نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت برای زمانی در نظر گرفته شده است، که شما برای شخص دیگری خسارت ایجاد کرده باشید و مسئولیت جبران آن با شماست. در بیمه نامه مسئولیت برای مشاغلی مانند پزشک و پیراپزشک، کارفرما، سازندگان ابنیه و… پوشش هایی طراحی شده است؛ تا در مواقع وقوع ضرر و زیان، از کلوزها و خدمات آن استفاده شود.

بیمه مسئولیت سامان

بیمه مسئولیت سامان

بیمه مسئولیت بیمه سامان تمامی تعهدات شما را، نسبت به اشخاص ثالث حمایت خواهد کرد. مسئولیت بیماری که در حین جراحی در اثر قصور پزشک آسیب می بیند با پزشک است و با تهیه بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان این قصور را جبران میکند؛ مسئولیت صدمه ای که در اثر ساخت یک پروژه ساختمانی به همسایگان مجاور وارد می شود با پیمانکار است که باید بیمه مسئولیت پیمانکاران را تهیه کند. مدیران مجتمع نیز میتوانند با تهیه بیمه آسانسور مسئولیت افرادی که در آسانسور دچار آسیب مالی یا جانی شوند را جبران کنند. همه ما ممکن است در زندگی روزمره خود سهوا به اشخاص جامعه صدمه بزنیم و چه بهتر است قبل از وقوع هر حادثه برای تهیه بیمه نامه مسئولیت اقدام کنیم. بیمه مسئولیت جبران خسارتهای وارد شده را تا سقفی که در بیمه نامه مشخص شده، تقبل خواهد کرد. در ادامه به بررسی موارد زیر می پردازیم:

انواع بیمه مسئولیت مزایای بیمه مسئولیت محاسبه حق بیمه مسئولیت شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت

انواع بیمه مسئولیت و پوشش های آن

بیمه سامان با در نظر گرفتن میزان حساسیت مسئولیت های اجتماعی، انواع بیمه مسئولیت را به صورت زیر در اختیار بیمه گذاران محترم قرار میدهد:

بیمه مسئولیت مدنی

پایبند بودن به مسئولیت مدنی در جامعه برای شما چقدر اهمیت دارد؟ بیمه مسئولیت مدنی اینجاست تا شما در برابر تعهدات خود شانه خالی نکنید! بطور کلی اگر فعالیت های روزمره ی شما، برای اشخاص ثالث خسارت های جانی و مالی به همراه داشته باشد؛ در صورتی که شما مقصر آن باشید جبران خسارت های وارد شده به فرد، بر عهده شخص شما می باشد. به فرض مثال مدیر باشگاه ورزشی سهوا از دستگاه های غیر استاندارد استفاده کرده است و فردی حین ورزش با آنها دچار آسیب میشود؛ ارائه بیمه نامه آسانسور نیز یکی از خدمات بسیار کارآمد بیمه مسئولیت مدنی سامان می باشد.فقط کافیست راجب خطراتی که در آسانسورها به جان و مال افراد خسارت وارد کرده تحقیق کنید!بیمه مسئولیت مدنی زیر شاخه های زیادی دارد که برای آشنایی با آن ها بهتر است بیمه مسئولیت مدنی چیست را بخوانید.

پوشش های بیمه مسئولیت مدنی :

بهتر است بدانید هنگام وقوع خسارت، پوشش های بیمه مسئولیت مدنی سامان، تا سقف مشخص شده در بیمه نامه برای شما قابل استفاده خواهد بود؛ اما به صورت کلی کلوزها و پوشش های این بیمه عبارتند از:

کلوزهای بیمه مسئولیت مدنی

- پوشش هزینه پزشکی و درمان بیمه مسئولیت مدنی

- پوشش غرامت نقص عضو بیمه مسئولیت مدنی

- پوشش غرامت فوت بیمه مسئولیت مدنی

- پوشش خسارت های مالی بیمه مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان، فرشته نجات کارفرما!

فرقی نمی کند شما مدیر یک شرکت خصوصی باشید یا پیمانکار یک پروژه عمرانی، طبق قوانین کار اگر کارکنان شما، زمانی که مشغول به کار هستند دچار صدمه شوند، جبران خسارت های وارد شده به فرد بر عهده شما که کارفرما هستید؛ می باشد. با تهیه بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان، پرسنل و کارکنان خود را در مقابل خسارت های جانی ناشی از سهل انگاری، قصور نظارت، استفاده از وسایل غیر ایمنی و ضعف اقدامات ایمنی، بیمه می کنید. کارفرمایی که این بیمه را تهیه می کند، نگرانی های بی مورد خود را در مواقع ایجاد خسارت پیش بینی کرده و بحران را به نحو احسن مدیریت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مطلب صفر تا صد بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را مطالعه فرمایید.

