عمر و تشکیل سرمایه

فرض نکنید! باور کنید؛ جایی هست که شما می توانید پولتان را سرمایه گذاری کنید و علاوه بر آن از پوشش های بیمه ای هم استفاده کنین. با خرید بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان یک تیر و دو نشون زدین.خیلی از ماها قسمتی از درآمدمون رو صرف هزینه های اضافی و غیرضروری می کنیم که واقعا جای فکر داره.به این فکر کنیم که اگر این بخش درآمدمون رو، هرچند کم و در حد توانمون برای حق بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان کنار بگذاریم. اگر به این پیشنهاد ما جواب مثبت بدین و اقدام کنین مطمئنا در نهایت این سرمایه گذاری ختم میشه به یه نفس عمیق راحت و لبخند رضایت.

خرید و استعلام قیمت

(0)

معرفی بیمه عمر و تشکیل سرمایه

اگر نگران آینده خود و فرزندانتان هستید، بیمه عمر بهترین گزینه برای تامین رفاه و آسایش شما می باشد! تهیه بیمه عمر مصداق بارز ضرب المثل یک تیر و دو نشان می باشد. چراکه با داشتن این بیمه نامه علاوه بر سرمایه گذاری، از پوشش های بیمه ای نیز استفاده خواهید کرد. بیمه عمر، یکی از انواع بیمه اشخاص است که به منظور تامین آتیه و رفاه اقشار جامعه، در تمامی مراحل زندگی، در اختیار متقاضیان بیمه قرار گرفته است. بیمه گذار با پرداخت حق بیمه، مبلغی تحت عنوان مستمری یا سرمایه دریافت خواهد کرد. همچنین در صورت ابتلا به بیماری، شرکت بیمه تمامی هزینه های درمانی فرد را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد. لازم به ذکر است چنانچه فرد بیمه شده در قید حیات نباشد، وراث وی می توانند از شرکت بیمه مستمری دریافت کنند. در ادامه با خدمات بیمه عمر بیشتر آشنا خواهیم شد.

تماس و مشاوره رایگان

انواع بیمه عمر

 • بیمه عمر ساده زمانی
 • بیمه تمام عمر
 • بیمه عمر مانده بدهکار
 • بیمه عمر و سرمایه گذاری
 • بیمه عمر یونیت لینک سامان

بیمه عمر ساده زمانی

با انتخاب بیمه عمر ساده زمانی، تنها امکان استفاده از پوشش فوت بیمه عمر وجود دارد. بیمه عمر ساده زمانی دارای اعتبار معینی است؛ و با اتمام اعتبار بیمه نامه، امکان استفاده از خدمات بیمه ای، برای بیمه گذار وجود ندارد. در واقع در صورت فوت بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه، جبران خسارت فوت بر عهده بیمه گر بوده و سرمایه بیمه به ذینفع بیمه گذار پرداخت خواهد شد. چنانچه بیمه گذار، در مدت اعتبار بیمه عمر زنده باشد، خسارتی از بیمه گر دریافت نخواهد کرد. افراد می توانند این بیمه را به صورت گروهی و یا انفرادی تهیه کنند. بیمه گروهی توسط ادارات برای پرسنل و به صورت سالانه دریافت می شود.

بیمه تمام عمر

با انتخاب بیمه تمام عمر، امکان استفاده از تمامی پوشش های بیمه ای برای بیمه گذار وجود خواهد داشت. این بیمه نامه دارای مدت معینی نبوده و نامحدود می باشد. همچنین امکان تهیه بیمه تمام عمر بصورت گروهی و انفرادی وجود دارد.

بیمه عمر مانده بدهکار

در واقع بیمه عمر مانده بدهکار در زمان حیات، پوشش بیمه ای به بیمه گذار ارائه نخواهد داد. این بیمه نامه برای زمانی استفاده می شود که فرد قبل از فوت از بانک وام دریافت کرده باشد، و در زمان فوت امکان پرداخت اقساط وام برای ذینفعان وی وجود نداشته باشد. در این شرایط شرکت بیمه موظف است اقساط وام متوفی را پرداخت کند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

یکی از پرطرفدارترین بیمه های عمر، بیمه عمر و سرمایه گذاری است. با انتخاب این بیمه نامه علاوه بر پوشش های درمانی، از خدمات بانکی نیز استفاده خواهید کرد. در واقع با انتخاب این بیمه نامه می توانید از خدمات دریافت وام، سرمایه گذاری و بازنشستگی و… استفاده کنید.

