نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان چیست؟

بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

روز پیری پادشاهی هم ندارد لذتی! حتما این ضرب المثل رو شنیدی و آیا می دونی چه ارتباطی با بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان داره؟ شاید 90% اطرافیانمون کل عمرشون در تکاپوی به دست آوردن خونه، ماشین، سرمایه و... هستن و اما سئوال من اینه آیا با همون انرژی که توی 20 سالگی دارن در 50 سالگی هم برای به دست آوردن آسایش و آرامش تلاش می کنن؟ البته که نه تلاش و کار برای دوران جوانیست و در زمان پیری فقط می تونی تماشاگر تمام تلاش های عمرت باشی. و اما چه لذتی بهتر از اینکه در دوران میانسالی و پیری علاوه بر اندوخته های خودت، حمایت بشی؟ با تهیه بیمه عمر سامان علاوه بر اینکه در طول عمرت دیگه نگرانی بابت پرداخت هزینه های درمانی و... نداری، در دوران پیری مبلغی بعنوان مستمری بازنشستگی دریافت می کنی. به احتمال زیاد بعد از خوندن این مقاله، وسوسه میشی تا این بیمه نامه رو برای دوران پیری خودت تهیه کنی.

پوشش های بیمه عمر

استثنائات بیمه عمر سامان

بیمه سامان موارد زیر رو تحت پوشش قرار نمیده:

بیمه عمر سامان چه مواردی را تحت پوشش قرار میدهد؟

خطرات اضافی بیمه عمر سامان

با پرداخت مبلغ اضافه تری به شرکت بیمه، در موارد زیر تحت پوشش قرار خواهید گرفت:

مزایای بیمه عمر و تشکیل سرمایه

بیمه عمر سامان چه مزیت هایی دارد؟

همه چیز راجب اندوخته صندوق و تشکیل سرمایه سامان

بیمه گذار موظف است مبلغی بعنوان حق بیمه پرداخت کنه، البته این مبلغ با توجه به بودجه مالی فرد تعیین میشه. شرکت بیمه حدودا نیمی از حق بیمه پرداخت شده رو بابت هزینه پوشش های بیمه عمر برداشته و مابقی رو در صندوق سرمایه بیمه گذار سرمایه گذاری میکنه. در گذر زمان مبلغی بعنوان سود به سرمایه موجود در اندوخته صندوق اضافه میشه. چند سال بعد سودهای اضافه شده و حق بیمه های پرداختی و اندوخته صندوق سود مرکب رو تشکیل میدن که این سود به صورت تصاعدی افزایش پیدا میکنه. از ابتدای سال دوم بیمه گذار میتونه از اندوخته صندوق برداشت کنه و البته به اندازه 90% اندوخته صندوق از شرکت بیمه وام دریافت کنه (بدون داشتن ضامن). در پایان اگه برداشتی نداشت طبق نظر بیمه گذار مبلغ اندوخته صندوق یا بصورت یکجا و یا مستمری به او پرداخت خواهد شد و البته فرقی هم نمیکنه بیمه شده سالم باشه و یا اتفاقی برایش افتاده باشه به هرحال اندوخته صندوق به بیمه شده یا ذینفع او پرداخت خواهد شد. بیمه گذار میتونه مبلغی به غیر از حق بیمه های پرداخت شده، به اندوخته خود اضافه کنه که به این کار تعدیل اندوخته میگویند. واضح است که با تعدیل اندوخته سوددهی بیمه گذار بیشتر میشه!

به انتخاب بیمه گذار سرمایه او در یکی از صندوق های کم ریسک، متوسط، زیاد، سرمایه گذاری خواهد شد و در گذر زمان به سرمایه فرد سود تضمینی و سود قطعی پرداخت خواهد شد.

البته در سال های اخیر، صندوق‌های جذاب دیگری هم به اسم رشد ۱ و همچنین صندوق یونیت لینک (یا بیمه عمر متصل به واحد)، به محصولات بیمه عمر سامان اضافه شده؛ که برای مثال صندوق رشد ۱ در سال ۱۳۹۹ معادل ۵۸ درصد به بیمه گذاران خودش، سود قطعی پرداخت کرده که در تاریخچه ی بیمه عمر کشور، یه رکورد بی سابقه حساب میشه.

