مسافرتی با پوشش کرونا

برای خرید و استعلام قیمت میتوانید از فرم زیر اقدام فرمایید

(0)

معرفی بیمه مسافرتی

اگر به دنبال یک همسفر خوب برای سفر هستید، بیمه مسافرتی بهترین انتخاب برای شماست! چرا که این بیمه نامه شما را در هیچ شرایطی تنها نخواهد گذاشت. قطعا با شنیدن اسم سفر، به یاد خاطرات لذت بخش مسافرت، خواهید افتاد. اما آیا تا بحال به خطرات آن نیز فکر کرده اید؟ هر چقدر هم فرد محتاطی باشید، باز هم در معرض پیشامد های ناگهانی سفر قرار می گیرید. ممکن است به دلیل تغییرات آب و هوا، به بیماری مبتلا شوید. و یا با مفقود شدن مدارک شخصی و تاخیر پرواز، متحمل خسارت های مالی شوید! در این شرایط هزینه های جبران خسارت به یک طرف و فشار عصبی و روحی که در کشور غربت به شما وارد می شود، باعث آزارتان خواهد شد؛ و در نهایت خاطرات خوبی از سفر در ذهن شما باقی نخواهد ماند. بیمه مسافرتی مانع وقوع اتفاقات تلخ نخواهد شد! اما در هنگام بروز هر خسارت مالی و جانی، شما را حمایت خواهد کرد تا فشار کمتری را متحمل شوید. برای سفر به کشور های خارجی، خرید بیمه مسافرتی امری الزامیست؛ و در صورت نداشتن بیمه سفر، سفارت خانه ویزایی برای شما صادر نخواهد کرد. توصیه می کنیم؛ حتی اگر داشتن این بیمه نامه برای شما الزامی نیست؛ باز هم آن را تهیه کنید؛ چرا که هیچ وقت از خرید بیمه مسافرتی پشیمان نخواهید شد.

تماس و مشاوره رایگان

انواع بیمه مسافرتی

انواع بیمه مسافرتی در دو گروه بیمه مسافرتی داخلی و بیمه مسافرتی خارجی تقسیم می شوند:

بیمه مسافرتی داخلی

بطور کلی بیمه مسافرتی داخلی، برای سفر های داخلی صادر نمی شود؛ این بیمه نامه برای اتباع خارجی که به کشور ایران سفر می کنند صادر می شود. اما برای بیمه شدن در طول سفرهای داخلی، می توانید بیمه حوادث انفرادی و بیمه مسئولیت گردشگری

بیمه مسافرتی خارجی

در شرکت های بیمه، بیمه مسافرتی خارجی، با توجه به مقصد بیمه گذار، شرایط مختلفی دارد. بطور کلی محدوده جغرافیایی بیمه مسافرتی، به دو گروه بیمه مسافرتی شینگن و بیمه مسافرتی کشور های غیر شینگین تقسیم شده است. برای سفر به کشور های شینگن، خرید بیمه مسافرتی الزامیست. و برای سفر به کشورهای غیر شینگن داشتن بیمه نامه اختیاری است؛ اما خرید بیمه مسافرتی را به شما پیشنهاد می کنیم.

پوشش های بیمه مسافرتی

بیمه گذار با پرداخت حق بیمه، از پوشش های بیمه مسافرتی استفاده خواهد کرد:

پوشش هزینه های درمانی بیمه مسافرتی
پوشش بیمارستانی بیمه مسافرتی

پوشش بیمارستانی بیمه مسافرتی سامان شامل هزینه بستری شدن در بیمارستان، هزینه درمان و مداوا به علت بیماری کرونا و سایر بیماری ها می شود. (به استثناء بیماری های مزمن که از قبل سابقه داشته باشید و هزینه های مربوط به زیبایی)

پوشش هزینه آمبولانس در بیمه مسافرتی
پوشش آمبولانس بیمه مسافرتی

هزینه های آمبولانس برای انتقال فرد بیمه شده به نزدیکترین درمانگاه یا مرکز درمانی مجهز تر؛ در صورتی که به خاطر حادثه یا بیماری آسیب دیده باشد. حتی در صورت نیاز بیمه مسافرتی سامان هماهنگی های لازم رو برای انتقال بیمه گذار به ایران توسط آمبولانس هوایی انجام می دهد.