بیمه عمر یونیت لینک سامان

با خرید بیمه عمر یونیت لینک سامان، اندوخته شما مستقیما به صندوق های بورسی متصل خواهد شد. و با نوسانات افزایشی در بازار، اندوخته شما افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است بیمه نامه عمر تنها دارای سود تضمینی می باشد؛ به همین خاطر نوسانات منفی بر اندوخته شما تاثیر نخواهد گذاشت.

پوشش های بیمه عمر

بیمه گذار با پرداخت حق بیمه، از پوشش های بیمه عمر استفاده خواهد کرد:

پوشش فوت در بیمه عمر
پوشش فوت بیمه عمر

در صورت فوت بیمه شده، ذینفعان بیمه گذار، می توانند از پوشش فوت بیمه عمر استفاده کنند. پس از فوت بیمه گذار، اندوخته سرمایه گذاری به همراه سرمایه فوت به ذینفعان وی، بدون انجام انحصار وراثت، پرداخت خواهد شد. مبلغ نهایی پرداختی توسط شرکت بیمه، به حق بیمه دریافتی و سرمایه موجود در صندوق بیمه گذار بستگی دارد. چنانچه بیمه گذار در بیمه نامه، ذینفعان خود را مشخص نکرده باشد، سرمایه فوت به وراث قانونی وی تعلق خواهد گرفت.همچنین اگر شخص بیمه شده به دلیل وقوع حادثه فوت کند، علاوه بر سرمایه فوت، سرمایه پوشش فوت بر اثر حادثه نیز به ذینفع شخص فوت شده پرداخت می شود.

پوشش هزینه های درمانی بیمه عمر
پوشش هزینه های پزشکی بیمه عمر

جبران هزینه های درمانی که در اثر حادثه برای شخص بیمه شده ایجاد شده، بر عهده پوشش هزینه های پزشکی بیمه عمر می باشد. این پوشش سقف معینی نداشته، و شرکت بیمه متناسب با حق بیمه های پرداختی و سود سرمایه، بیمه گذار را حمایت خواهد کرد.

پوشش از کار افتادگی دائم بیمه عمر
پوشش از کارافتادگی دائم در اثر حادثه

اگر بیمه شده به دلیل حادثه دچار از کارافتادگی دائم چه به صورت کلی و چه به صورت جزئی شود، بیمه گر موظف است تا سقف مشخص شده در بیمه نامه مبلغی رو تحت عنوان سرمایه از کارافتادگی دائم به بیمه شده پرداخت کند. همچنین اگر بیمه گذار در اثر حادثه یا بیماری دچار از کارافتادگی کامل( دائم یا موقت) شود، شرایط بیمه نامه بدون پرداخت حق بیمه از طرف بیمه گذار، تا 10 سال ادامه پیدا کرده؛ در واقع بیمه گر حق بیمه را پرداخت خواهد کرد.

پوشش در آمد از کار افتادگی بیمه عمر
پوشش درآمد از کارافتادگی

چنانچه فرد بر اثر حادثه دچار از کار افتادگی (دائم یا موقت) شود، بیمه گر مبلغی تحت عنوان درآمد به بیمه گذار پرداخت خواهد کرد. مبلغ سرمایه این پوشش بصورت ضریبی از سرمایه فوت محاسبه خواهد شد. امکان استفاده از پوشش از کار افتادگی بیمه عمر، تنها برای افراد شاغل 20 الی 59 سال وجود دارد. لازم به ذکر است بیمه شده علاوه بر دریافت سرمایه از کار افتادگی، حق بیمه ای پرداخت نخواهد کرد؛ و بیمه گر تا پایان مدت بیمه نامه، حق بیمه های بیمه گذار را پرداخت خواهد کرد.

