نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

بیمه شخص ثالث پراید

بیمه شخص ثالث پراید

با توجه به تعداد رانندگانی که از خودرو پراید استفاده می کنند، بیمه شخص ثالث پراید جز یکی از بیمه نامه های پر کاربرد می باشد. در سال های گذشته به دلیل قیمت مناسب و کم مصرف بودن پراید افراد زیادی این خودرو سواری را تهیه کردند و از آنجایی که نرخ تصادفات پراید نسبت به اتومبیل های دیگر بیشتر است، خسارت های زیادی به افراد ثالث وارد می کند. بیمه شخص ثالث بیمه نامه ای اجباریست که غرامت مالی و جانی ناشی از حادثه تصادف را برای اشخاص ثالث جبران می کند. همچنین استفاده از ماشین پراید بدون بیمه نامه ثالث، ممنوع است و پیامدهای جبران ناپذیری را برای راننده به همراه خواهد داشت.

تعهدات بیمه شخص ثالث پراید

شرکت بیمه در قبال حق بیمه های دریافتی، تعهدات بیمه شخص ثالث پراید را به بیمه گذاران ارائه میدهد:

شکستگی، نقص عضو، فوت و هزینه های درمانی ناشی از سانحه تصادف تا سقف تعیین شده در بیمه نامه بر عهده شرکت بیمه خواهد بود.

جبران غرامت مالی وارد شده به اشخاص ثالث تا سقف تعیین شده در بیمه نامه را، شرکت بیمه تقبل خواهد کرد.

بیمه گذار با تهیه پوشش حوادث راننده شرکت بیمه را موظف به جبران خسارت های جانی وارد شده به راننده مقصر خواهد کرد.

استثنائات بیمه شخص ثالث

در کنار پوشش های بیمه شخص ثالث پراید، استثنائات بیمه شخص ثالث نیز وجود دارد؛ بیمه سامان در قبال هیچ یک از آنها مسئولیتی نخواهد داشت:

جریمه دیرکرد بیمه خودرو پراید

اگر تمدید بیمه شخص ثالث به تعویق نیفتاده باشد، از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه خودرو پراید معاف خواهید شد؛ در غیر این صورت مبلغ جریمه به بیمه نامه شما اضافه خواهد شد. لازم به ذکر است در مناسبت های خاص بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتورسیکلت انجام خواهد شد.

پوشش های بیمه شخص ثالث پراید

ارزانترین بیمه شخص ثالث پراید

توصیه می کنیم به دنبال ارزانترین بیمه شخص ثالث پراید نروید. پراید جز حادثه ساز ترین خودروهاست و خسارت مالی زیادی را به همراه دارد. بیمه گذار تعهدات مالی بیمه ثالث را متناسب با حق بیمه های پرداختی خود دریافت خواهد کرد و در هنگام بروز حادثه شرکت بیمه خسارت وارده را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد و مابقی آن بر عهده راننده مقصر خواهد بود؛ درنتیجه بهتر است بیمه شده بیمه نامه ای با حق بیمه بیشتر تهیه کند.

سقف تعهد بیمه شخص ثالث پراید

حق بیمه های پرداختی بیمه گذار در سقف تعهد بیمه شخص ثالث پراید موثر است، به طوری که هر چه شرکت بیمه حق بیمه بیشتری دریافت کند، تعهدات بیشتری را به بیمه گذار ارائه میدهد. حداقل و حداکثر سقف تعهدات بیمه ثالث به ترتیب 20 و 400 میلیون تومان است. توصیه می کنیم برای اطلاعات دقیق تر (سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست) را مطالعه کنید.

محاسبه بیمه پراید

هزینه بیمه ثالث برای خودروهای متفاوت متغیر است. فاکتورهای زیادی در محاسبه بیمه پراید نقش داشته که در کاهش و افزایش قیمت بیمه پراید تاثیر گذار خواهد بود. این عوامل عبارت اند از:

نوع کاربری وسیله نقلیه

کاربرد خودرو در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث پراید موثر است؛ هر خودرو با توجه به کاربرد آن میزان ریسک متفاوتی دارد. برای مثال خودرو پراید سواری میزان ریسک کمتری نسبت به تاکسی پراید داشته و در نتیجه حق بیمه کمتری پرداخت خواهد کرد.

مدل و ساخت ماشین پراید

منظور از مدل خودرو همان تیپ خودرو است که در کارت ماشین ثبت شده است. سال ساخت خودرو نیز در کارت ماشین ثبت خواهد شد و بدیهی است هر چه سال ساخت خودرو بیشتر باشد میزان ریسک بیشتری به خود اختصاص خواهد داد و در نتیجه هزینه بیمه خودرو پراید افزایش خواهد یافت.

تخفیف بیمه شخص ثالث پراید

بیمه گذار در صورتی می تواند از تخفیف بیمه شخص ثالث پراید استفاده نماید که در سال های قبل دچار حادثه تصادف نشده و هیچ خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشد.

پوشش مالی بیمه ثالث پراید

بیمه گذار هرچه پوشش مالی بیشتری را انتخاب کند به مراتب موظف به پرداخت حق بیمه بیشتری است. لازم به ذکر است با پرداخت حق بیمه بیشتر از تعهدات مالی بیشتری استفاده خواهد کرد.

مدت بیمه ماشین پراید

امکان تهیه بیمه ماشین پراید برای کوتاه مدت وجود دارد ولی استفاده از بیمه نامه شخص ثالث یک ساله مقرون به صرفه است.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث پراید

شرکت بیمه سامان برای رفاه بیمه گذاران استعلام قیمت بیمه شخص ثالث پراید را به صورت آنلاین نیز انجام میدهد؛ و دیگر نیازی به مراجعه حضوری بیمه گذار به نمایندگی بیمه نمی باشد. کافیست در قسمت استعلام بیمه شخص ثالث، تصویر کارت ماشین پراید، گواهینامه و دیگر مشخصات مربوطه را وارد نماید و از قیمت بیمه پراید مطلع شوید.

خرید بیمه شخص ثالث خودرو اطلاعات بیمه شخص ثالث خودرو