بیمه گوشی موبایل

برای خرید و استعلام قیمت میتوانید از فرم زیر اقدام فرمایید

(2)

پخش صوتی

بیمه گوشی موبایل چیست؟

بیمه گوشی موبایل یک نوع خدمات بیمه است که افراد می‌توانند برای محافظت از گوشی همراه یا تلفن همراه خود در برابر خطرات مختلفی چون سرقت، خسارت آبی، خرابی‌های فنی، یا سایر حوادث غیرمترقبه در نظر بگیرند. تلفن همراه شما چه نو باشد و چه دست دوم و کارکرده، با خرید بیمه گوشی موبایل، فرد حق تعمیر یا تعویض گوشی خود را در صورت وقوع حادثه دارد، که می‌تواند هزینه‌های مرتبط با این تعمیرات را کاهش دهد و به او کمک کند تا ضرر مالی ناشی از این حوادث جلوگیری کند.

چرا بیمه موبایل برای آیفون ضروری است؟

با توجه به وارداتی بودن برند اپل در ایران، افراد جامعه هزینه های زیادی برای خرید گوشی آیفون پرداخت خواهند کرد و بدیهی است حفاظت از موبایل آیفون به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است؛ چرا که برای تعمیرات موبایل باید هزینه های گزافی پرداخت کنند.فرض کنید مدل گوشی شما آیفون 13 است، قیمت این مدل در بازار ایران با توجه به نوسانات قیمت دلار، حدودا بین 35 الی 45 میلیون تومان است. اگر ال سی دی (LCD) تلفن شما آسیب ببیند برای تعمیر آن باید حداقل 10 میلیون تومان هزینه کنید و یا فرض کنید تلفن همراه شما به سرقت برود و اگر آیفون شما بیمه نباشد ... . اما با تهیه این بیمه نامه در هنگام بروز پیشامد های احتمالی، شرکت بیمه، بیمه گذار را حمایت خواهد کرد؛ و به بیمه گذار برای جبران خسارات وارده فشار کمتری وارد خواهد شد. لازم به ذکر است پوشش های بیمه موبایل در همین دو مورد خلاصه نخواهد شد.

تماس و مشاوره رایگان

پوشش های بیمه موبایل

بیمه گذار با بیمه کردن گوشی موبایل خود، تحت حمایت پوشش های بیمه موبایل قرار خواهد گرفت. بطور کلی بیمه گوشی موبایل، خسارت های غیر قابل جبران در گارانتی موبایل را برای بیمه گذار جبران خواهد کرد؛ که این پوشش ها عبارت اند از:

سرقت بیمه موبایل به هر علت
سرقت بیمه موبایل به هر علت

با داشتن این پوشش به هر علت (کیپ زنی، قاپ زنی و ...) شرکت بیمه سامان شما را حمایت میکند تا خسارت مالی شما را جبران نماید.

پوشش سرقت بیمه موبایل با شکست حزر
سرقت بیمه موبایل با شکست حزر

این پوشش نیز شما را در برابر سرقت بیمه می نماید اما باید مدرکی دال بر دزدی با شکست حزر وجود داشته باشد.

آب خورگی گوشی
آب خورگی 

اگر گوشی همراه شما بر اثر نفوذ آب در آن، دچار مشکل شد؛ می توانید از پوشش آب خوردگی و نفوذ مایعات استفاده کنید. بیمه سامان خسارت ناشی از آب دیدگی موبایلتان را، تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد.

پوشش نوسانات ولتاژ برق بیمه کوشی
پوشش نوسانات ولتاژ برق بیمه کوشی

با در نظر گرفتن مشکلات ناشی از نوسانات برق، پوشش نوسانات ولتاژ برق بیمه گوشی می تواند یکی از کاربردی ترین پوشش های بیمه‌موبایل باشد. در حالی که شما به بهترین شکل ممکن از موبایل همراه خود مراقبت میکنید؛ قطع و وصل شدن برق، استفاده از دستگاه های پر مصرف برق و… باعث ایجاد نوسانات برق خواهند شد؛ و نوسانات برق ممکن است، به تلفن همراه شما خسارت زیادی وارد کنند. با تهیه بیمه نامه موبایل، در برابر مشکلات ولتاژ برق آسوده خاطر خواهید شد.