پوشش هزینه دندانپزشکی در بیمه مسافرتی
پوشش دندانپزشکی بیمه مسافرتی

اقدامات فوری برای درمان درد دندان و پوسیدگی دندان یکی دیگر از پوشش های بیمه مسافرتی سامان هست که کمتر شرکت بیمه ای دارد.

پوشش فوت در بیمه مسافرتی
پوشش فوت بیمه مسافرتی

در صورتی که شخص بیمه شده در سفر فوت کند، هزینه برگرداندن جسد شخص فوت شده با بیمه سامان می باشد.

پوشش بازگشت اعضای خانواده در بیمه مسافرتی
پوشش اعضای خانواده بیمه مسافرتی

در صورتی که شخص بیمه شده بیش از ده روز در بیمارستان بستری شده باشد، بیمه سامان بازگشت یکی از اعضای بلافصل خانواده به ایران را نیز انجام می دهند.

پوشش هزینه های حقوقی در بیمه سفر
پوشش حقوقی بیمه مسافرتی

در صورتی که شخص بیمه شده بیش از ده روز در بیمارستان بستری شده باشد، بیمه سامان بازگشت یکی از اعضای بلافصل خانواده به ایران را نیز انجام می دهند.

پوشش بازگشت غیر منتظره در بیمه سفر
پوشش بازگشت غیر منتظره بیمه مسافرتی

در صورتی که بیمه شده به دلیل مسائل بحرانی و وخیم پزشکی و فوت یکی از بستگان مجبور به بازگشت به ایران شود و نتواند از بلیط اصلی استفاده کند؛ بیمه مسافرتی سامان هزینه برگشت وی را پرداخت خواهد کرد.

پوشش هزینه ارسال دارو
پوشش ارسال دارو بیمه مسافرتی

داروی ضروری که پزشک تایید کند ولی در موقعیت مکانی فعلی نتوان آن را تهیه کرد؛ بیمه سامان هماهنگی های لازم برای ارسال دارو به بیمه شده را انجام می دهد.

پوشش خرید های ضروری در بیمه سفر
پوشش خرید های اضطراری بیمه مسافرتی

در صورتی که در تحویل بار بیشتر از 12 ساعت تاخیر وجود داشته باشد، و نیاز به استفاده از وسایل اضطراری مثل لباس، مسواک داشته باشید، بیمه مسافرتی هزینه خرید وسایل ضروری را تقبل می کند.( لازم به ذکر است اگر چمدان شما گم شده باشد و از بند تاخیر در تحویل چمدان استفاده کرده باشید، هزینه ای دریافت نخواهید کرد)

پوشش مفقود شدن مدارک شناسایی
پوشش مفقود شدن مدارک بیمه مسافرتی

زمانی که مدارک شناسائی خارج از کشور، گذرنامه و گواهینامه بین المللی شما گم شود، قطعا علاوه بر راهنمایی و کمک رسانی ، هزینه تهیه مجدد مدارک به شما پرداخت میشود

پوشش یافتن چمدان ها در بیمه سفر
پوشش یافتن و ارسال بار بیمه مسافرتی

بیمه سامان در پیدا کردن بار، وسایل شخصی و همچنین ارسال آنها به شما کمک خواهد کرد.

 پوشش ارسال پیام های فوری در بیمه سفر
پوشش ارسال پیام های فوری بیمه مسافرتی

بیمه سامان اطلاعات در مورد مراکز درمانی، داروخانه ها و پزشکان را به شخص بیمه شده اطلاع رسانی می کند و در صورت وجود پیام فوری، حتما به شخص بیمه شده ارسال میشود.