پوشش امراض خاص بیمه عمر
پوشش امراض خاص بیمه عمر

در صورت بروز بیماری های خاص مانند سکته قلبی ومغزی، جراحی قلب باز و دریچه قلب، سرطان ها و پیوند اعضای اصلی بدن، بیمه گر موظف است تا سقف سرمایه مشخص شده در بیمه نامه، خسارت را به صورت یکجا به بیمه شده پرداخت کند.

استثنائات بیمه عمر

شرکت بیمه، در برخی موارد بیمه گذار را حمایت نخواهد کرد.

استثنائات بیمه عمر عبارت اند از:
 • دیسک مهره ای یا آرتروز
 • صدمات جسمی که مقصر آن بیمه گذار می باشد
 • بیماری اعصاب و روان یا جنون
 • صدمات ناشی از استعمال مواد مخدر، مشروبات الکلی و داروهای محرک بدون تجویز پزشک
 • صدمات ناشی از انجام اعمال مجرمانه و خارج از قوانین توسط بیمه گذار
 • خسارت های ناشی از جنگ، شورش و اعتصاب

مزایای سرمایه گذاری بیمه عمر

قطعا پس از آشنایی با مزایای سرمایه گذاری بیمه عمر، یک ثانیه هم برای خرید بیمه عمر دریغ نخواهید کرد:

مزیت بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان
 • پرداخت سود سالیانه حاصل از سرمایه‌گذاری
 • پرداخت سود حاصل از سرمایه‌گذاری به صورت مشارکت در منافع علاوه بر نرخ سود علی‌الحساب
 • امکان سپرده‌گذاری اولیه و واریزهای متعدد خارج از قسط به منظور افزایش سرمایه گذاری
 • پرداخت وام به بیمه‌گذار معادل ۹۰ درصد اندوخته ، بدون نیاز به معرفی ضامن و یا دریافت وثایق ملکی
 • امکان افزایش حـق بیمـه متناسب با توانایی پرداخت بیمـه‌گذار به صورت سالانه به منظور مقابله با تورم
 • امکان پرداخت کل مبلغ سـرمایه‌گذاری به صـورت یـک‌جا در پـایـان دوره به بیمه‌گذار
 • امکان تبدیل بیمه‌نامـه به بیمـه مسـتمری (بازنشـستگی) در پـایـان مدت قرارداد

شرایط بیمه عمر

توصیه می شود قبل از خرید بیمه عمر، از شرایط بیمه عمر مطلع شود. برخی از شرایط این بیمه نامه به شرح زیر می باشد:

شرایط سنی بیمه عمر

بیمه سامان شرایط سنی بیمه عمر را برای بیمه گذاران محدود نکرده است. امکان تهیه بیمه عمر برای تمامی افراد از بدو تولد تا 70 سالگی وجود دارد. همچنین صدور بیمه عمر برای افراد بالای 70 سال، با شرایط متفاوتی انجام می شود. لازم به ذکر است بهترین زمان خرید بیمه عمر، در دوران نوجوانی افراد می باشد.

مدت بیمه عمر

بطورکلی مدت بیمه عمر یک سال است. اما پس از پایان هر سال، بیمه نامه به صورت خودکار برای بیمه گذار تمدید خواهد شد؛ مگر آنکه بیمه گذار دیگر تمایلی برای استفاده از بیمه نامه نداشته باشد. لازم به ذکر است بیمه گذار با میل شخصی خود می تواند بیمه عمر بلند مدت نیز تهیه نماید. در واقع هرچه مدت قرارداد بیمه نامه بیشتر باشد، سرمایه بیشتری به بیمه گذار پرداخت خواهد شد.

مبلغ حق بیمه عمر

مبلغ حق بیمه عمر ثابت و مشخص نمی باشد؛ هر فرد با در نظر گرفتن شرایط مالی خود می تواند مبلغی را تحت عنوان حق بیمه، بصورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله به شرکت بیمه پرداخت کند.