پوشش شکست به دلیل ضربه
پوشش شکست به دلیل ضربه

عاقلانه ترین انتخاب تهیه پوشش شکست به دلیل ضربه بیمه گوشی موبایل است؛ حتی اگر بهترین و محکم ترین گارد های گوشی را برای موبایلتان تهیه کرده اید! با در نظر گرفتن نوسانات قیمت گوشی موبایل، شکستگی و ضرب خوردگی موبایل به یکی از دغدغه های مهم افراد تبدیل شده است. بیمه گوشی همراه سامان هزینه های تعمیرات موبایل بر اثر شکستگی را تا سقف معینی پرداخت خواهد کرد.

پوشش بلایای طبیعی بیمه گوشی
پوشش بلایای طبیعی بیمه گوشی

اگر از اخبار بلایای طبیعی سال های اخیر مطلع هستید، قطعا می دانید که پوشش بلایای طبیعی بیمه گوشی اهمیت بالایی دارد. اخیرا وقوع مکرر بلایای طبیعی مثل سیل، طوفان، زلزله همه افراد را شوکه کرده است. و آیا می دانید جبران خسارت های وارد شده به موبایل شما بر اثر پیشامد های طبیعی، تنها با تهیه بیمه تلفن همراه امکان پذیر می باشد؟

پوشش آتش سوزی بیمه تلفن همراه
پوشش آتش سوزی بیمه تلفن همراه

از قدیمول ایام شنیده ایم؛حادثه خبر نمیکند! پوشش آتش سوزی بیمه تلفن همراه، شما را در پیشامد هایی که حتی یک درصد هم به آن فکر نکرده اید، حمایت خواهد کرد. در صورتی که تلفن همراه شما بر اثر آتش سوزی، انفجار و… صدمه ببیند، بیمه سامان شما را حمایت خواهد کرد.

پوشش انفجار بیمه گوشی موبایل
پوشش انفجار بیمه گوشی موبایل

امیدواریم هرگز شنونده اخبار تلخ انفجار نباشیم؛ اما بیمه سامان با ارائه پوشش انفجار بيمه گوشي، شما را در برابر خسارات ناشی از انفجار حمایت خواهد کرد.

پوشش سرقت در بیمه موبایل

اگر تا به حال تجربه سرقت موبایل را نداشته اید، قطعا از اهمیت بیمه سرقت گوشی مطلع نیستید! با توجه به افزایش آمار نگران کننده سرقت تلفن همراه، بهترین انتخاب تهیه بیمه موبایل می باشد. در صورت دزدیده شدن تلفن همراهتان، بازیابی آن دشوار بوده و تقریبا امکان پذیر نمی باشد. با سرقت گوشی همراه، علاوه بر آنکه تمام اطلاعات خود را از دست میدهید؛ ضرر مالی زیادی نیز به شما وارد خواهد شد. در چنین شرایطی بیمه سرقت موبایل، در خرید تلفن همراه شما را حمایت خواهد کرد. در سال های قبل بیمه سامان سرقت موبایل بیمه گذار را تنها با شرط شکست حرز جبران می کرد. اما امروزه با ارائه طرح های متعدد جبران سرقت موبایل به هر علت نیز امکان پذیر می باشد.

استثنائات بیمه گوشی موبایل

در کنار پوشش های این بیمه نامه، استثنائات بیمه گوشی موبایل نیز وجود دارد. شرکت بیمه در برخی موارد، تعهدی نسبت به جبران خسارات وارده نخواهد داشت.

مواردی که تحت پوشش بیمه موبایل قرار نمی گیرند عبارت اند از:
 • خسارت و صدمات وارد شده به لوازم جانبی موبایل مانند باتری، هندزفری، شارژر، گارد و…
 • صدمات ناشی از تعمیرات نامناسب موبایل
 • خسارات وارد شده به موبایل های غیر قانونی و قاچاق
 • خسارت های ناشی از اغتشاش، قیام، جنگ و…
 • خسارت های ناشی از عیوب رجیستری
 • صدمات وارد شده به نرم افزارها و حافظه گوشی موبایل
 • ایرادهای ناشی از خش خوردگی، پولیش و…
 • خسارت های عدم النفع
 • خسارت های عمدی که توسط بیمه گذار و وابستگان وی به موبایل وارد شوند
 • صدماتی که قبل از تهیه بیمه موبایل به گوشی بیمه گذار وارد شود
 • عملکرد دکمه اثر انگشت (تاچ آی دی) و فیس آی دی گوشی موبایل قبل و بعد از بیمه کردن گوشی موبایل
 • خسارت های وارد شده تلفن همراهی که شماره سریال آن مخدوش شده
 • هزینه تعمیرات موبایل در مراکزی به غیر از مراکزی که مورد تایید بیمه سامان نباشد
 • خسارت های وارد شده بر اثر شرایط آب و هوایی مانند استهلاک عادی، اکسیده شدن، زنگ زدگی و…
 • هزینه های جانبی مانند هزینه حمل به مراکز تعمیرات و…
 • سرقت ناشی از خیانت در امانت
 • صدمات و خساراتی که قبل از بیمه کردن گوشی به موبایل بیمه گذار وارد شده است

