نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

بیمه شخص ثالث

قطعا می دانید در ایران علاوه بر گواهینامه، داشتن بیمه شخص ثالث امری اجباریست؛ و در صورت نداشتن این بیمه نامه اتومبیل شما توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد؛ و تا زمانی که صاحب خودرو برای خرید بیمه نامه شخص ثالث اقدام نکند خودرو در پارکینگ خواهد ماند. همچنین اگر بیمه گذار در زمان پایان اعتبار بیمه نامه، به موقع برای تمدید بیمه ثالث اقدام ننماید، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به آن تعلق خواهد گرفت. و اما در مورد تعهدات بیمه شخص ثالث باید بگوییم که هنگام تصادف، چنانچه راننده مقصر باشد شرکت بیمه خسارت های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث ( فرد زیان دیده ) را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه تقبل خواهد کرد.

خرید و استعلام آنلاین مشاهده پوشش ها

خرید و استعلام بیمه شخص ثالث

مدت اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

یکی از امتیازهای این بیمه، مدت اعتبار بیمه شخص نامه ثالث است. بیمه گذار با توجه به شرایط خود می تواند بیمه شخص ثالث را به صورت کوتاه مدت نیز، تهیه نماید اما بطور کلی مدت اعتبار آن یک سال است. در نظر داشته باشید برای شرکت بیمه، بیمه نامه های کوتاه مدت نسبت به بیمه نامه های بلند مدت میزان ریسک بیشتری خواهد داشت؛ در نتیجه حق بیمه ی بیشتری به بیمه های کوتاه مدت تعلق خواهد گرفت. از این رو تهیه بیمه شخص ثالث بلند مدت برای بیمه گذاران مقرون به صرفه تر خواهد بود.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث

با دریافت راهنمای خرید بیمه شخص ثالث، بیمه گذاران با اعتماد بیشتری برای خرید بیمه نامه اقدام خواهند کرد. بیمه سامان علاوه بر خرید حضوری، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را برای بیمه گذاران محترم فراهم کرده است؛ کافیست در قسمت خرید، مشخصات اتومبیل خود را وارد کرده و بیمه شخص ثالث را تهیه کنید.

تمدید بیمه شخص ثالث

بیمه سامان به بیمه گذاران توصیه میکند، قبل از اتمام بیمه نامه برای تمدید بیمه شخص ثالث اقدام نمایند. اعتبار بیمه نامه پس از تمدید بیمه شخص ثالث از 12 بامداد فردای آن روز شروع خواهد شد. بر فرض مثال اگر بیمه نامه شخص ثالث در روز چهارشنبه منقضی شود و فرد همان روز بیمه نامه را تمدید کند، اعتبار بیمه نامه در 12 بامداد روز پنجشنبه شروع خواهد شد؛ و در این فاصله زمانی، بیمه گذار قادر به استفاده از پوشش های بیمه شخص ثالث نخواهد بود.

پوشش های بیمه شخص ثالث

بیمه گذار با تهیه این بیمه نامه، پوشش های بیمه شخص ثالث را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه، دریافت خواهد کرد:Asset 33
جبران خسارت های مالی

پوشش جبران خسارت های مالی بیمه شخص ثالث خودرو سامان

شرکت بیمه در صورت بروز زیان مالی برای افراد ثالث مثل شکستگی شیشه و آسیب بدنه خودرو، خسارت پیش آمده را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه جبران خواهد کرد.

Asset 32
جبران خسارت های جانی

پوشش جبران خسارت های جانی بیمه شخص ثالث اتومبیل سامان

اگر در سانحه تصادف، صدمات جسمی به اشخاص ثالث وارد شود، شرکت بیمه تمامی هزینه های درمان شخص را پرداخت خواهد کرد. این هزینه ها به شرح زیر است:
- هزینه های پزشکی افراد ثالث
- غرامت نقص عضو دائم و موقت
- غرامت فوت

Asset 31
پوشش حوادث راننده

پوشش حوادث راننده بیمه شخص ثالث خودرو سامان

همانطور که میدانید بیمه شخص ثالث، خسارت های وارد شده به اشخاص ثالث را تقبل خواهد کرد. یکی از پوشش های اصلی این بیمه نامه، پوشش حوادث راننده است و در صورتی که راننده ی مقصر در سانحه تصادف دچار نقص عضو و یا فوت شود، شرکت بیمه غرامت فوت و نقص عضو را به خانواده فرد پرداخت خواهد کرد. لازم به ذکر است، شرکت بیمه در قبال خسارت هایی مانند شکستگی، جراحت و مواردی که پس از گذشت مدت زمانی، بیمه گذار بهبود خواهد یافت، هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث

