تجهیزات الکترونیک

تا به حال گوشیت افتاده داخل آب؟ لپ تاپ شما دزدیده شده؟صفحه تب لتت شکسته؟ آیا می دانستید با داشتن بیمه تجهیزات الکترونیک می توانید کالای دیجیتال خودتان را در مقابل خطرات و حوادثی مثل آب دیدگی، سرقت، نوسانات برق، شکستگی و …تحت پوشش قرار دهید . شرکت بیمه سامان از اولین شرکت های بیمه ایست که در این زمینه پیش قدم شده است و با رعایت اصول مشتری مداری توانسته است، بهترین خدمات را با جامع ترین پوشش ها، همراه با بالاترین سقف تعهدات ارائه نماید.بیمه نامه لوازم الکترونیکی از شاخه های بیمه مهندسی بوده و برای صدور این بیمه نامه مبلغ کمی هزینه بابت حق بیمه از شما دریافت خواهد شد و در زمان بروز خسارت، تا سقف تعیین شده در بیمه نامه، مبلغی بابت جبران خسارت به شما پرداخت خواهد شد.

(0)

معرفی بیمه تجهیزات الکترونیک

در عصر استفاده از کالا های دیجیتال، موضوعی که بیشتر از خرید لوازم دیجیتال اهمیت دارد؛ مراقبت و نگهداری اصولی از آن می باشد. چراکه با توجه به بحران اقتصادی و نوسانات قیمت های بازار، برای تعمیر دستگاه های الکترونیکی حداقل ⅓ مبلغی که برای خرید آن دستگاه هزینه کرده اید را باید پرداخت کنید. اما از آنجایی که بیمه سامان، از ابتدای شروع فعالیت خود، همواره به دنبال راهی برای ایجاد رفاه و آسایش بیمه گذاران خود بوده است، بیمه تجهیزات الکترونیک را در اختیار بیمه شدگان قرار داده است. با تهیه بیمه لوازم الکترونیکی، تمامی کالا های دیجیتال شما، تحت پوشش شرکت بیمه قرار خواهد گرفت. بدیهی است این بیمه نامه مانع وقوع حادثه و خرابی لوازم الکترونیکی بیمه گذار نخواهد شد؛ اما در صورت بروز هر صدمه برای تجهیزات الکترونیک، بیمه گذار را تنها نخواهد گذاشت و حداقل 90% از خسارت وارده را تقبل خواهد کرد. قطعا پس از آشنایی کامل با این بیمه نامه، لحظه ای برای خرید آن درنگ نخواهید کرد.

تماس و مشاوره رایگان

خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک

امکان استفاده از پوشش های بیمه لوازم الکترونیکی، پس از خرید بیمه نامه برای بیمه گذار مقدور می باشد.

پوشش سرقت به هر علت

با انتخاب پوشش سرقت به هر علت من جمله کیف زنی، قاپ زنی و... شرکت بیمه شما را حمایت خواهد کرد.

پوشش سرقت با شکست حرز

خسارات به وجود آمده از سرقت در صورتی جبران خواهد شد که صحت و سقم آن با ارائه تاییدیه کتبی از مراجع انتظامی و قضایی مبنی بر این که سرقت با شکست حرز ( درب، قفل، شیشه) از محل کار یا منزل و ماشین شخصی بیمه شده صورت گرفته است.

پوشش آب دیدگی، نم زدگی، رسوخ و رخنه مایعات

پوشش خسارات و هزینه های وارد شده بر اثر نفوذ مایعات و آب به داخل این لوازم به صورت غیر عمد

پوشش افت و خیز ولتاژ برق و القاء الکتریکی

جبران خسارات و هزینه های وارد شده به این لوازم ناشی از نوسانات ولتاژ برق به صورت غیر عمد

پوشش شکست بر اثر ضربه خوردگی یا ضربه فیزیکی

جبران هزینه های به وجود آمده بر اثر شکست ناشی از ضربه فیزیکی به صورت غیر عمد

پوشش بلایای طبیعی

جبران خسارت های بر جا مانده بر لوازم الکترونیکی در اثر بلایای طبیعی مانند سیل، طوفان و زلزله

پوشش آتش سوزی

جبران خسارت های وارد شده به لوازم الکترونیکی به دلیل آتش سوزی

پوشش انفجار

پشتیبانی هزینه ها و خسارات به وجود آمده کالای دیجیتال بر اثر انفجار

استثنائات بیمه لوازم الکترونیکی

شرکت بیمه در برخی موارد، بیمه گذار را حمایت نخواهد کرد.