سقف تعهدات بیمه موبایل

یکی از معیارها برای انتخاب بهترین بیمه نامه، سقف تعهدات بیمه موبایل می باشد. هنگام بروز خسارت هرچه سقف تعهدات بیمه نامه بیشتر باشد، بیمه گذار مبلغ کمتری از جیب خود برای جبران خسارت پرداخت خواهد کرد. سقف تعهدات در بیمه گوشی سامان، با توجه به طرح های بیمه نامه متفاوت است. که می توانید سقف تعهدات هر طرح را با گرفتن استعلام قیمت و در روند خرید در قسمت توضیحات آن مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که در برخی از طرح ها حتی قابلیت تعویض گوشی در صورت خسارت کلی امکان پذیر است.

دریافت مشاوره رایگان

فرانشیز بیمه موبایل

به سهم پرداختی بیمه گذار در جبران خسارت وارده، فرانشیز بیمه موبایل گفته می شود. فرانشیز بیمه گوشی، مبلغ متغیری است؛ که به شدت خسارت وارد شده بستگی دارد. بطور کلی هر چه شدت خسارت بیشتر باشد، فرانشیز بیمه نامه مطابق با خسارت وارده افزایش پیدا خواهد کرد. فرانشیز بیمه گوشی همراه به تفکیک خسارات به شرح زیر است:

تیتر جدول
فرانشیز بیمه نامه
فرانشیز خسارت های جزئی (تعویض قطعه و تعمیرات) 30%  و حداقل 2.000.000 ریال می باشد.
فرانشیز خسارت های جزئی وارد شده به تاچ و LCD موبایل (تعویض قطعه و تعمیرات) 30% و حداقل 2.000.000 ریال است.
فرانشیز خسارت های کلی (غیر قابل تعمیر) 10% از قیمت روز یا قیمت قید شده در بیمه نامه است.(هرکدام کمتر بود)
فرانشیز خسارت سرقت 30% از قیمت روز یا قیمت قید شده در بیمه نامه است.(هرکدام کمتر بود)

شرایط کلی بیمه موبایل

بهتر است قبل از خرید بیمه نامه، از شرایط کلی بیمه موبایل مطلع شوید:

مدت اعتبار بیمه موبایل

مدت اعتبار بیمه موبایل از زمان صدور بیمه نامه به مدت یک سال شروع خواهد شد. بیمه گذار پس از اتمام مدت بیمه گوشی، در صورت تمایل می تواند برای تمدید بیمه موبایل اقدام کند. بیمه سامان با ارائه تمدید آنلاین بیمه موبایل، بیمه گذار را از کلافگی و اتلاف وقت خرید حضوری آسوده خاطر کرده است.

محدودیت جغرافیایی بیمه موبایل

برای استفاده از پوشش ها، با محدودیت جغرافیایی بیمه موبایل رو به رو نخواهید شد. در واقع بیمه موبایل سامان، خسارت های به وجود آمده برای موبایلتان را در هر نقطه جغرافیایی تقبل خواهد کرد.

تعداد استفاده از بیمه موبایل در طول مدت اعتبار بیمه نامه

بیمه گذار در طول مدت اعتبار بیمه گوشی، تنها یکبار می تواند از پوشش های بیمه موبایل استفاده کند.

سایر شرایط عمومی

برای استفاده از حداکثر پوشش های بیمه موبایل، تسویه حساب کامل و اعلام صحیح ارزش موبایل الزامی است؛ در غیر صورت شرکت بیمه متناسب با قیمت ثبت شده موبایل در بیمه نامه، مبلغی از خسارت پرداختی کسر خواهد کرد.

