نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

بیمه مسئولیت سامان چیست؟

بیمه مسئولیت سامان

تا حالا شده که ناخواسته به کسی خسارت وارد کنی؟ میدونستی مسئولیت خسارت حتی اگه ناخواسته باشه به عهده خودته؟ و میدونستی بیمه مسئولیت سامان اینجور مواقع چقدر می تونه بهت کمک کنه؟ همه ی ما ممکنه توی موقعیت های اجتماعی، محل کار، زندگی روزمره و... کاری انجام بدیم که، صدمه ای به فرد دیگه ای وارد بشه! مثل پزشک جراحی که با یه اشتباه کوچک به بیمار خودش آسیب می رسونه! یا کارفرمایی که یکی از کارکنانش زمانی که مشغول کار هست دچار صدمه بشه! پزشک و کارفرما هر دو باید مسئولیت جبران خسارت وارد شده به اون فرد رو بپذیرند. اگه هر دوی اونها بیمه مسئولیت سامان رو تهیه کرده باشن خوب فشار کمتری رو متحمل میشن چرا که این بیمه نامه در جبران خسارت به شما کمک خواهد کرد. البته این بیمه نامه شما رو در موارد دیگه ای که حتی فکرش رو هم نمی کنی حمایت میکنه! بهت قول میدم پس از پایان مقاله برای تهیه بیمه مسئولیت سامان اقدام کنی!

انواع بیمه مسئولیت سامان:

این بیمه نامه در چهار نوع در اختیار شما بیمه گذار محترم است که با توجه به نیازتون می تونید یکی از آنها رو تهیه کنید:

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

فرقی نمیکنه شما مدیر یه ساختمان اداری باشی یا پیمانکار پروژه های ساختمانی! قانون کار میگه اگه کارکنان زمانی که مشغول به کار هستن دچار صدمه بشن، کارفرما موظف است خسارت های جانی وارد شده به پرسنل رو جبران بکنه. از پرداخت هزینه های درمانی گرفته تا غرامت نقص عضو و فوت. کارفرما با تهیه این بیمه نامه، کارکنانش رو در مقابل خسارت های جانی ناشی از سهل انگاری، قصور نظارت، استفاده از وسایل غیر ایمنی و ضعف اقدامات ایمنی بیمه کند. بیمه سامان با در نظر گرفتن حوزه های کاری، بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را تحت سه عنوان متفاوت در اختیار بیمه گذاران محترم گذاشته است:

بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بازرگانی، خدماتی، صنعتی، اداری

ممکنه یکی از پرسنل شما از پله های شرکت بیوفتد و بدنش دچار شکستگی بشه یا از نوسانات برق دچار برق گرفتگی بشه و حوادث غیر منتظره ی این چنینی... کارفرما با تهیه این بیمه نامه، زمانی که مشکلی رخ داد دیگه نگران جبران خسارت هایی که در آن نقشی نداشته نیست.

بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

ساخت یه ساختمان هم دشواره و هم پرخطر! از گود برداری گرفته تا ساخت اسکلت و... که یه سهل انگاری کوچک باعث مشکلات و خسارت های زیادی میشه ممکنه کارکنان پروژه از ارتفاع سقوط کنن، بدنشون دچار شکستگی بشه و یا هنگام کار با دستگاه ها دچار نقص عضو بشن! که کارفرما با تهیه این بیمه نامه می تونه خسارات وارد شده رو جبران کنه!

بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان عمرانی

راه سازی، سد سازی، خطوط لوله و... از فعالیت های عمرانی است که فوق العاده پر ریسکه! اگه شما پیمانکار پروژه های عمرانی هستین و البته فردی محتاط، بهتون پیشنهاد می کنم قبل از شروع پروژه ها برای تهیه بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان اقدام کنید.

همه چیز راجب بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت کارفرما چه مواردی رو تحت پوشش قرار میده

پوشش های اضافی بیمه مسئولیت کارفرما سامان

شرایط استفاده از این پوشش:

  1. وقوع حادثه ای بر اثر وسایل نقلیه موتوری و وارد شدن خسارت به کارکنان
  2. خسارت پیش آمده تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار نگیرد.
  3. کارفرما مقصر شناخته شود

دانستن دو تبصره زیر خالی از لطف نیست:

  1. اگر این خسارات برای کاکنان حین انجام مأموریت، خارج از کارگاه اتفاق بیفتد و مسئولیت و قصور کارفرما هم تائید شده باشد، در صورتی بیمه مسئولیت در قبال این هزینه ها پاسخگو و متعهد خواهد بود که قبل از حادثه، پوشش مأموریت خارج از کارگاه را تهیه کرده باشید.در ادامه به معرفی پوشش مأموریت خارج از کارگاه می پردازیم.
  2. میزان تعهدی که شرکت بیمه به بیمه گزار دارد، از سقف تعهداتی که در بیمه نامه مشخص شده، بالاتر نخواهد رفت

علاوه بر پوشش غرامت فوت و دیه، می توانید با تهیه پوشش پرداخت هزینه های پزشکی، مخارج درمانی را به بیمه بسپارید؛ باید بدانید ارائه صورتحساب معتبر توسط بیمه گزار الزامیست.

بیمه گر خسارت هایی که در محل فعالیت به اشخاص ثالث (افرادی به غیر از کارکنان و عوامل اجرایی پروژه) وارد شده را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد.

تعهدات ذکر شده برای هر زیان دیده در بیمه نامه، با افزایش سالیانه نرخ بیمه توسط قوه قضایی، از زمان شروع اعتبار بیمه نامه، به درخواست بیمه گذار سه بار قابل افزایش می باشد. لازم به ذکر است امکان استفاده از پوشش در مواقعی که تاخیر در اعلام رای دادگاه موجب افزایش نرخ دیه شده باشد، وجود ندارد.

