بیمه موبایل

برای خرید و استعلام قیمت میتوانید از فرم زیر اقدام فرمایید

(0)

معرفی بیمه موبایل

قطعا کسانی که اتفاق تلخ گم شدن گوشی خود را تجربه کردند، حتما درباره بیمه موبایل هیچ اطلاعاتی ندارند! فرض کنید گوشی موبایلتان را در اتومبیل خود گذاشته اید؛ موقع برگشت متوجه می شوید شیشه شکسته و تلفن همراه شما دزدیده شده است. تصور این موضوع ناخوشایند است؛ چرا که امروزه موبایل، همراه همیشگی ما برای انجام امور اینترنتی و آنلاین روزانه ماست. برای خرید یک تلفن همراه، باید مدت ها پس انداز کنید. بیمه سامان با ارائه بیمه تجهیزات الکترونیک ، نگرانی های شما را در برابر پیشامد های ناگوار رفع می کند. بیمه موبایل سامان، حتی پس از اتمام گارانتی موبایل، شما را حمایت خواهد کرد. البته پوشش های بیمه گوشی در همین جا تمام نخواهد شد؛ برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تماس و مشاوره رایگان

پوشش های بیمه موبایل

بیمه گذار با بیمه کردن گوشی موبایل خود، تحت حمایت پوشش های بیمه موبایل قرار خواهد گرفت. بطور کلی بیمه گوشی موبایل، خسارت های غیر قابل جبران در گارانتی موبایل را برای بیمه گذار جبران خواهد کرد.

پوشش سرقت موبایل به هر علت
پوشش سرقت به هر علت

با انتخاب پوشش سرقت به هر علت من جمله کیف زنی، قاپ زنی و... شرکت بیمه شما را حمایت خواهد کرد.

پوشش سرقت با شکست حرز بیمه موبایل
بیمه سرقت گوشی

بیمه سامان در برابر سرقت موبایل شما را حمایت خواهد کرد. در سال های گذشته شرط اصلی استفاده از بیمه سرقت گوشی، سرقت با شکست حرز بود؛ طوری که شخص برای دزدیدن موبایل شما، متوسل به زور شود. و دزدیدن تلفن همراه در منزل، محل کار و یا ماشین با شکسته شدن شیشه، درب و قفل به سرقت رود. اما در حال حاضر بیمه سامان با ارائه طرح های مختلف بیمه گذار را در برابر سرقت بصورت کیف زنی، قاپ زنی، زورگیری و… حمایت خواهد کرد.

پوشش آب خوردگی موبایل
پوشش آب خوردگی و نفوذ مایعات

اگر گوشی همراه شما بر اثر نفوذ آب در آن، دچار مشکل شد؛ می توانید از پوشش آب خوردگی و نفوذ مایعات استفاده کنید. بیمه سامان خسارت ناشی از آب دیدگی موبایلتان را، تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد.

پوشش نوسانات برق در بیمه گوشی
پوشش نوسانات ولتاژ برق بیمه گوشی

با در نظر گرفتن مشکلات ناشی از نوسانات برق، پوشش نوسانات ولتاژ برق بیمه گوشی می تواند یکی از کاربردی ترین پوشش های بیمه‌موبایل باشد. در حالی که شما به بهترین شکل ممکن از موبایل همراه خود مراقبت میکنید؛ قطع و وصل شدن برق، استفاده از دستگاه های پر مصرف برق و… باعث ایجاد نوسانات برق خواهند شد؛ و نوسانات برق ممکن است، به تلفن همراه شما خسارت زیادی وارد کنند. با تهیه بیمه نامه موبایل، در برابر مشکلات ولتاژ برق آسوده خاطر خواهید شد.

پوشش شکستن و ضربه خوردن موبایل
پوشش شکست به دلیل ضربه

عاقلانه ترین انتخاب تهیه پوشش شکست به دلیل ضربه بیمه گوشی موبایل است؛ حتی اگر بهترین و محکم ترین گارد های گوشی را برای موبایلتان تهیه کرده اید! با در نظر گرفتن نوسانات قیمت گوشی موبایل، شکستگی و ضرب خوردگی موبایل به یکی از دغدغه های مهم افراد تبدیل شده است. بیمه گوشی همراه سامان هزینه های تعمیرات موبایل بر اثر شکستگی را تا سقف معینی پرداخت خواهد کرد.