برای دریافت خسارت از شرکت بیمه، ارائه کارتن و لوازم جانبی موبایل الزامی است.

مخدوش بودن بیمه نامه، شماره سریال و یا برچسب هولوگرامی دستگاه موجب ابطال بیمه نامه خواهد شد.

برای استفاده از پوشش نوسانات برق، ارائه کارت گارانتی و زمان مشخص حادثه الزامیست.

هزینه هرگونه عملیات نرم افزاری مثل ریکاوری، بازیابی اطلاعات، ویروس یابی، نصب درایو و ... بر عهده بیمه گذار می باشد چرا که با انجام این عملیات ضریب ایمنی دستگاه کاهش یافته و احتمال Bricking موبایل بیمه گذار افزایش پیدا می کند.

اگر موبایل بیمه گذار قابل تعمیر نباشد، پس از تعویض تلفن همراه بیمه نامه قبلی باطل شده و با رضایت بیمه شده بیمه نامه برای موبایل جدید صادر شده و بیمه گذار موظف به پرداخت حق بیمه جدید می باشد.

مکان بروز حادثه برای شرکت بیمه اهمیتی ندارد، اگر در خارج از کشور صدمه ای به موبایل بیمه گذار وارد شود، می تواند پس از بازگشت به ایران برای دریافت غرامت به شرکت بیمه مراجعه نماید.

برای تعویض گوشی موبایل، تایید کارشناس مراکز تخصصی الزامیست؛ در غیر این صورت شرکت بیمه هزینه ای برای تعویض گوشی موبایل پرداخت نخواهد کرد.

سوالات متداول

 • ?

  برای خرید بیمه گوشی موبایل چه مدارکی احتیاج است؟

  برای خرید بیمه گوشی موبایل باید با همان گوشی که میخاهید بیمه نمایید اقدام به خرید نمایید و اطلاعاتی چون قیمت گوشی و imei و اطلاعات شخصی شما مانند کد ملی و تاریخ تولد نیاز است.

 • ?

  آیا گوشی های کارکرده هم بیمه می شوند؟

  بله، گوشی های نو و دست دوم را میتوان بیمه کرد به شرطی که تا بحال تعمیر نشده باشند.

 • ?

  سرقت کامل بیمه میشود یا شامل شرط و شروطی هنگام سرقت هست؟

  بیمه سامان سرقت کامل تلفن همراه را تحت پوشش قرار می دهد؛ اما برای دریافت خسارت ارائه مدارک مبنی بر سرقت با شکست حرز الزامیست.

 • ?

  سرقت حرز یعنی چه نوع سرقتی؟

  سرقت با شکست حرز یعنی سارق برای دزدیدن گوشی همراه شما مانعی را از سر راه خود بر دارد مثل شکست شیشه ها، قفل درب و…

 • ?

  بیمه سرقت موبایل چگونه است؟

  بیمه دزدی گوشی، هنگام ربوده شدن تلفن همراه شما، خسارت وارد شده را پس از کسر فرانشیز به شما پرداخت خواهد کرد.

 • ?

  در زمانی که موبایل به سرقت میرود چگونه خسارت وارده جبران می گردد؟

  در زمان سرقت موبایل شما باید کارتن گوشی خود را به همراه گزارش پلیس به اداره خسارت بیمه تحویل دهید تا خسارت شما توسط بیمه سرقت گوشی موبایل جبران شود.

 • ?

  آیا گوشی های آیفون 14 هم بیمه میشوند؟

  خیر، گوشی آیفون 14 به دلیل رجیستر نشدن در ایران امکان بیمه شدن نیز ندارند.

لینک های مفید

ثبت خسارت
نظرات و امتیازات
امتیاز شما به این پروژه
سیدمحمدکاظم میرشفیعی 1402/8/3

سلام ، متاسفانه آیفون سریهای ۱۴ بیمه نمیشه .

سعید حمدی خسروشاهی 1402/8/11

با تشکر از تیم بیمه سامان و کارشناس محترم آقای الماسی که در ثبت و تایید بیمه موبایل همراهی و مشاوره ی بسیار عالی داشتند.🙏🏻

نظرات بیمه گوشی موبایل

پاسخ ها