آتش سوزی مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی

راهکارت واسه زمانی که با آتش سوزی توی منزلت یا کارگاهت و انبارت روبه رو شدی چیه؟ اگر حریق، سرعت و قدرت بالایی داشته باشه چطور میتونی مهارش کنی؟ حتی اگر هم مهارش کنی قطعا خسارت به جا گذاشته، ناراحتت میکنه. حداقل 60% اطرافمون پر شده از مواد سوختی!!! خرید بیمه آتش سوزی سامان بهترین راه حله برای جبران ضررهای به بار اومده.

خرید و استعلام قیمت

(0)

معرفی بیمه آتش سوزی

آتش سوزی یکی از شایع ترین خطراتی است که در عرض چند دقیقه می تواند سرمایه حاصل یک عمر تلاش شما را نابود کند. اما آیا تهیه بیمه آتش سوزی سامان تنها راه عاقلانه برای مقابله با آتش سوزی است؟ بدیهی است بیمه آتش سوزی مانع وقوع آتش سوزی نخواهد شد؛ اما در جبران خسارت های ناشی از آتش سوزی بیمه گذار را حمایت خواهد کرد. با توجه به سرعت و قدرت بالای حریق، حتی اگر در کوتاه ترین زمان ممکن آتش را مهار کنید، باز هم خسارت های زیادی به شما وارد خواهد شد. پس عاقلانه ترین راه ممکن در کنار رعایت نکات ایمنی، خرید بیمه آتش سوزی آنلاین است. لازم به ذکر است این بیمه نامه تنها خسارت های ناشی از آتش سوزی را تقبل نخواهد کرد؛ و در شرایطی مثل سرقت، سیل، طوفان، زلزله و… بیمه گذار را حمایت خواهد کرد.

تماس و مشاوره رایگان

انواع بیمه آتش سوزی

بیمه سامان با توجه به کاربری و میزان ریسک متفاوت ساختمان ها، انواع بیمه آتش سوزی را در اختیار بیمه گذار قرار داده تا از مناسب ترین پوشش ها استفاده نماید:

بیمه آتش سوزی منازل و مجتمع مسکونی

اگر به تازگی صاحب خانه شده اید و یا مدیر یک ساختمان مسکونی هستید، تهیه بیمه آتش سوزی منازل و مجتمع مسکونی، باید جز یکی از مهم ترین کار های شما باشید. این بیمه نامه ساختمان و اسباب و اثاثیه موجود در آن را، در مقابل خطراتی مثل آتش سوزی،صاعقه، انفجار، سیل و طوفان و… پوشش خواهد داد. لازم به ذکر است بیمه آتش سوزی آنلاین تنها به جبران خسارت های ناشی از حریق اکتفا نخواهد کرد؛ اگر در طول سفر بیمه گذار، اموال و وسایل خانه وی به سرقت رود، شرکت بیمه خسارت ناشی از سرقت را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه جبران خواهد کرد.

بیمه آتش سوزی واحد های صنعتی

شاید تهیه بیمه آتش سوزی واحدهای صنعتی در مرحله اول کار بسیار کوچکی به نظر آید، اما زمانی که شرکت بیمه سرمایه نابود شده در حریق و آتش بیمه گذار را بازگرداند، از کار آمد بالای این بیمه نامه مطلع خواهید شد. قطعا میزان ریسک آتش سوزی در واحدهای صنعتی نسبت به ساختمان های مسکونی بیشتر بوده؛ و به دنبال آتش سوزی، صاحب واحد خسارت مالی زیادی را متحمل خواهد شد. بیمه آتش سوزی صنعتی کلیه دارایی های مراکز صنعتی من جمله ساختمان، ماشین آلات، اثاثیه و لوازم اداری، موجودی مواد (اولیه، در دست ساخت، ساخته شده)، ابزار و تجهیزات تحت پوشش خود قرار خواهد داد. در واقع این بیمه آتش سوزی صنعتی محافظ سرمایه شما به حساب می آید، پس بهتر است در خرید آن غفلت نکنید.

بیمه آتش سوزی واحدهای غیر صنعتی

بیمه آتش سوزی واحدهای غیر صنعتی سامان برای ساختمان های غیر مسکونی و صنعتی قابل استفاده است.فروشگاه های تجاری و مواد غذایی، بیمارستان ها، ساختمان های اداری، اماکن عمومی، بنگاه های معاملاتی، مراکز پخش دارو، آموزشگاه ها، شرکت های خدماتی، تعمیرگاه ها جز مراکز غیر صنعتی هستند. با تهیه بیمه آتش سوزی آنلاین غیر صنعتی، بنا و ساختمان، تاسیسات، اسباب و اثاثیه و حتی تزئینات داخلی (دکوراسیون) در مقابل خطرات آتش سوزی ایمن خواهند شد. اگر تا الان برای خرید این بیمه نامه قانع نشده اید، قطعا با مطالعه خطرات اضافی آن، مقاومت شما شکسته خواهد شد.