سرمایه گذاری در بیمه عمر سامان

سرمایه گذاری در بانک بهتره یا بیمه عمر

سرمایه گذاری در بانک هیچ پوشش بیمه ای نداره و شما زمانی که برای دریافت وام اقدام می کنی حتما باید ضامن، چک و ... داشته باشی! بعد از فوت صاحب حساب، سپرده مشمول مالیات خواهد شد و البته برای دریافت سپرده حتما باید انحصار وراثت انجام بشه. اما با سرمایه گذاری در بیمه های عمر و تشکیل سرمایه، علاوه بر داشتن پوشش بیمه ای، برای دریافت وام نیازی به ضامن نیست و سپرده و اندوخته بیمه گذار در زمان حیات و پس از فوت فرد مشمول مالیات نخواهد شد و البته برای دریافت اندوخته پس از فوت بیمه شده، نیازی به انحصار وراثت نیست و فقط مدارک شناسایی اسامی ذکر شده بعنوان ذینفع در بیمه نامه کافیست. به نظر میرسه بهترین انتخاب خرید بیمه عمر باشه، شما چی فکر میکنی؟

تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر

بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر ماهیت یکسانی دارن هر دو مبلغی بعنوان حق بیمه از بیمه گذار دریافت کرده و در برابر اون پوشش های درمانی و... در اختیار فرد میذارن. اما بیمه تامین اجتماعی کاملا اجباریه و هر فرد مشغول به کار باید این بیمه نامه رو داشته باشه، محدودیت سنی داره و حداقل بعد از 30 سال پرداخت حق بیمه می تونی به اصطلاح بازنشسته بشی و از شرکت بیمه مستمری دریافت کنی. در طول این سال ها هم پوشش های درمانی دریافت میکنی اما بیمه عمر یه بیمه نامه اختیاریه نداشتنش مشکلی نداره و داشتنش به نفعته! هر فرد با هر سنی میتونه این بیمه نامه رو تهیه کنه و علاوه بر پوشش های درمانی میتونه سرمایه گذاری بکنه و سود ببره! با این حال نمیشه گفت بهتره فقط بیمه عمر تهیه کنی یا بلعکس، هر کدوم باتوجه به آیتم هایی که دارن، در کنار هم میتونن موجب آسایش شما بشن.

بیمه عمر یونیت لینک

شرکت بیمه سامان طرحی تحت عنوان بیمه عمر یونیت لینک (متصل به واحد) تهیه کرده که بیمه گذار با تهیه آن سرمایه گذاری بدون ریسکی رو تجربه خواهد کرد. به این صورت که علاوه بر دریافت پوشش های بیمه عمر سامان (فوت، امراض خاص، از کار افتادگی و...)، با اندوخته بیمه نامه بصورت مستقیم در صندوق های بورسی سرمایه گذاری میکنه. با بیمه عمر متصل به واحد بدون نیاز به داشتن اطلاعات راجب بورس، در آن سرمایه گذاری میکنی. البته در پی افزایش نوسانات بازار، اندوخته شما افزایش یافته و در صورت کاهش آن هیچ تغییری در اندوخته شما ایجاد نخواهد شد.

همه چیز راجب پوشش امراض خاص

همانطور که در قسمت بالا گفتیم این پوشش مخصوص بیماری هایی مثل (سکته مغزی یا قلبی، جراحی قلب باز، سرطان و...) هست که شرکت بیمه مبلغی تا سقف مجاز در بیمه نامه به بیمه گذار بصورت یکجا پرداخت میکنه. این پوشش در سه طرح پایه، آسایش و ممتاز در اختیار بیمه گذاران محترم قرار داده شد اما برای استفاده از پوشش باید به نکات زیر توجه کنید:

و اما توضیحات کوتاهی راجب طرح های پوشش امراض خاص

پوشش امراض خاص در بیمه عمر سامان

مدت اعتبار بیمه عمر و تشکیل سرمایه

مدت زمان این بیمه نامه یک سال است. البته لازمه این رو هم اضافه کنم که پس از پایان هر سال بیمه ای بیمه نامه به صورت خودکار برای بیمه گذار تمدید میشه مگر اینکه بیمه گذار دیگه تمایلی برای تهیه این بیمه نداشته باشه و در این صورت باید به شرکت بیمه اعلام کنه.

محدودیت سنی بیمه عمر سامان

در تهیه این بیمه نامه سن ملاک نیست و شما از بدو تولد تا 80 سالگی میتونید برای تهیه بیمه عمر سامان اقدام کنید.

چند نکته پایانی)

خرید بیمه عمر و تشکیل سرمایه اطلاعات بیمه عمر و تشکیل سرمایه