0 | eye 78

بیمه حوادث انفرادی سامان با پوشش کرونا چیست

بیمه حوادث انفرادی سامان با پوشش کرونا چیست

اگه فرد عاقبت اندیشی هستی که با انتخاب هات شرایط رو تحت کنترل قرار میدی، بیمه حوادث انفرادی سامان بهترین گزینه برای توست! شما در طول روز ممکنه در شرایطی قرار بگیرید که برای شما حادثه ساز باشن. مثل رانندگی در جاده ی خطرناکی که ممکنه باعث تصادف بشه و خدایی نکرده فرد دچار صدمات شدید و یا نقص عضو بشه! ضرب المثل علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد رو همیشه آویزه گوشت کن! قبل از وقوع حادثه راه حلی برای حل آن پیدا کنید. این بیمه نامه اگه خدایی نکرده برای شما پیشامدی پیش بیاید مبلغی تا سقف سرمایه موجود در بیمه نامه رو به شما پرداخت خواهد کرد. در واقع با داشتن بیمه حوادث انفرادی سامان هنگام پیشامد پشتت گرمه!

همه چیز راجب بیمه حوادث انفرادی سامان

چقدر در طول روز به حوادثی که می تونه برات اتفاق بیفته فکر می کنی؟ بیمه حوادث انفرادی چه جوری می تونه به تو کمک کنه؟ زمانی که برای فردی پیشامدی پیش بیاد و خدایی نکرده دچار صدمه، نقص عضو، ویا فوت بشه بیمه سامان مبلغی رو به فرد یا افراد خانواده پرداخت خواهد کرد. در واقع بیمه گذار مبلغی بعنوان حق بیمه به شرکت بیمه پرداخت خواهد کرد و در هنگام بروز حادثه، شرکت بیمه با توجه به مقدار حق بیمه پرداخت شده، مبلغی به بیمه گذار پرداخت خواهد کرد.

بیمه حوادث انفرادی سامان شامل چه مواردی است

پوشش های بیمه حوادث انفرادی سامان در دو بخش اصلی و فرعی دسته بندی شده اند. که شما با تهیه بیمه حوادث انفرادی امکان استفاده از پوشش های اصلی این بیمه نامه رو دارید و در صورت تمایل به دریافت پوشش های فرعی مبلغی بیشتر به شرکت بیمه پرداخت خواهید کرد.

پوشش های اصلی مواردی اعم از فوت، نقص عضو، از کار افتادگی را در بر میگرد.
 • زمانی که فرد در حادثه ای فوت شود، مبلغی بعنوان غرامت فوت تا میزان سرمایه لحاظ شده در بیمه نامه به خانواده وی پرداخت خواهد شد.
 • زمانی که فرد در حادثه ای دچار نقص عضو و یا از کارافتادگی شد، شرکت بیمه مبلغی بعنوان غرامت به فرد پرداخت خواهد کرد. اگر اعضای بدن فرد به صورت جزئی آسیب دیده باشه بخشی از غرامت تعیین شده در بیمه نامه به او پرداخت خواهد شد و چنانچه اعضای بدن فرد به طورکلی از کار بیفتد شرکت بیمه موظف به پرداخت کامل سرمایه بیمه فرد است.

و اما پوشش های فرعی بیمه نامه حوادث انفرادی سامان شامل هزینه های پزشکی، غرامت روزانه و غرامت بستری شدن است. زمانی که فرد پوشش های فرعی این بیمه نامه رو تهیه کرده باشه و در سانحه ای دچار صدمه و آسیب بشه، بیمه سامان هزینه های پزشکیش رو پرداخت خواهد کرد و چنانچه اعضای بدنش به صورت موقت از کار بیوفتد بیمه سامان مبلغی بعنوان غرامت روزانه به او پرداخت می کند.