بیمه گر صدمات جانی وارد شده به کارکنان در حین انجام ماموریت را جبران خواهد کرد. لازم به ذکر است جبران خسارت های ناشی از وسایل نقلیه موتوری در خارج از کارگاه، با تهیه پوشش های مربوطه امکان پذیر است.

با نوسان احتمالی تعداد کارکنان، بیمه گذار حداکثر تا 20% نسبت به تعداد کل کارکنان واقعی تحت حمایت بیمه نامه قرار خواهد گرفت. توصیه می شود در صورت افزایش تعداد کارکنان خود، در اسرع وقت به صورت مکتوب به شرکت بیمه اعلام نماید؛ در غیر این صورت خسارت وارده نسبت به مازاد، با قاعده نسبی بیمه پرداخت خواهد شد.

با تهیه این پوشش، پرداخت مستمری موضوع تبصره 1 ماده 66 قانون تامین اجتماعی که ناشی از حوادث منجر به فوت و یا نقص عضو کارکنان باشد، با پرداخت یکجای مطالبات مطابق تبصره ذکر شده، تحت پوشش می باشد.

چنانچه در یک حادثه تحت پوشش، مراجع قضایی بیمه گذار را به پرداخت بیش از یک دیه و یا دیات غیر مسری به هر یک از کارکنان خود، محکوم کند؛ شرکت بیمه خسارت های را وارد شده به بیمه گذار را تا سقف تعیین در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد. لازم به ذکر است، در صورت تهیه پوشش افزایش ریالی دیه، تعهدات این پوشش نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

موارد خارج از پوشش بیمه مسئولیت کارفرما سامان

چند نکته پایانی راجب بیمه مسئولیت کارفرما

بیمه مسئولیت مدنی سامان

درمورد مسئولیت مدنی چقدر میدونی؟ هر خسارت جانی و مالی که بر اثر فعالیت های روزمره ما به شخص دیگری وارد بشه و ضرر و زیانی برایش به همراه داشته باشه رو مسئولیت مدنی میگن. بیمه مسئولیت سامان بیمه نامه ای تحت عنوان بیمه مسئولیت مدنی در اختیار شما گذاشته که اگه حین انجام فعالیت های روزمره بودید و به فرد دیگری خسارت وارد شد، شما رو حمایت میکنه. مثل مدیر یه باشگاه ورزشی که غیر عمد دستگاه های ورزشی غیر استاندارد رو در باشگاهش نگهداری میکنه و فردی حین استفاده از این دستگاه ها دچار آسیب میشه، بیمه مسئولیت سامان خسارت وارد شده به فرد ورزشکار رو پرداخت خواهد کرد.

همه چیز راجب بیمه مسئولیت مدنی سامان

انواع بیمه مسئولیت مدنی سامان

پوشش های بیمه مسئولیت مدنی سامان

موارد خارج از پوشش بیمه مسئولیت مدنی سامان

چند نکته پایانی راجب بیمه مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت سازندگان بنا سامان

قطعا میدونی که هنگام گودبرداری ساختمان ممکنه دیوار ساختمان های مجاور نشست کنن و اما میدونستی شما باید خسارت وارد شده رو جبران کنی؟ هنگام ساخت آپارتمان خطرات زیادی وجود داره که کارکنان، اشخاص ثالث و همسایه ها رو تهدید میکنه. سازندگان ساختمان ها با تهیه بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه سامان خود را در مقابل خطرات و خساراتی که به کارکنان، اشخاص ثالث و... وارد میشه ایمن می کنن. بطوری که اگر خسارتی به شخصی وارد شد در صورتی که با رای قضایی سازنده بنا مقصر شناخته شد، بیمه ساختمان در جبران خسارت به شما کمک میکنه. این بیمه نامه بیشتر برای ساخت و ساز های شهری که پروانه ساخت دارن استفاده میشه.

همه چیز راجب بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه سامان

بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه سامان چه مواردی رو تحت پوشش قرار میده

موارد خارج از پوشش بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه سامان

بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان سامان

قطعا ضرب المثل (اومدیم ثواب کنیم کباب شدیم) رو شنیدی! فکر کن یه پزشک با نیت مداوای بیمار دارویی رو تجویز میکنه و مصرف دارو باعث صدمه دیدن بیمار بشه. اینجاست که این ضرب المثل به حال پزشک صدق میکنه، چرا که باید خسارت وارد شده رو به بیمار پرداخت کنه. در چند سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا پزشکان فشار روحی و جسمی زیادی رو متحمل شدن و خوب طبیعیه که احتمال خطا و سهل انگاری در مداوای بیمار بیشتر بشه. با تهیه بیمه مسئولیت پزشکان سامان، اگه پزشکی به غیر عمد تجویز نادرستی داشت و یا در عمل جراحی خطایی رخ داد؛ بیمه سامان در جبران خسارت های وارد شده به بیمار او را حمایت میکنه.

همه چیز راجب بیمه مسئولیت پزشکان سامان

پوشش های بیمه مسئولیت پزشکان شامل چه مواردی است

موارد خارج از پوشش بیمه مسئولیت پزشکان سامان

چند نکته پایانی راجب بیمه مسئولیت پزشکان

اطلاعات بیمه مسئولیت خرید بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان اطلاعات بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان اطلاعات بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه اطلاعات بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان اطلاعات بیمه مسئولیت مدنی