قیمت بیمه شخص ثالث برای هر خودرو متفاوت است. در محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث مواردی تاثیرگذار وجود دارد که به شرح زیر می باشند:Asset 17
میزان دیه تعیین شده سال جاری
date
تاریخ پایان اعتبار بیمه نامه قبلی
Asset 17
سوابق تخفیف بیمه نامه قبل
carBrand
نوع و مدل خودرو
Asset 17
میزان پوشش خسارت مالی درخواستی
carBrand
تعداد سیلندرهای خودرو
date
تعداد سال های عدم خسارت خودرو
Asset 17
جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث

کاربری خودرو

خودروها با توجه به کاربردشان دارای میزان ریسک متفاوتی هستند. در واقع کاربری خودرو، تعیین کننده میزان ریسک حوادث حین رانندگی است و میزان بروز سانحه، در پرداخت حق بیمه شخص ثالث تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل به خودروهایی که بیشتر در معرض خطر هستند، حق بیمه بیشتری تعلق خواهد گرفت. بر فرض مثال اتومبیل های آموزش رانندگی به دلیل ذکر شده حق بیمه بیشتری نسبت به اتومبیل های شخصی پرداخت خواهند کرد. برخی از کاربری های خودرو به شرح زیر می باشد:

انواع کاربری خودرو

آمبولانس

خودرو های سواری

موتور سیکلت ها

آتش نشانی

تاکسی های درون شهری و برون شهری

خودرو های بارکش مثل وانت، نیسان

خودرو های صنعتی

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

چنان چه در تمدید بیمه نامه شخص ثالث، تاخیر داشته باشید، مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهید شد. در این صورت، بیمه گذار در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث، علاوه بر پرداخت حق بیمه، موظف به پرداخت جریمه دیرکرد بیمه نامه شخص ثالث است. جریمه دیرکرد بصورت روزشمار محاسبه خواهد شد. خوب است بدانید؛ اگر از تاریخ اعتبار بیمه نامه شخص ثالث اتومبیلتان بیش از یک سال هم گذشته باشد، معادل 365 روز برای مبلغ جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

شرایط انتقال بیمه شخص ثالث

تکلیف بیمه نامه پس از فروش خودرو چیست؟ از شرایط انتقال بیمه شخص ثالث مطلع هستید؟ بیمه گذار پس از فروش خودرو، باید بیمه نامه را به نام صاحب جدید خودرو انتقال دهد؛ همچنین اگر خودرو دارای بیمه نامه، فرسوده شود و امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد، بیمه گذار می تواند برای انتقال بیمه شخص ثالث خودرو اقدام نماید. و اما در این خصوص بهتر است بدانید که:

شرایط انتقال بیمه شخص ثالث

پس از فروش خودرو، برای انتقال بیمه شخص ثالث فقط سند مالکیت قطعی خودرو قابل قبول است و شرکت بیمه هیچ یک از وکالت نامه و قولنامه های بیمه گذار را نمی پذیرد.

اسناد مرتبط با مالکیت خودرو قبلی و جدید، مالکیت بیمه نامه های قبلی باید به نام یک فرد باشد.

امکان انتقال بیمه نامه فقط در زمان تمدید آن وجود دارد.

بیمه نامه با توجه به نوع کاربری خودرو قابل انتقال است، بطور مثال اگر خودرو قبلی بیمه گذار سواری مثل پراید باشد نمیتواند بیمه نامه را به خودرو بارکشی مثل وانت انتقال دهد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

بیمه گذاران با توجه به شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث می توانند تخفیف بیمه نامه اتومبیل خود را به خودرو دیگری واگذار نماید. همچنین امکان انتقال تخفیفات شخص ثالث به شخص دیگری نیز وجود دارد. اما بهتر است قبل از اقدام به موارد زیر توجه کنید:

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث برای خودروهایی که کاربرد مشابه دارند میسر است.

بیمه گذار فقط می تواند تخفیفات بیمه ای خود را به خانواده خود(پدر، مادر، فرزندان) منتقل کند.