پوشش های بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

برای یک کارفرما بهترین انتخاب، خرید تمام پوشش های بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان است. اما با توجه به توان مالی خود می توانید از پوشش های اصلی و پوشش های اضافی بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان استفاده نمایید.تمام کلوزهای این بیمه نامه عبارتند از:

کلوز های های بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

- پرداخت غرامت نقص عضو و دیه ناشی از حادثه و خطر

- پرداخت طلب های بیمه تامین اجتماعی

- جبران هزینه آمبولانس و اقدام های فوری پزشکی

- پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه

- پرداخت هزینه های دفاع بیمه گذار، در مراجع قضایی در مقابل ادعاهای پرسنلی که از خطرات تحت پوشش این بیمه آسیب دیده.

- پرداخت هزینه های پزشکی پرسنل آسیب دیده از حادثه

* خوب است بدانید، این بیمه نامه پوشش های اضافی نیز دارد، برای آشنایی با کلوزهای اضافی این بیمه نامه، بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را مطالعه نمایید .

بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک

تا حالا به ریسک مشاغل پزشکی فکر کردید؟ بنظر شما، بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک می تواند از استرس و ریسک های این شغل کم کند؟ فرض کنید؛ یک پزشک در تجویز دارو برای بیمار دچار اشتباه شود و یا در حین عمل جراحی ناخواسته به بیمار صدمه می زند! به قول معروف آمد ثواب کند کباب شد! پزشکان هم ممکن است مثل تمامی افراد جامعه دچار خطا و سهل انگاری شوند. بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان استرس های ناشی از احتمال خطا و اشتباه را برای همیشه از پزشک ها دور خواهد کرد؛ چرا که بیمه مسئولیت پزشک سامان جبران خطاهای غیر عمد پزشک که منجر به آسیب رساندن به بیمار شده را، بر عهده خواهد گرفت. بیمه پیراپزشکان سامان برای پرستاران و کادر درمان نیز پوشش هایی در نظر گرفته؛ مقاله بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک چیست را بخوانید؛ تا با آگاهی کامل برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان خود به صورت آنلاین اقدام نمایید.

خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

پوشش های بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک

در واقع خطراتی که منجر به فوت و نقص عضو می شوند، تحت پوشش بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان هستند.کلوزهای این بیمه نامه عبارتند از:

کلوز های های بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک

- پوشش پرداخت غرامت فوت بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک

- پوشش پرداخت غرامت نقص عضو بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک

بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

اشتباه نکنید! بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه با بیمه مسئولیت کارفرما کاملا متفاوت است. کارفرما علاوه بر کارکنان خود در قبال اشخاص ثالث و همسایگان محل کار خود موظف است! هنگام ساخت و ساز خطرات زیادی اشخاص ثالث، همسایه های مجاور را تهدید خواهد کرد. بفرض مثال هنگام گود برداری ممکن است دیوار های ساختمان مجاور نشست کنند و یا مصالح ساختمانی منجر به آسیب اشخاص ثالث شوند. درصورتیکه مقصر تمامی این خسارتها کارفرما شناخته شود، جبران آنها بر عهده کارفرماست. بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه در پرداخت این غرامت ها به شما کمک خواهد کرد.

پوشش های بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

بیمه سامان برای کسانی که در سازندگی ساختمان و بنا اشتغال دارند از حداقل خسارت مالی و هزینه های پزشکی تا غرامت فوت را تحت پوشش خود قرار داده است.کلوزهای این بیمه نامه عبارتند از:

کلوز های های بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

- پوشش هزینه های پزشکی بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

- پوشش نقص عضو بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

- پوشش غرامت فوت بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

- پوشش هزینه های آمبولانس بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

- پوشش خسارت های مالی بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه

موارد خارج از پوشش یا استثنائات بیمه مسئولیت

توجه داشته باشید مواردی هستند که تحت پوشش بیمه مسئولیت سامان قرار نمی گیرند و به آن ها موارد خارج از پوشش یا استثنائات بیمه نامه مسئولیت گفته می شود؛ در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

استثنائات بیمه مسئولیت

- خسارت های ناشی از عمد از سوی بیمه گذار و کارکنان و عوامل اجرایی آن.

- خسارت های ناشی از درگیری، آشوب، مجادله و …

- خسارت های ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و…

- صدمات وارد شده به کارکنان کمتر 15 سال.

- خسارت های ناشی از انفجار های هسته ای.

- محکومیت کیفر نقدی بنفع دولت و مجازات های قابل خرید.

- خسارت هایی که مقصر آن بیمه گذار و عوامل اجرایی آن شناخته نشوند.