پوشش پرداخت خسارت ناشی از تاخیر پرواز
پوشش ضرر تاخیر هواپیما بیمه مسافرتی

هزینه هایی که به دلیل تاخیر (بیش از 6 ساعت) هواپیما صورت گرفته باشد مثل اقامت هتل و غذا به بیمه گذار پرداخت میشود (البته با ارائه اصل صورتحساب و تاییدیه شرکت هواپیمایی)

پوشش ارسال وجه الضمان در بیمه سفر
پوشش ارسال وجه الضمان بیمه مسافرتی

فرستادن وجهی برای ضمانت (مشروط بر این که وجه در ایران به شرکت بیمه سامان به عنوان سپرده، پرداخت شده باشد)

پوشش ارسال پول در بیمه سفر
پوشش ارسال پول نقد بیمه مسافرتی

در صورتی که پولتان به دلیل سرقت، مفقود شدن، بیماری یا حادثه از دست بدید؛ پول نقد برای شما ارسال خواهد شد. (البته این وجه باید قبلا به عنوان سپرده به شرکت بیمه داده شده باشد تا بتوانید از این پوشش استفاده کنید)

استثنائات بیمه مسافرتی

در کنار پوشش های کاربردی این بیمه نامه، استثناهای پوشش بیمه مسافرتی نیز وجود دارد. در صورت وقوع هر یک از استثنائات بیمه مسافرتی، شرکت بیمه هیچ هزینه ای در قبال آن پرداخت نخواهد کرد.

موارد خارج از تعهد پوشش بیمه مسافرتی عبارت اند از:
 • خسارت های ناشی از بی توجهی و بی احتیاطی بیمه گذار
 • خسارت های ناشی از مشارکت در اقدامات جنایی
 • خسارت های ناشی از بلایای طبیعی ماند سیل، بهمن، خشکسالی، سونامی و…
 • عوارض ناشی از شرکت در فعالیت های ورزشی مانند: مسابقات اتومبیلرانی، ورزش های رزمی، سقوط آزاد، کوه نوردی و…
 • اشخاص مقیم دائم و دانشجویان ایرانی خارج از کشور
 • خسارت های ناشی از شرکت در شرط بندی، درگیری، نزاع

مزایای بیمه مسافرتی سامان

توصیه میکنیم با مزایای بیمه مسافرتی سامان آشنا شوید؛ تا از اهمیت آن مطلع شوید:

مزیت بیمه مسافرتی سامان
 • ارائه پشتیبانی 24 ساعته در تمامی نقاط جهان
 • دارای اپراتور های فارسی زبان
 • برای تهیه بیمه مسافرت خارج از کشور سامان محدودیت سنی وجود ندارد
 • بیمه سامان تمامی خسارت ها را بصورت مستقیم به مراکز درمان در سراسر دنیا پرداخت کرده و نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای توسط بیمه گذار نیست
 • امکان تهیه طرح های مطابق نیاز متقاضی بیمه نامه وجود دارد
 • پیگیری خسارت به وجود آمده بر عهده شرکت بیمه می باشد و نیازی به پیگیری شرکت های خارجی نیست

شرایط بیمه مسافرتی

شرایط بیمه مسافرتی، با توجه به مقصد، مدت سفر و… برای هر بیمه گذار متفاوت است. بهتر است با موارد تعیین کننده شرایط بیمه نامه مسافرتی را قبل از تهیه بیمه نامه آشنا شوید:

مدت زمان سفر

با توجه به مدت زمان سفر بیمه گذار، نوع بیمه مسافرتی متفاوت است. انواع بیمه مسافرتی که شرکت بیمه با در نظر گرفتن طول سفر، در اختیار بیمه گذار می گذار به شرح زیر می باشد:

 • 7 - 1 روز
 • 15 - 8 روز
 • 23 - 16 روز
 • 31 - 24 روز
 • 45 - 32 روز
 • 62 - 46 روز
 • 92 - 63 روز
 • شش‌ ماهه
 • یک‌ ساله

اما اگر در طول یک سال، به کشورهای خارجی زیادی سفر می کنید، خرید بیمه مسافرتی شش ماهه و یک ساله برای شما به صرفه تر می باشد.