تماس و مشاوره رایگان

خطرات اضافی بیمه حوادث انفرادی سامان شامل چه مواردی است

زمانی که شما بیمه حوادث انفرادی سامان رو تهیه می کنید، تحت پوشش های اصلی این بیمه نامه قرار میگیرد. همچنین شما می تونید با پرداخت مبلغ بیشتری تحت پوشش خطرات اضافی قرار بگیرید

پوشش های اضافی بیمه حوادث انفرادی عبارت اند از:
 • ورزش هایی مثل: اسکی، فوتبال، سوار کاری، قایقرانی، غواصی و شکار
 • هدایت موتور سکلیت های دنده ای و ماشین های مسابقه ای
 • کودتا، قیام
 • زمین لرزه، آتشفشان
 • اعضای خانواده بیمه شده

بیمه حوادث انفرادی سامان با پوشش کرونا

با توجه به شرایط فعلی و همه گیر شدن ویروس کووید 19، بیمه حوادث انفرادی سامان با پوشش کرونا شما رو در این شرایط حمایت خواهد کرد. سختی دوران کرونا به یک طرف و هزینه های درمان این بیماری طرف دیگه! هزینه های بالایی که اکثر مردم توانایی پرداختش رو ندارن و فشار زیادی رو متحمل میشن.

بیمه سامان هزینه های درمان، نقص عضو، غرامت روزانه بستری و حتی فوت بر اثر مبتلا شدن به کرونا رو به بیمه گزار پرداخت خواهد کرد، اما به شرط رعایت شرایط زیر:
 • بستری شدن بیمه گذار در مراقبت های ویژه( ICU) و مصرف دارو های آنتی وایرال، که شرط اصلی دریافت پوشش کرونا بیمه حوادث انفرادی سامان هس
 • مثبت بودن تست PCR (آزمایش تشخیص مولکولی کرونا)
 • نتیجه کمتر از 1100 از تست CPR( تست مخاط کرونا)

توجه کنید هزینه تست کرونا به عهده بیمه گذار هست.

چه مواردی تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی قرار نمی گیرد

استثنائات بیمه حوادث انفرادی شامل مواردی است که در صورت وقوع، شرکت بیمه خسارات وارد شده رو تقبل نخواهد کرد.

موارد خارج از پوشش بیمه انفرادی سامان عبارت اند از:
 • حوادث ناشی از اعمال مجرمانه
 • حوادث ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی، قرص های روان گردان
 • خودکشی
 • صدمات بدنی به صورت عمدی

مزیت های بیمه حوادث انفرادی سامان چیست

 • حوادث ناشی از اعمال مجرمانه
 • حوادث ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی، قرص های روان گردان
 • خودکشی
 • صدمات بدنی به صورت عمدی

شرایط صدور بیمه حوادث انفرادی سامان برای بیمه گذار چیست

 • برای دریافت این نامه محدودیت سنی وجود داره، سن متقاضی باید بین 12 الی 75 سال باشه و اگر سنش بیشتر از 75 سال باشه فرد با شرایط خاصی این بیمه رو می تونه تهیه بکنه.
 • افرادی که مبتلا به بیماری هایی مثل آسم، دیابت، ناراحتی های قلبی و…. هستند و یا یکی از اعضای بدنشون دچار آسیب و صدمه شده بطوریکه کارایی این اعضا بیشتر از 20% کاهش پیدا کرده، برای دریافت این بیمه نامه ملزم به پرداخت اضافه نرخ بیمه هستند.

طبقه بندی مشاغلی بیمه حوادث انفرادی سامان

عنوان شغلی یکی از عوامل موثر در پرداخت حق بیمه است. در طبقه بندی مشاغل بیمه نامه حوادث انفرادی، مشاغل با توجه به میزان خطری که فرد رو تهدید میکنه دسته بندی شده اند، و هر طبقه بندی از مشاغل حق بیمه متفاوتی رو پرداخت میکنن.

مشاغل در بیمه حوادث انفرادی
طبقه پنجم مشاغلی که فرد حتی با انجام فعالیت روزانه نیز در معرض خطر است مثل:کارگران معدن- تولید کننده های مواد آتش زا
طبقه چهارم مشاغلی که فرد بدون حفاظ با دستگاه های صنعتی و ماشین آلات استفاده میکنه و بیشتر از طبقه سوم در معرض خطر هستند مثل: آتش نشان ها - راننده های ماشین سنگین
طبقه سوم مشاغلی که فرد با رعایت نکات ایمنی از دستگاه های صنعتی و ماشین آلات استفاده میکنن و برای انجام این مورد باید متخصص و یا اطلاعات کافی داشته باشند مثل: کشاورزان - ماموران پمپ بنزین
طبقه دوم مشاغلی که فرد بدون استفاده از ماشین آلات صنعتی و کارهای دستی انجام میدهند مثل: پزشک ها - بازاریاب ها - مهندسین ناظر
طبقه اول مشاغلی که امکان بروز حادثه و خطر برای آن خیلی کم است مثل: مهندس طراح -کارمند اداری و دفتری