نحوه محاسبه حق بیمه عمر

حق بیمه عمر برای تمامی بیمه گذاران ثابت نبوده و با توجه به شرایط فرد، نرخ حق بیمه عمر تعیین می شود. شرکت بیمه حداقل و حداکثر حق بیمه ماهیانه را مشخص می کند؛ سپس بیمه گذار مبلغی را به عنوان حق بیمه عمر انتخاب می کند. مبلغ حق بیمه پرداختی تاثیر مستقیمی بر سرمایه فوت دارد؛ به همین خاطر بیمه سامان، به متقاضیان بیمه پیشنهاد می کند، حق بیمه بیشتری پرداخت کرده تا سرمایه فوت بیمه نامه افزایش یابد. سرمایه فوت بصورت ضریبی از حق بیمه پرداختی محاسبه می شود؛ که این ضریب در شرکت های بیمه، متفاوت می باشد. بیمه گذار علاوه بر انتخاب حق بیمه ماهیانه، می تواند ضریب سرمایه فوت را نیز انتخاب کند. بطور مثال اگر مبلغ حق بیمه شما 100 هزار تومان باشد، و ضریب سرمایه انتخابی شما 300 باشد، سرمایه فوت در بیمه نامه 30 میلیون ثبت می شود.

همچنین شرکت بیمه با در نظر گرفتن تورم ها، پارامتری تحت عنوان درصد افزایش سالانه حق بیمه، برای بیمه گذاران در نظر گرفته است؛ تا تاثیر تورم ها بر سرمایه بیمه نامه را کاهش دهد. درصد افزایش سالانه حق بیمه بین 5 تا 25 درصد می باشد؛ و بیمه شده در انتخاب میزان درصد محدودیت ندارد. بطور مثال اگر درصد انتخابی شما 5 و حق بیمه پرداختی سال اول 50 هزار تومان باشد؛ در سال دوم حق بیمه پرداختی شما به 55 هزار تومان افزایش پیدا خواهد یافت.

اما برخی از عوامل تاثیر گذار در نرخ حق بیمه عمر عبارت اند از:
 • سن بیمه شده
 • مدت اعتبار بیمه عمر
 • میزان پوشش های انتخابی بیمه گذار
 • سرمایه فوت
 • سرمایه امراض خاص
 • سرمایه نقص عضو و از کارافتادگی

بهترین بیمه عمر

متقاضیان بیمه عمر با توجه به شرایط خود، معیار های متفاوتی برای خرید بهترین بیمه عمر دارند. برخی از افراد فکر می کنند، با انتخاب ارزانترین بیمه نامه، بهترین بیمه عمر را تهیه کرده اند؛ اما کاملا اشتباه می باشد. چرا که بیمه گر متناسب با حق بیمه های پرداختی، بیمه گذار را حمایت خواهد کرد. بدیهی است هرچه حق بیمه بیشتری پرداخت کنید، تعهدات کاملتری از بیمه گر دریافت خواهید کرد. بطور کلی سقف تعهدات بیمه نامه، میزان رضایت بیمه گذاران و بیمه مرکزی، میزان سود دهی بیمه نامه، پوشش های بیمه ای و… معیار های اصلی انتخاب بهترین بیمه عمر می باشند.

تماس و مشاوره رایگان

سوالات متدوال

 • ?

  آیا می توان بیمه عمر را فسخ کرد

  شرکت بیمه امکان فسخ بیمه عمر را در پس از سال اول فراهم کرده است. در صورتیکه بیمه گذار برای ادامه همکاری مایل نباشد، می تواند بیمه نامه را بازخرید کند. مبلغ بازخرید بیمه عمر، مجموع حق بیمه های پرداختی با سود آن می باشد. بیمه گذار با موافقت بیمه گر می توانید این مبلغ را بصورت یکجا و یا مستمری دریافت کند. اما بیمه سامان بازخرید بیمه نامه های کمتر از 5 سال را به بیمه گذاران پیشنهاد نمی کند.

 • ?

  آیا بیمه عمر دفترچه خدمات درمانی دارد

  زمانی که اسم پوشش هزینه های پزشکی به میان می آید، اغلب افراد فکر می کنند، با خرید بیمه عمر دفترچه خدمات درمانی دریافت خواهند کرد. بیمه عمر دفترچه خدمات درمانی ندارد، اما بیمه گذار را در پرداخت هزینه های درمانی حمایت خواهد کرد.

لینک های مفید

خرید آنلاین پرداخت آنلاین حق بیمه استعلامات بیمه عمر
نظرات و امتیازات
امتیاز شما به این پروژه

نظرات عمر و تشکیل سرمایه

پاسخ ها