پوشش خسارات ناشی از وقوع بلای طبیعی
پوشش بلایای طبیعی بیمه گوشی

اگر از اخبار بلایای طبیعی سال های اخیر مطلع هستید، قطعا می دانید که پوشش بلایای طبیعی بیمه گوشی اهمیت بالایی دارد. اخیرا وقوع مکرر بلایای طبیعی مثل سیل، طوفان، زلزله همه افراد را شوکه کرده است. و آیا می دانید جبران خسارت های وارد شده به موبایل شما بر اثر پیشامد های طبیعی، تنها با تهیه بیمه تلفن همراه امکان پذیر می باشد؟

پوشش آتشسوزی بیمه گوشی
پوشش آتش سوزی بیمه تلفن همراه

از قدیمول ایام شنیده ایم؛حادثه خبر نمیکند! پوشش آتش سوزی بیمه تلفن همراه، شما را در پیشامد هایی که حتی یک درصد هم به آن فکر نکرده اید، حمایت خواهد کرد. در صورتی که تلفن همراه شما بر اثر آتش سوزی، انفجار و… صدمه ببیند، بیمه سامان شما را حمایت خواهد کرد.

پوشش انفجار بیمه موبایل
پوشش انفجار بیمه گوشی موبایل

امیدواریم هرگز شنونده اخبار تلخ انفجار نباشیم؛ اما بیمه سامان با ارائه پوشش انفجار بيمه گوشي، شما را در برابر خسارات ناشی از انفجار حمایت خواهد کرد.

پوشش سرقت در بیمه موبایل

یکی از دلایل محبوبیت این بیمه نامه، وجود پوشش سرقت در بیمه موبایل می باشد. میانگین آمار سرقت موبایل سال 1401 حدود 160 عدد در طول روز بوده است؛ که این آمار رو به رشد و نگران کننده می باشد. چرا که 99% از افراد، سارق تلفن همراه خود را پیدا نکرده؛ و با این نوسانات قیمت بازار برای خرید گوشی همراه مجدد اقدام خواهند کرد. اما با تهیه بیمه سرقت گوشی، نیازی به پرداخت هزینه های سنگین خرید موبایل نخواهید داشت. کافی است پس از دزدیده شدن موبایلتان برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه کنید. لازم به ذکر است در سال های اخیر برای استفاده از پوشش سرقت بیمه گوشی، وجود شرط سرقت با شکست حرز الزامی بود. اما در حال حاضر بیمه سامان خسارت ناشی از سرقت موبایل به هرعلتی من جمله کیف زنی، قاپ زنی و… را جبران خواهد کرد.

استثنائات بیمه گوشی موبایل

در کنار پوشش های این بیمه نامه، استثنائات بیمه گوشی موبایل نیز وجود دارد. شرکت بیمه در برخی موارد، تعهدی نسبت به جبران خسارات وارده نخواهد داشت.

مواردی که تحت پوشش بیمه موبایل قرار نمی گیرند عبارت اند از:
 • خسارت و صدمات وارد شده به لوازم جانبی موبایل مانند باتری، هندزفری، شارژر، گارد و…
 • صدمات ناشی از تعمیرات نامناسب موبایل
 • خسارات وارد شده به موبایل های غیر قانونی و قاچاق
 • خسارت های ناشی از اغتشاش، قیام، جنگ و…
 • خسارت های ناشی از عیوب رجیستری
 • صدمات وارد شده به نرم افزارها و حافظه گوشی موبایل
 • ایرادهای ناشی از خش خوردگی، پولیش و…
 • خسارت های عدم النفع
 • خسارت های عمدی که توسط بیمه گذار و وابستگان وی به موبایل وارد شوند
 • صدماتی که قبل از تهیه بیمه موبایل به گوشی بیمه گذار وارد شود
 • عملکرد دکمه اثر انگشت (تاچ آی دی) و فیس آی دی گوشی موبایل قبل و بعد از بیمه کردن گوشی موبایل
 • خسارت های وارد شده تلفن همراهی که شماره سریال آن مخدوش شده
 • هزینه تعمیرات موبایل در مراکزی به غیر از مراکزی که مورد تایید بیمه سامان نباشد
 • خسارت های وارد شده بر اثر شرایط آب و هوایی مانند استهلاک عادی، اکسیده شدن، زنگ زدگی و…
 • هزینه های جانبی مانند هزینه حمل به مراکز تعمیرات و…
 • سرقت ناشی از خیانت در امانت
 • صدمات و خساراتی که قبل از بیمه کردن گوشی به موبایل بیمه گذار وارد شده است

