حوادث انفرادی

بیمه حوادث انفرادی سامان تدبیری هدفمند برای خطرات و حوادثی هست که در طول شبانه روز ممکنه برای شما اتفاق بیفته، از شکستی و نقص عضو تا کرونا و .... امیدواریم این اتفاقات هیچوقت به سراغتون نیاد ولی به این فکر کنید که اتفاق هیچوقت خبر نمیکنه؛ پس از بیمه حوادث انفرادی با پوشش کرونای سامان غافل نشو.

خرید و استعلام قیمت

(0)

معرفی بیمه حوادث انفرادی

اگر همواره به دنبال راه حلی برای کنترل شرایط زندگی خود هستید، بیمه حوادث انفرادی انتخاب عاقلانه ای برای شماست. این بیمه نامه مصداق بارز ضرب المثل علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد، است. چرا که بیمه حوادث انفرادی در شرایط سخت و مختلف زندگی روزمره شما را حمایت خواهد کرد. ممکن است در یک حادثه غیر قابل پیش بینی دچار صدمه شوید، بطور مثال در هنگام ورزش، به اعضا بدنتان آسیب وارد شود؛ بیمه حوادث سامان در چنین شرایطی شما را تنها نخواهد گذاشت و هزینه های درمان و خسارت وارد شده را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه تقبل خواهد کرد. این بیمه نامه برای تمامی اقشار جامعه مناسب است؛ و در هر ساعت از شبانه روز و هر لوکیشنی شما را در برابر خطراتی من جمله از کار افتادگی، نقص عضو، جرم و فوت ایمن خواهید بود.

تماس و مشاوره رایگان

پوشش های بیمه حوادث انفرادی

بیمه گذار با پرداخت حق بیمه حوادث انفرادی، تحت پوشش های بیمه حوادث قرار خواهد گرفت. پوشش بیمه حوادث انفرادی سامان به دو گروه تقسیم می شوند:

پوشش های اصلی بیمه حوادث انفرادی

بطور کلی پوشش اصلی بیمه حوادث انفرادی برای تمامی بیمه گذاران یکسان می باشد.

پوشش هزینه های بستری روزانه بیمه حوادث انفرادی
غرامت بستری روزانه

چنانچه بر اثر حادثه و یا کرونا در بیمارستان بستری شوید، بیمه سامان برای شما در روزهای سخت بیماری یک ساپورت مالی است که غرامت روزانه یا همان جبران هزینه بیکاری در نظر می گیرد.

پوشش هزینه های بستری بیمه حوادث انفرادی
هزینه پزشکی بستری

این پوشش شامل هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان ناشی از هرگونه حادثه و یا بیماری کرونا می باشد.

پوشش غرامت نقص عضو بیمه حوادث انفرادی
نقص عضو و ازکارافتادگی

اگر بیمه گذار بر اثر حادثه یک حادثه دچار از کار افتادگی و نقص عضو شود، بیمه سامان فرد بیمه شده را حمایت خواهد کرد.

پوشش غرامت فوت بیمه حوادث انفرادی
سرمایه فوت

در صورتیکه بیمه گذار بر اثر یک حادثه فوت شود، بیمه سامان مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به خانواده متوفی پرداخت خواهد کرد.

پوشش های اضافی بیمه حوادث انفرادی

بیمه گذاران با میل خود می توانند با پرداخت حق بیمه اضافه تر از پوشش های اضافی بیمه حوادث انفرادی استفاده کنند

پوشش های الحاقی بیمه حوادث سامان عبارت اند از:
 • شکار
 • اسکی، فوتبال، سوارکاری
 • قایقرانی
 • ورزش‌های معمول بجز موارد فوق
 • هدایت موتورسیکلت دنده ای
 • هدایت یا سرنشینی اتومبیل مسابقه
 • هدایت یا سرنشین هواپیماهای آموزشی به استثنای هواپیماهای نظامی و اکتشافی و غیر تجاری
 • غواصی، هدایت یا سرنشینی هلیكوپتر به استثتنای هلیكوپترهای نظامی
 • پرش با چتر نجات (بجز سقوط آزاد)، هدایت کایت و یا هواپیما و سایر وسایل پرواز بدون موتور
 • شورش، اعتصاب، انقلاب، بلوا
 • زمین لرزه، آتشفشان
 • افراد خانواده ‌بیمه‌گذار

استثنائات بیمه حوادث انفرادی

در کنار پوشش های کاربردی این بیمه نامه، استثناهای پوشش بیمه حوادث انفرادی نیز وجود دارد. در صورت وقوع هر یک از استثنائات بیمه حوادث انفرادی، شرکت بیمه هیچ هزینه ای در قبال آن پرداخت نخواهد کرد.