موارد زیر استثنائات بیمه لوازم الکترونیکی هستند که بیمه سامان هیچ مسئولیتی در قبال آنها نخواهد داشت:
 • مواردی که تحت پوشش گارانتی باشند و از عیوب ذاتی دستگاه به حساب می آیند.
 • خسارت های وارد شده به این قسمت ها : سیم کارت، کارت حافظه، شارژر، هندزفری، قاب های محافظ، تلق های محافظ صفحه نمایش، گلس محافظ ال سی دی، قلم هوشمند، بند ساعت هوشمند،باطری، فریم دستگاه و بدنه، درب پشت
 • هر خسارتی که به دلیل تعمیر نامناسب تجهیزات به وجود آمده باشد، هرگونه تعمیرات، بازشدگی، کارشدگی از طرف مراکزی غیر از مراکز تخصصی مرتبط با بیمه سامان چه قبل و چه بعد از صدور بیمه نامه و تعمیرات هرگونه دستگاه تعمیر شده پیش از صدور گواهی بیمه مشمول پوشش های بیمه ای نمی شود.بهتر است بدانید که هزینه های جانبی مانند هزینه حمل به مرکز و تعمیر و… تحت پوشش این بیمه نامه قرار نمی گیرد.
 • هر عیب و ایرادی که به زیبایی و ظاهر دستگاه وارد شده باشد مانند خراشیدگی رنگ، پولیش و سطوح لعابدار
 • هر نوع استهلاک عادی، اکسیده شدن، زنگ زدگی و فساد تدریجی در اثر شرایط آب و هوایی
 • تمامی هزینه های مربوطه به سیستم نرم افزار و اطلاعات ذخیره شده در دستگاه
 • هر نوع خسارت و هزینه ناشی از جنگ، شورش، بلوا و اغتشاش
 • خسارت کلی سرقت لوازم بیمه شده در اثر کف زنی، قاپ زنی و زورگیری
 • هر خسارتی که به دلیل عمدی از سمت بیمه شده و یا بستگان حاصل شده باشد.
 • چنانچه شماره سریال یا IMEI دستگاه مخدوش باشد، کلیه خسارات تحت پوشش قرار نمیگیرند.
 • پوشش عملکرد تاچ آی دی( دکمه اثر انگشت ) و فیس آی دی چه قبل و چه بعد از صدور بیمه نامه از استثنائات این بیمه نامه می باشد.
 • هر نوع خسارت خارج از خطرات تحت پوشش این بیمه، که به پیکسل وارد شود.
 • کلیه خسارات وارد شده به گوشی های قاچاق و بدون رجیستری
 • خسارت کلی سرقتی که به دلیل خیانت در امانت صورت گرفته باشد.
 • دقت داشته باشید زمان بارگذاری عکس رو و پشت دستگاه باید چهارچوب دستگاه کاملا مشاهده شود.مشاهده IMEI یا سریال دستگاه بر روی صفحه نمایش خیلی مهم و الزامیست. چنانچه این موارد رعایت نشود بیمه سامان تعهدی نسبت به صفحه نمایش و دوربین نخواهد داشت.
 • بهتر است بدانید که خسارت های اتفاق افتاده قبل از صدور بیمه نامه تحت پوشش این بیمه نامه قرار نمی گیرند حتی اگر شخص بیمه شده طی مدت بیمه نامه ادعای دریافت خسارت کند.

کالاهای دیجیتال تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک

همانطور که گفتیم بیمه سامان کالا های دیجیتال متقاضیان را بیمه خواهد کرد.

کالاهای دیجیتال تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک به شرح زیر می باشند:
 • گوشی موبایل
 • لب تاب و کامپیوتر (pc)
 • تبلت
 • ساعت های هوشمند
 • کنسول های بازی

فرانشیز بیمه تجهیزات و لوازم الکترونیکی

شرکت بیمه تنها بخشی از هزینه های جبران خسارت وارده را پرداخت خواهد کرد؛ و مابقی آن تحت عنوان فرانشیز بیمه نامه، بر عهده صاحب دستگاه دیجیتال می باشد. فرانشیز بیمه تجهیزات و لوازم الکترونیکی، با توجه به میزان خسارت وارده متغیر بوده و به شرح زیر می باشد:

فرانشیز بیمه تجهیزات الکترونیک سامان
 • فرانشیز خسارات جزئی مانند تعمیر و تعویض قطعات 20% است.
 • فرانشیز خسارات جزئی وارد شده به تاچ و ال سی دی 40% است.
 • فرانشیز برای سرقت دستگاه( با شکست حرز) 40% ارزش روز وسیله یا قیمت ثبت شده در بیمه نامه می باشد.
 • فرانشیز برای خسارات کلی که دستگاه غیر قابل تعمیر شناسایی شود، 30 % قیمت روز دستگاه (تاریخ وقوع حادثه) یا قیمت مندرج در بیمه نامه، می باشد.