مزایای بیمه مسئولیت

به صورت کلی می توان گفت که هر کدام از بیمه های مسئولیت این مزیت را دارند که سرمایه گذاری برای روز مبادا هستند. متاسفم که از تجربه های تلخ استفاده می کنم؛ فرض کنید کارفرمایی بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را تهیه نکند و یکی از کارکنان در حین کار از ارتفاع سقوط کند، پرداخت مبلغ دیه و غرامت، سرسام آور است و چه بسا که، در موفقیت آن پروژه ساختمانی و آینده کارفرما نیز، تاثیر می گذارد. یا مدیر ساختمانی بیمه آسانسور نداشته باشد؛ هزینه های آسیب هایی که ممکن است، افراد ساختمان در اثر استفاده از آسانسور دیده باشند را تخمین زده اید؟پزشکی بیمه نامه مسئولیت پزشک را تهیه نکرده باشد، در حین جراحی به دلیل فشار عصبی یا کم خوابی و سهواً به بیمار آسیب برساند؛ خوب می دانید که پزشک علاوه بر عذاب وجدان باید مسئولیت پرداخت خسارت را بپذیرد و تجربه کرده ایم که احتیاط شرط عقل است.محال است مدیر تور گردشگری باشید و تا به حال هیچ وقت تجربه نکرده باشید که مسافر تور گردشگری یک روزه شما دچار آسیبی نشده باشند، پس برای تور های یک روزه خود نیز بیمه مسئولیت گردشگری را واجب می دانید.

محاسبه حق بیمه مسئولیت

توجه داشته باشید مواردی هستند که تحت پوشش بیمه مسئولیت سامان قرار نمی گیرند و به آن ها موارد خارج از پوشش یا استثنائات بیمه نامه مسئولیت گفته می شود؛ در زیر به آن ها اشاره می کنیمیکی از سوالاتی که اکثر مراجعین در ابتدا می پرسند در رابطه با محاسبه حق بیمه مسئولیت است. در جواب آن باید بگویم نرخ حق بیمه مسئولیت برای افراد متفاوت است و عواملی چون نوع بیمه نامه، تشدید خطر، تعداد پوشش ها، مدت اعتبار بیمه نامه، تعداد افراد تحت پوشش و… در تعیین نرخ حق بیمه موثر است .
برای استعلام فقط کافیست بیمه مسئولیت مورد نظر خود را انتخاب و سپس کلیک کنید.

بیمه مسئولیت خرید آنلاین آسانسور خرید آنلاین بیمه مسئولیت تور گردشگری خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشک و پیراپزشک بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت

شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت برای انواع بیمه مسئولیت یکسان است که برخی از آنها عبارت اند از:

شرایط عمومی انواع بیمه مسئولیت

بیمه گذار موظف است اطلاعاتی که در ارزیابی خطر تاثیرگذار هستند را به صورت جامع و صحیح به بیمه گر اعلام نماید.چنانچه بیمه گذار در این زمینه کوتاهی نماید، بیمه گر میتواند علاوه بر ابطال بیمه نامه، حق بیمه های پرداختی را به بیمه گذار عودت ندهد و حق بیمه های سر رسید نشده را طلب نماید.

چنانچه تغییراتی در کیفیت و وضعیت موضوع بیمه نامه ایجاد شود و باعث تشدید خطر آن شود، بیمه گذار موظف است در اسرع وقت به شرکت بیمه اعلام نماید. در صورت تشدید خطر قبل از وقوع حادثه بیمه گر می تواند با دریافت حق بیمه اضافه تر بیمه نامه را ادامه دهد و یا بیمه نامه مسئولیت خود را فسخ نماید. اگر بعد از وقوع حادثه معلوم شود، خسارت ناشی از تشدید خطر بوده است، بیمه گر میتواند خسارت وارد شده را طبق حق بیمه های پرداختی بیمه گذار تقبل نماید.

پس از وقوع حادثه بیمه گذار موظف است، ظرف مدت حداکثر 5 روز به شرکت بیمه حادثه را اعلام نماید.

بیمه گذار موظف به پرداخت اقساط حق بیمه در تاریخ معین شده می باشد، اگر در پرداخت آن کوتاهی کند بیمه گر میتواند بیمه نامه را باطل کند و هنگام وقوع حادثه، خسارت را طبق حق بیمه های پرداختی، جبران نماید.

پس از اعلام حادثه و تکمیل مدارک مربوطه شرکت بیمه ظرف مدت حداکثر 15 روز برای جبران خسارت های وارد شده اقدام می نماید.

مطالب مرتبط
بیمه مسئولیت سامان

با بیمه مسئولیت سامان در دیگه نگران جبران خسارت های وارد شده به افراد نیستی! با این بیمه نامه مسئولیت همه اتفاق های روزمره رو قبول میکنی چرا که همیشه حمایتت میکنه.

بیمه مسئولیت شهروندی

بیمه مسئولیت شهروندی در دو طرح با سقف تعهدات متفاوت به صورت انفرادی و خانوادگی در اختیار بیمه گذاران قرار گرفته تا در برابر خسارت های ناشی از فعالیت روزمره ایمن شوید


نظرات خود را برای ما ارسال کنید