سن بیمه گذار

با آنکه برای خرید بیمه سفر، سن بیمه گذار محدودیت ندارد؛ اما در نوع و حق بیمه مسافرتی تاثیر گذار می باشد. در واقع امکان صدور بیمه مسافرتی برای تمامی افراد از بدو تولد تا 85 سالگی وجود دارد.

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی

پوشش های بیمه مسافرتی در کشورهای سراسر جهان قابل استفاده است. اما شرکت های بیمه مناطق جغرافیایی جهان را دسته بندی کرده اند؛ بیمه گذار با توجه به مقصد خود، باید یکی از دسته های مناطق جغرافیایی را انتخاب کند. بطور مثال بیمه سامان عراق، سوریه و عربستان را در یک گروه قرار داده و برای سفر به عراق، باید این دسته را انتخاب کنید. لازم به ذکر است هر چه منطقه جغرافیایی وسیع تری را انتخاب کنید، حق بیمه بیشتری پرداخت خواهید کرد.

مدت اعتبار بیمه مسافرتی

اغلب بیمه گذاران نگران مدت اعتبار بیمه نامه مسافرتی هستند؛ اعتبار این بیمه نامه به دوران سفر شما بستگی دارد. اما در نظر داشته باشید سفر شما نباید بیشتر از 92 روز طول بکشد. اگر پیش بینی می کنید سفر شما بیشتر از 92 روز است؛ برای خرید بیمه مسافرتی بلند مدت اقدام کنید.لازم بذکر است در حین سفر امکان تمدید این بیمه نامه وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید، نحوه تمدید بیمه مسافرتی را مطالعه نمایید.

حق بیمه مسافرتی

بیمه گذار برای استفاده از پوشش های بیمه مسافرتی، موظف به پرداخت حق بیمه مسافرتی می باشد. مبلغ حق بیمه متغیر است؛ و به عواملی مثل سن بیمه گذار، مدت سفر، مناطق تحت پوشش، طرح بیمه نامه بستگی دارد.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی

بهتر است بعد از بروز حادثه به دنبال نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی نباشید! و قبل از شروع سفر در رابطه با آن اطلاعات کاملی کسب کنید. در هنگام بروز حادثه کافیست با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. برای اعلام خسارت وارد شده شما تا 10 روز فرصت دارید با شرکت بیمه تماس گرفته و مدارک لازم را به آن تحویل دهید. اما اگر در شرایطی بودید که خطر جانی شما را تهدید می کرد و یا پرداخت خسارت در کشور های خارجی توسط شرکت های کمک رسان وجود نداشت؛ می توانید پس از بهبودی کامل با ارائه مدارک مربوطه برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی

با ارائه مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی به شرکت بیمه، بیمه گر خسارت های وارده را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد:

 • اصل بیمه نامه مسافرتی
 • اصل و کپی گذرنامه
 • اصل فاکتورهای پرداخت شده
 • گزارش های مبنی بر وقوع خسارت های وارد شده مربوط به هزینه (گواهی فوت، گواهی پزشکی بیمارستان و غیره)

شرکت های کمک رسان بیمه نامه سفر

شرکت Mideast ،Allianz، SOS برخی از شرکت های کمک رسان بیمه نامه سفر هستند که در هنگام بروز خسارت به بیمه گذارن کمک خواهند کرد. در واقع آنها شرکت های بیمه ای هستند که با شرکت بیمه سامان همکاری میکنند و در خارج از کشور وظایف بیمه سامان را انجام می دهند.

تماس و مشاوره رایگان

سوالات متدوال

 • ?