نحوه پیگیری خسارت بیمه تجهیزات الکترونیکی

توصیه می شود قبل از وقوع خسارت، با نحوه پیگیری خسارت بیمه تجهیزات الکترونیکی آشنا شده؛ تا با آرامش و اطلاعات کامل برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه کنید.

برای دریافت خسارت از شرکت بیمه طی کردن مراحل زیر الزامی می باشد:
 • به محض بروز حادثه برای لوازم الکتریکی بیمه شده، به نمایندگی بیمه سامان به آدرس (اصفهان، اتوبان چمران، بعد از کوچه شماره 44، بیمه سامان نمایندگی الماسی) همچنین شعبات اصلی بیمه سامان در سراسر ایران (صرفا شعبات اصلی نه نمایندگی ها) مراجعه کنید و پیشامد به وجود آمده برای دستگاه دیجیتال خود را اعلام کنید. لازم به ذکر است وجود کارت شناسایی معتبر، اصل بیمه نامه صادره، دستگاه آسیب دیده به همراه جعبه و سایر ضمایم الزامی است.
 • کامل کردن فرم های مربوطه و دریافت نامه برای مراجعه به مراکز تخصصی تجهیزات الکترونیکی برای بررسی.
 • بیمه گذار جهت تعمیر گوشی همراه یا لوازم الکترونیکی آسیب دیده اقدام کرده ( در این مرحله پرداخت هزینه های به وجود آمده، بر عهده بیمه گذار است.)
 • دریافت فاکتور رسمی از مرکز تعمیرات دستگاه و همچنین داغی تمام قطعات تعویض شده و قطعات تعمیر شده. تا 20 روز پس از دریافت نامه از شرکت بیمه باید فاکتور و مدارک مبنی بر تعمیر دستگاه، را در اختیار شرکت بیمه بگذارید.
 • اگر دستگاه الکترونیکی شما قابل تعمیر بود، وجود تمامی قطعات تعمیر شده و تعویض شده برای دریافت خسارت لازم است. همچنین اگر، قابل تعمیر نبود، وجود نظر رسمی و البته مکتوب معتبر مراکز تعمیر اجباری است.
 • اگر بخاطر سرقت خسارتی به لوازم الکترونیکی یا موبایل همراه شما وارد شد، وجود تمامی مدارکی مبنی بر وقوع سرقت که به تایید نیروی انتظامی رسیده باشد و همچنین نامه نیرو انتظامی واجب است.

تفاوت گارانتی و بیمه کالای دیجیتال

قطعا تا زمانیکه از تفاوت گارانتی و بیمه کالای دیجیتال مطلع نباشید، به گارانتی لوازم الکترونیکی خود اکتفا خواهید کرد. برخی از تفاوت بیمه لوازم الکترونیکی با گارانتی عبارت اند از:

مقایسه بیمه تجهیزات الکترونیک با گارانتی
 • گارانتی کالا دیجیتال دارای مدت معینی است؛ و پس از پایان اعتبار گارانتی شرکت سازنده خسارت های وارد شده را جبران نخواهد کرد. اما اعتبار بیمه کالا دیجیتال یکساله است و پس از اتمام اعتبار آن، امکان تمدید بیمه تجهیزات الکترونیک وجود دارد.
 • گارانتی لوازم الکترونیکی تنها برای جبران عیوب ذاتی دستگاه شما را حمایت خواهد کرد. اما بیمه لوازم الکترونیکی، دستگاه دیجیتال شما را در برابر سرقت، ضرب دیدگی، آبدیدگی و… حمایت خواهد کرد.

در واقع گارانتی و بیمه تجهیزات الکترونیک، مکمل یکدیگر هستند؛ و داشتن آن دو در کنار هم انتخاب عاقلانه ای برای شما می باشد.

سوالات متدوال

 • ?

  مدت زمان پوشش بیمه نامه لوازم الکتریکی چقدر است؟

  مدت زمان پوشش بیمه نامه لوازم الکتریکی، به مدت یک سال است؛ و در طول این مدت فقط یکبار امکان استفاده از آن وجود دارد. در صورتیکه بیمه کالای دیجیتال بیمه گذار دارای اعتبار باشد، اما یکبار برای جبران خسارت از بیمه نامه استفاده شده باشد، با پرداخت هزینه ای کمتر از حق بیمه تجهیزات الکترونیک، امکان تمدید بیمه نامه وجود دارد.