سقف تعهدات بیمه موبایل

یکی از معیارهای برای انتخاب بهترین بیمه نامه، سقف تعهدات بیمه موبایل می باشد. هنگام بروز خسارت هرچه سقف تعهدات بیمه نامه بیشتر باشد، بیمه گذار مبلغ کمتری از جیب خود برای جبران خسارت پرداخت خواهد کرد. سقف تعهدات در بیمه گوشی سامان، با توجه به طرح های بیمه نامه متفاوت است. سقف تعهدات در طرح الماس زیسا پرو، حداکثر 50 میلیون تومان و در طرح خسارت کلی (سرقت) حداکثر 15 میلیون تومان می باشد.

دریافت مشاوره رایگان

فرانشیز بیمه موبایل

به سهم پرداختی بیمه گذار در جبران خسارت وارده، فرانشیز بیمه موبایل گفته می شود. فرانشیز بیمه گوشی، مبلغ متغیری است؛ که به شدت خسارت وارد شده بستگی دارد. بطور کلی هر چه شدت خسارت بیشتر باشد، فرانشیز بیمه نامه مطابق با خسارت وارده افزایش پیدا خواهد کرد. فرانشیز بیمه گوشی همراه به تفکیک خسارات به شرح زیر است:

فرانشیز بیمه نامه
 • فرانشیز خسارت های جزئی (تعویض قطعه و تعمیرات) 20% می باشد.
 • فرانشیز خسارت های جزئی وارد شده به تاچ و LCD موبایل (تعویض قطعه و تعمیرات) 40% است.
 • فرانشیز خسارت های کلی (غیر قابل تعمیر) 30% از قیمت روز یا قیمت قید شده در بیمه نامه است.
 • فرانشیز خسارت سرقت 30% از قیمت روز یا قیمت قید شده در بیمه نامه است.

طرح های بیمه موبایل

بیمه گذار با توجه به شرایط و خواسته های خود می تواند یکی از طرح های بیمه موبایل را انتخاب کرده و از پوشش های بیمه تلفن همراه استفاده نماید. در حال حاضر بیمه سامان، دو طرح الماس زیسا پرو و سرقت کلی را در اختیار بیمه گذاران قرار داده است.

طرح الماس زیسا پرو

از تسهیلات طرح زیسا پرو بیمه موبایل سامان می توان به ارائه گلس رایگان برای تمامی برند های موبایل در حین پرداخت خسارت، جبران هزینه ایاب و ذهاب بیمه گذار برای تعمیر و دریافت خسارت و سرویس رایگان نرم افزاری دستگاه آسیب دیده اشاره کرد.

لازم به ذکر است فرانشیز طرح زیسا پرو برای انواع خسارت متفاوت است؛ و به شرح زیر می باشد:
 • خسارت جزئی (تعویض قطعه و تعمیرات) : 20% و حداقل 1.000.000 ریال می‌باشد.
 • خسارت جزئی تاچ و ال سی دی (تعویض قطعه و تعمیرات) : 40% و حداقل 2.000.000 ریال می‌باشد.
 • خسارت کلی (غیر قابل تعمیر-Total Loss) : 30% قیمت روز دستگاه (در مقطع وقوع حادثه) یا قیمت مندرج در بیمه‌نامه، هر کدام کمتر باشد.
 • خسارت سرقت 30% از قیمت روز دستگاه (در مقطع وقوع حادثه) یا قیمت مندرج در بیمه‌نامه، هر کدام کمتر باشد.