بهترین بیمه شخص ثالث را از بیمه سامان بخواهید

الزامی بودن بیمه شخص ثالث موجب آن شده تا رانندگان به دنبال تهیه بهترین بیمه شخص ثالث بروند. بیمه سامان که از سال 1383 مجوز فعالیت خود را دریافت کرده، توانسته است در تمامی رشته های بیمه ای، رضایت مشتریان خود را جلب نماید. برخی از فواید بیمه شخص ثالث سامان به شرح زیر می باشد:

فواید بیمه شخص ثالث سامان

یکی از مزیت های بیمه نامه شخص ثالث سامان اینست که، به محض وقوع حادثه و تصادف، می توانید از کارشناسان واحد خسارت سیار کمک بگیرید. به این ترتیب، فقط با یک تماس تلفنی و هماهنگی، کارشناسان این واحد برای بررسی و تعیین میزان خسارت به محل حادثه می آیند و خسارت به شما پرداخت خواهد شد.

دارای سقف تعهدات مالی بالا و قابل توجهی است، که خسارت های جانی و مالی وارد شده به شخص ثالث را جبران خواهد کرد.

وجود پوشش حوادث راننده؛ علاوه بر خسارت های وارد شده به افراد ثالث، خسارت های وارده به راننده مقصر نیز جبران خواهد شد.

دریافت مبلغ تعیین شده جهت خسارت قبل از اتمام تعمیر خودروی شما. بدین گونه که شما می توانید مبلغ خسارت را دریافت کنید ولی آن را برای تعمیر اتومبیل خود استفاده نکنید.

تخفیفات ویژه مشتریان دائمی

سوالات متداول بیمه شخص ثالث خودرو سامان

لوگو بیمه سامان

مدت اعتبار بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه و موتور سیکلت چقدر است؟

لوگو بیمه سامان

این بیمه به صورت یک ساله هست اما امکان خرید چند ماهش بسته به شرایطی وجود داره.

لوگو بیمه سامان

پوشش های بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه و موتور سیکلت شامل چه چیزایی میشه؟

لوگو بیمه سامان

این بیمه خسارت های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و خسارت های جانی وارد شده به راننده مقصر وقوع حادثه رو پوشش میده.

لوگو بیمه سامان

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چقدره؟

لوگو بیمه سامان

حداکثر جریمه ای که در نظر گرفته میشه معادل حق بیمه اجباری بیمه شخص ثالث برای یک ساله.

لوگو بیمه سامان

راننده مقصرهم میتونه از بیمه شخص ثالث استفاده کنه؟

لوگو بیمه سامان

بله، از پوشش حوادث راننده این بیمه میتونه استفاده کنه.

مطالب مرتبط
بیمه شخص ثالث جیلی

بیمه شخص ثالث جیلی به صرفه ترین راه برای جبران خسارت ناشی از تصادف می باشد البته نداشتن این بیمه عواقب سنگین برای راننده دارد با مطالعه این مقاله از اهمیت آن مطلع شوید

بیمه شخص ثالث سمند

اشتباه نکنید تهیه بیمه شخص ثالث سمند با کمترین قیمت مقرون به صرفه نخواهد بود انتخاب بیمه نامه ای با سقف تعهد بالاتر به نفع شما خواهد بود برای اطلاعات دقیق تر کلیک کنید

بیمه شخص ثالث پژو 206

بیمه شخص ثالث 206 یکی از پرطرفدار ترین بیمه نامه های خودرو می باشد ارزانترین بیمه شخص ثالث خودرو 206 بهترین بیمه نامه شخص ثالث نمی باشد برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

بیمه شخص ثالث تندر ال90

بیمه شخص ثالث تندر ال 90 بر خلاف بیمه های بدنه امر اجباریست و تهیه نکردن این بیمه نامه عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت در اطلاع از پوشش های بیمه نامه کلیک کنید

بیمه شخص ثالث پراید

بیمه شخص ثالث پراید علاوه بر جبران خسارت مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث راننده مقصر را نیز حمایت خواهد کرد برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید و مقاله را مطالعه کنید

بیمه شخص ثالث پژو 405

بیمه شخص ثالث 405 برخلاف بیمه بدنه اجباریست و نداشتن این بیمه نامه عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت برای آشنایی با بهترین بیمه نامه شخص ثالث 405 کلیک کنید

حق بیمه و سقف خسارت بیمه شخص ثالث 

حق بیمه و سقف خسارت بیمه شخص ثالث برای هر خودرو متفاوت است با عوامل موثر در تعیین حق بیمه آشنا شوید با حق بیمه بیشتر تعهدات کاملتری از بیمه شخص ثالث دریافت می کنید

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

قبل از آنکه به دنبال راهی برای بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خود باشید تمدید بیمه شخص ثالث را به تاخیر نیندازید تا علاوه بر پرداخت هزینه بیشتر درگیر مشکلات دیگری نشوید


نظرات خود را برای ما ارسال کنید