه مسافرتی ورود به ایران که شرکت بیمه با در نظر گرفتن طول سفر، در اختیار بیمه گذار می گذارد به شرح زیر می باشد:

 • 7 - 1 روز
 • 15 - 8 روز
 • 23 - 16 روز
 • 31 - 24 روز
 • 45 - 32 روز
 • 62 - 46 روز
 • 92 - 63 روز
 • شش‌ ماهه
 • یک‌ ساله

سن بیمه گذار

با آنکه برای خرید بیمه مسافرتی برای سفر به ایران، سن بیمه گذار محدودیت ندارد؛ اما در نوع و حق بیمه مسافرین ورودی تاثیر گذار می باشد. در واقع امکان صدور بیمه مسافرین ورودی برای تمامی افراد از بدو تولد تا 85 سالگی وجود دارد.

مدت اعتبار بیمه مسافرین

اغلب بیمه گذاران نگران مدت اعتبار بیمه نامه مسافرتی هستند؛ اعتبار این بیمه نامه به دوران سفر شما بستگی دارد. اما در نظر داشته باشید سفر شما نباید بیشتر از 92 روز طول بکشد. اگر پیش بینی می کنید سفر شما بیشتر از 92 روز است؛ برای خرید بیمه مسافرتی اتباع خارجی بلند مدت اقدام کنید.لازم بذکر است در حین سفر امکان تمدید این بیمه نامه وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید، نحوه تمدید بیمه مسافرین ورودی به ایران را مطالعه نمایید.

حق بیمه مسافرین

بیمه گذار برای استفاده از پوشش های بیمه مسافرتی ورود به ایران، موظف به پرداخت حق بیمه مسافرین ورودی می باشد. مبلغ حق بیمه متغیر است؛ و به عواملی مثل سن بیمه گذار، مدت سفر، مناطق تحت پوشش، طرح بیمه نامه بستگی دارد.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرین ورودی به ایران

بهتر است بعد از بروز حادثه به دنبال نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرین ورودی نباشید! و قبل از شروع سفر در رابطه با آن اطلاعات کاملی کسب کنید. در هنگام بروز حادثه کافیست با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. برای اعلام خسارت وارد شده شما تا 10 روز فرصت دارید با شرکت بیمه تماس گرفته و مدارک لازم را به آن تحویل دهید. اما اگر در شرایطی بودید که خطر جانی شما را تهدید می کرد، می توانید پس از بهبودی کامل با ارائه مدارک مربوطه برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه کنید.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت بیمه مسافرین ورودی به ایران

با ارائه مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی به شرکت بیمه، بیمه گر خسارت های وارده را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد:

 • اصل بیمه نامه مسافرین
 • اصل و کپی گذرنامه
 • اصل فاکتورهای پرداخت شده
 • گزارش های مبنی بر وقوع خسارت های وارد شده مربوط به هزینه (گواهی فوت، گواهی پزشکی بیمارستان و غیره)

سوالات متدوال

 • ?

  بیمه مسافرتی ورود به ایران بیمه سامان از چه زمانی شروع میشود؟

  فرقی نمیکند بیمه نامه را چه زمانی تهیه کرده باشید؛ ولی به محض اینکه وارد کشور ایران شوید، مدت استفاده شما از این بیمه نامه شروع می شود.

مقالات مرتبط

نظرات و امتیازات
امتیاز شما به این پروژه

نظرات بیمه مسافرین ورودی به ایران

پاسخ ها