خطرات اصلی بیمه آتش سوزی

تمامی بیمه گذاران با خرید این بیمه نامه در برابر خطرات اصلی بیمه آتش سوزی ایمن خواهند شد. شرکت بیمه خسارت های ناشی از این خطرات را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد.

آتش سوزی
صاعقه
انفجار

خطرات اضافی بیمه آتش سوزی

بیمه گذار با میل شخصی و پرداخت حق بیمه بیشتر، در برابر خطرات اضافی بیمه آتش سوزی حمایت خواهد شد. اما توصیه می شود در کنار خطرات اصلی، پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی آنلاین را تهیه کنید:

زلزله و آتشفشان
سیل
طوفان، تندباد و گردباد
سقوط هواپیما
سرقت با شکست حرز
ضایعات ناشی از آب، برف، باران
ترکیدگی لوله آب

عوامل موثر در قیمت بیمه آتش سوزی سامان

با توجه به انواع مختلف ساختمان ها، محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی برای هر سازه متفاوت است. اما بطور کلی موارد زیر در تعیین قیمت بیمه آتش سوزی موثر هستند:

کاربری ساختمان بیمه شده

کاربری سازه با میزان ریسک و خسارت وارده رابطه مستقیمی دارد. در واقع ساختمان های مسکونی حق بیمه کمتری نسبت به ساختمان ها تجاری و واحد های صنعتی پرداخت خواهند کرد.

متراژ مکان بیمه شده

بدیهی است هر چه متراژ محل بیمه شده بیشتر باشد میزان خسارت نیز افزایش یافته و بیمه گذار موظف است حق بیمه بیشتری را پرداخت کند.

نوع سازه

میزان ریسک و خسارت در انواع سازه ها متفاوت است. بطور مثال بیمه سامان سازه های آجری را تحت حمایت خود قرار نخواهد داد.

میزان پوشش های انتخابی

هرچه میزان پوشش های انتخابی توسط بیمه گذار بیشتر باشد، به مراتب حق بیمه بیشتری به بیمه گذار تعلق خواهد گرفت. توصیه می شود در انتخاب پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی کوتاهی نکنید، چرا که با انتخاب این پوشش ها، استفاده از بیمه نامه در شرایط بیشتری امکان پذیر است.

دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سامان

توصیه می شود قبل از وقوع هر پیشامدی، با نحوه دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سامان آشنا شوید. بیمه گذار موظف است حداکثر 5 روز پس از وقوع آتش سوزی، حادثه به وجود آمده و لیست اقلام خسارت دیده را بصورت کتبی به شرکت بیمه اعلام کند. چنانچه فردی مقصر حادثه آتش سوزی باشد و یا آتش سوزی از مکان دیگر به ساختمان شما منتقل شده باشد، از مصالحه و رضایت کتبی جدا خودداری فرماید. مدارک مبنی بر وقوع حادثه من جمله گزارش پلیس، اورژانس، آتش نشانی، مدارک شناسایی و لیست اقلام خسارت دیده را نگه دارید تا در روند پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی مشکلی ایجاد نشود. تا زمان بازدید کارشناس بیمه از محل وقوع حادثه و اعلام کتبی موافقت بیمه گر، به هیچ یک از اقلام خسارت دیده و محل آتش سوزی دست نزده و تغییری ایجاد نکنید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سامان
 • شماره بیمه ‌نامه آتش سوزی
 • اطلاعات شناسایی بیمه گذار
 • لیست اموال خسارت دیده
 • مبلغ تقریبی خسارت ناشی از حادثه
 • گزارش نیروی انتظامی از مکان بیمه‌شده
 • گزارش بازدید کارشناس یا بازرس شرکت بیمه از محل حادثه
 • لیست اقلام خسارت‌دیده و ارزش واقعی آن‌ها پیش از حادثه
 • گزارش آتش‌نشانی یا دیگر سازمان‌های مرتبط با رسیدگی به حادثه مانند گزارش اورژانس

نکات مهم در رابطه با ارزیابی خسارت بیمه آتش سوزی

نکات طلایی
 • اگر بیمه گذار اموال خود را از قیمت واقعی خود کمتر بیمه کرده باشد، شرکت بیمه خسارت وارده را متناسب با مبلغ بیمه شده، تقبل خواهد کرد.
 • قیمت واقعی اموال به گونه ای محاسبه خواهد شد که بیمه نامه وسیله ای برای انتفاع قرار نگرفته باشد.
 • در صورتی که مبلغ خسارت وارده مورد توافق طرفین نباشد، مبلغ خسارت وارده توسط گروهی تشکیل شده از سه نفر کارشناس بیمه تعیین خواهد شد.