موارد خارج از تعهد پوشش بیمه حوادث انفرادی عبارت اند از:
 • حوادث ناشی از اعمال مجرمانه
 • حوادث ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی، قرص های روان گردان
 • خودکشی
 • صدمات بدنی به صورت عمدی

بیمه حوادث کرونا

با شیوع ویروس کرونا، زندگی تمامی افراد دگرگون شده است. اما بیمه حوادث کرونا چقدر به شما کمک خواهد کرد؟ بدیهی است این بیمه نامه راه حلی برای پیشگیری نخواهد داشت. اما قطعا در دوران سخت و پر هزینه درمان کرونا، شما را تنها نخواهد گذاشت. متاسفانه این بیماری با استرس رابطه بسیار خوبی دارد، و کافیست بیمار برای مخارج درمان خود دچار استرس شد. خوشبختانه، بیمه حوادث انفرادی سامان هزینه های درمان این بیماری را هم پوشش میدهد. اغلب بیمه گذاران بر این باورند که برای استفاده از پوشش کرونا، باید بیمه نامه دیگری به جز بیمه حوادث انفرادی تهیه کنند. اما یکی از ویژگی ها مطلوب این بیمه نامه همین جاست! بیمه گذار با خرید بیمه حوادث انفرادی می تواند از پوشش کرونا نیز استفاده کنند. لازم به ذکر است بیمه گر زمانیکه بیمه گذار را در برابر کرونا حمایت خواهد کرد که فرد در بیمارستان بستری شده و یا تست Pcr و سی تی اسکن انجام داده باشد.

تماس و مشاوره رایگان

طبقه بندی مشاغلی بیمه حوادث انفرادی سامان

شغل و فعالیت بیمه گذار یکی از عوامل موثر در تعیین مبلغ حق بیمه است. در طبقه بندی مشاغل بیمه نامه حوادث انفرادی سامان، مشاغل با توجه به میزان ریسک شغل و خطراتی که فرد را تهدید می کند دسته بندی شده اند. لازم به ذکر است هر گروه از مشاغل حق بیمه متفاوتی رو پرداخت میکند.

مشاغل در بیمه حوادث انفرادی
طبقه پنجم مشاغلی که فرد حتی با انجام فعالیت روزانه نیز در معرض خطر است مثل:کارگران معدن- تولید کننده های مواد آتش زا
طبقه چهارم مشاغلی که فرد بدون حفاظ با دستگاه های صنعتی و ماشین آلات استفاده میکنه و بیشتر از طبقه سوم در معرض خطر هستند مثل: آتش نشان ها - راننده های ماشین سنگین
طبقه سوم مشاغلی که فرد با رعایت نکات ایمنی از دستگاه های صنعتی و ماشین آلات استفاده میکنن و برای انجام این مورد باید متخصص و یا اطلاعات کافی داشته باشند مثل: کشاورزان - ماموران پمپ بنزین
طبقه دوم مشاغلی که فرد بدون استفاده از ماشین آلات صنعتی و کارهای دستی انجام میدهند مثل: پزشک ها - بازاریاب ها - مهندسین ناظر
طبقه اول مشاغلی که امکان بروز حادثه و خطر برای آن خیلی کم است مثل: مهندس طراح -کارمند اداری و دفتری

نکات مهمی که باید درباره بیمه حوادث انفرادی بدانید

نکات طلایی
 • استفاده از پوشش های بیمه حوادث انفرادی تنها در داخل کشور امکان پذیر است؛ اما بیمه گذار با پرداخت حق بیمه بیشتر و توافق بیمه گر، می تواند از این پوشش ها در کشور های خارجی استفاده نماید.
 • بیمه حوادث انفرادی سامان دارای محدودیت سنی می باشد؛ حداقل سن بیمه گذار 12 سال و حداکثر آن 75 سال می باشد. لازم به ذکر است متقاضیان بالای 75 سال نیز با شرایط خاص می توانند تحت پوشش این بیمه نامه قرار بگیرند.
 • در صورتیکه بیمه گذار در طول مدت اعتبار بیمه حوادث تغییر شغل و فعالیت داشته باشد، موظف است حداکثر تا ده روز بعد از آن به شرکت بیمه اعلام نماید.
 • خسارت و صدمات ناشی از حوادث رانندگی تحت پوشش بیمه نامه حوادث انفرادی نیز قرار دارد.
 • خانواده بیمه گذار با پرداخت حق بیمه اضافه تر، می توانند از پوشش های بیمه حوادث سامان استفاده کنند؛ اما در این شرایط بیمه سامان به شما توصیه می کند تا بیمه حوادث انفرادی خانواده را تهیه کنید.
 • افرادی که مبتلا به بیماری هایی مثل آسم، دیابت، ناراحتی های قلبی و…. هستند؛ و اعضای بدنشان دچار صدمه شده باشد، طوری که کارایی این اعضا بیشتر از 20% کاهش پیدا کرده باشد، برای دریافت این بیمه نامه ملزم به پرداخت اضافه نرخ بیمه هستند.
 • هزینه های گفتار درمانی تحت پوشش این بیمه نامه نمی باشد.
 • هزینه های جراحی لاغری در صورتی قابل پرداخت است که به دستور پزشک برای حفظ سلامتی فرد باشد.

لینک های مفید

ثبت انلاین خسارت استعلام و خرید آنلاین