  بیمه مسافرتی سامان برای همه سفر ها الزامی است؟

  بیمه مسافرتی سامان برای سفر های خارج از کشور استفاده میشود برای سفر های داخلی (گردشگری) میتوانید از بیمه تورهای گردشگری استفاده کنید. اما برای سفر به کشور های دیگر مثل آمریکا، کانادا، آفریقا، عربستان، کشورهای حوزه خلیج فارس، ترکیه و..بهتر است بیمه مسافرتی سامان را تهیه کنید. بیمه سامان حتی خسارات و هزینه های مربوط به حوادث تروریسم را نیز، پوشش میدهد. برای سفر به کشورهایی که درگیر جنگ هستند مثل عراق، سوریه شما میتوانید از این بیمه نامه استفاده کنید.

 • ?

  بیمه مسافرتی سامان از چه زمانی شروع میشود؟

  فرقی نمیکند بیمه نامه را چه زمانی تهیه کرده باشید؛ ولی زمانی که مهر خروج از کشور روی پاسپورت شما ثبت شود، مدت استفاده شما از این بیمه نامه شروع می شود.

مقالات مرتبط

نحوه استعلام بیمه مسافرتی
362 چشم
نحوه استعلام بیمه مسافرتی

ازنحوه استعلام بیمه مسافرتی بصورت آنلاین آگاه شوید تا در هر مکان و هر زمان را با تلفن همراه خود از قیمت و اعتبار بیمه سفر خود مطلع شوید

1402/9/8 - 1401/1/17
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا.
بیمه مسافرتی شینگن
145 چشم
بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی شینگن مانند ویزای شینگن برای سفر الزامیست و در صورت نداشتن بیمه مسافرتی سفارتخانه ویزایی برای شما صادر نخواهد کرد در ادامه بیشتر با این بیمه نامه آشنا می شوید

1402/9/7 - 1401/1/17
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا.
بیمه مسافرتی کانادا
205 چشم
بیمه مسافرتی کانادا

بیمه مسافرتی کانادا در کنار اجباری بودنش با پشتیبانی 24 ساعته و سقف تعهدات 70000 یورویی دانشجویان، توریست ها و مسافران کاری را حمایت کرده تا سفری بدون نگرانی را تجربه کنید

1402/9/7 - 1401/1/17
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا.
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا
95 چشم
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا

با تهیه بیمه مسافرتی با پوشش کرونا هزینه دوران قرنطینه کویید 19 بیمه گذار و هزینه ی بازگشت یکی از اعضای خانواده آن در صورت وجود شرایط نامطلوب را شرکت بیمه تقبل خواهد کرد

1402/9/4 - 1401/1/17
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا.
بیمه مسافرتی اتباع خارجی
257 چشم
بیمه مسافرتی اتباع خارجی

بیمه مسافرتی اتباع خارجی تبعه خارجی و ایرانی های مقیم کشور های خارجی را در هنگام سفر به ایران در برابر پیشامدهای احتمالی حمایت خواهد کرد تا سفری بدون نگرانی را تجربه کنند

1402/9/8 - 1401/1/17
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا.
شرایط عمومی بیمه مسافرتی
135 چشم
شرایط عمومی بیمه مسافرتی

شرایط عمومی بیمه مسافرتی سامان امکان تهیه بیمه سفر را برای تمامی سنین مقدور ساخته و تا زمانی که مهر خروج از کشور در پاسپورت زده نشود مدت اعتبار بیمه نامه شروع نخواهد شد

1402/9/7 - 1401/1/17
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا.
بهترین بیمه مسافرتی
210 چشم
بهترین بیمه مسافرتی

با انتخاب بهترین بیمه مسافرتی سفری بدون استرس و نگرانی را تجربه کنید برای خرید بیمه مسافرتی میزان پوشش های بیمه نامه و سقف تعهدات و حق بیمه و غیره را در نظر بگیرید

1402/9/8 - 1400/7/18
بیمه مسافرتی با پوشش کرونا.
نظرات و امتیازات
امتیاز شما به این پروژه

نظرات مسافرتی با پوشش کرونا

پاسخ ها