چند نکته رو راجب بیمه نامه حوادث انفرادی سامان بدون

نکات مهم بیمه حوادث انفرادی
 • چنانچه شغل و فعالیت بیمه گذار تغییر کرد، موظف است حداکثر تا ده روز بعد از آن به شرکت بیمه اعلام نماید.
 • حق بیمه هر فرد باتوجه به سنش تعیین می شود.
 • حوادث ناشی از رانندگی تحت پوشش این بیمه نامه می باشد.
 • با پرداخت حق بیمه بیشتری، اعضای خانواده بیمه گذار هم تحت پوشش های بیمه نامه قرار می گیرند اما توصیه میشه در این حالت از بیمه خانواده سامان استفاده کنید.
 • هزینه های گفتار درمانی تحت پوشش این بیمه نامه نمی باشد.
 • هزینه های جراحی لاغری در صورتی قابل پرداخت است که به دستور پزشک برای حفظ سلامتی فرد باشد.

نحوه دریافت خسارت از بیمه حوادث انفرادی سامان

مراحل دریافت خسارت بیمه حوادث انفرادی
 • زمانی که فرد بیمه گر فوت شده باشه، ذینفع (افرادی که مشخصاتشان در بیمه نامه ذکر شده باشه) تا دو هفته پس از تاریخ فوت موظف است تمام مدارک دال بر صحت فوت بیمه گر رو به شرکت بیمه ارائه دهد.
 • زمانی که پیشامدی به جز فوت برای بیمه گر پیش بیاد، بیمه گر حداکثر تا پنج روز پس از بروز حادثه موظف است کتبا به شرکت بیمه اعلام کنه و مدارک لازم رو در اختیار بیمه گر قرار بده.

توجه داشته باشید در صورتی که مدارک و صحبت های بیمه گر صحت کامل نداشته باشه، بیمه گذار می تونه ضرر و زیان وارد شده به شرکت بیمه رو از مبلغ پرداختی خسارت کسر کنه.

تفاوت بیمه مسافرتی سامان و بیمه حوادث انفرادی سامان در چیست

در واقع شما با تهیه بیمه نامه تحت هر عنوانی، خودتون رو در مقابل حوادث و اتفاق های ناگهانی ناگوار ایمن می کنید در نتیجه ماهیت همه بیمه نامه ها شبیه به هم هست.

شما زمانی که سفرهای خارج از کشور می روید با تهیه بیمه نام مسافرتی خودتون رو مقابل حوادث احتمالی ایمن می کنید و فقط زمانی می تونید از این بیمه استفاده کنید که خارج از مرز های ایران باشین. اما بیمه حوادث انفرادی شما رو در طول سفر های داخلی در مقابل حادثه ها حمایت خواهد کرد، همچنین پوشش های بیمه مسافرتی سامان با پوشش های بیمه بیمه حوادث انفرادی سامان متفاوت است.

سوالات متدوال

 • ?

  می تونم بیمه حوادث انفرادی سامان رو با اعتبار کمتر از یکسال تهیه کنم

  بله امکان تهیه بیمه نامه حوادث انفرادی سامان با مدت کمتر از یکسال نیز وجود داره. مدت اعتبار بیمه نامه با حق بیمه رابطه مستقیمی داره درواقع هرچه مدت اعتبار بیمه نامه کمتر باشه، حق بیمه هم کمتر میشه!

 • ?

  دوره انتظار برای دریافت پوشش کرونا بیمه حوادث انفرادی سامان چقدر است

  دوره انتظار برای پوشش کووید19 در بیمه حوادث انفرادی، 14 روز هست و در این مدت هزینه های درمان و غیره بر عهده بیمه گذار هست.

 • ?

  مدت اعتبار بیمه حوادث انفرادی چقدر است

  بعد از تهیه این بیمه نامه شما به مدت یکسال میتونید از پوشش هاش استفاده کنید. اما یکی از سئوال های مشترک بین تموم مراجعین اینه:

مقالات مرتبط

نظرات و امتیازات
امتیاز شما به این پروژه

نظرات بیمه حوادث انفرادی سامان با پوشش کرونا چیست

پاسخ ها
  امتیاز شما به این پروژه