طرح خسارت سرقت (کلی)

انتخاب طرح خسارت سرقت (کلی)، خیال بیمه گذار را از خسارت احتمالی سرقت موبایل راحت خواهد کرد. فرانشیز این طرح 10% از قیمت روز موبایل یا قیمت درج شده در بیمه نامه می باشد. در واقع سهم بیمه گذار در پرداخت خسارت ناشی از سرقت موبایل، تنها 10% از قیمت ذکر شده می باشد؛ و مابقی آن بر عهده شرکت بیمه است.

شرایط کلی بیمه موبایل

بهتر است قبل از خرید بیمه نامه، از شرایط کلی بیمه موبایل مطلع شوید:

مدت اعتبار بیمه موبایل

مدت اعتبار بیمه موبایل از زمان صدور بیمه نامه به مدت یکسال شروع خواهد شد. بیمه گذار پس از اتمام مدت بیمه گوشی، در صورت تمایل می تواند برای تمدید بیمه موبایل اقدام کند. بیمه سامان با ارائه تمدید آنلاین بیمه موبایل، بیمه گذار را از کلافگی و اتلاف وقت خرید حضوری آسوده خاطر کرده است.

محدودیت جغرافیایی بیمه موبایل

برای استفاده از پوشش ها، با محدودیت جغرافیایی بیمه موبایل رو به رو نخواهید شد. در واقع بیمه موبایل سامان، خسارت های به وجود آمده برای موبایلتان را در هر نقطه جغرافیایی تقبل خواهد کرد.

تعداد استفاده از بیمه موبایل در طول مدت اعتبار بیمه نامه

بیمه گذار در طول مدت اعتبار بیمه گوشی، تنها یکبار می تواند از پوشش های بیمه موبایل استفاده کند.

نحوه محاسبه و پرداخت خسارت بیمه موبایل

هنگام بروز حادثه و خسارت، بیمه گذار می تواند برای دریافت خسارت بیمه موبایل خود، به شعبات اصلی بیمه سامان مراجعه کند؛ لازم به ذکر است نمایندگی های بیمه سامان هیچ مسئولیتی در قبال خسارت وارده به گوشی تلفن همراه شما، نخواهند داشت. در صورت نیاز به راهنمایی، با شماره تلفن 09220418244 تماس گرفته و با کارشناسان شرکت بیمه ارتباط برقرار کنید. پس از تایید خسارت توسط کارشناس بیمه سامان، برای تعمیر گوشی موبایل، به مراکز مورد تایید شرکت بیمه تلفن مراجعه کنید. لازم به ذکر است تایید خسارت توسط کارشناس بیمه، الزامیست؛ در غیر این صورت بیمه سامان مسئولیتی در قبال بیمه گذار نخواهد داشت. پس از تعمیر موبایل، با فاکتور رسمی از مرکز تخصصی تعمیر موبایل به شرکت بیمه مراجعه کنید. با تایید سلامت گوشی توسط کارشناس بیمه، خسارت وارد شده پس از کسر فرانشیز مربوطه، تا 72 ساعت بعد به حساب بیمه گذار واریز خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه موبایل سامان عبارت اند از:
 • جعبه تلفن همراه
 • بیمه نامه موبایل
 • کارت شناسایی بیمه گذار
 • در صورت سرقت موبایل، گزارش نیروی انتظامی مبنی بر سرقت موبایل و ثبت نام در سامانه همیاب الزامی است

لینک های مفید

ثبت خسارت

مقالات مرتبط

بیمه سرقت گوشی
317
بیمه سرقت گوشی

بیمه سرقت گوشی، خیال شما رو از دزدیده شدن و سرقت موبایلتون راحت میکنه.

1402/7/1 - 1401/4/11
بیمه بیمه موبایل. بیمه تجهیزات الکترونیک.
شرایط عمومی بیمه موبایل
255
شرایط عمومی بیمه موبایل

یکی از شرایط عمومی بیمه موبایل ارائه کارتن به بیمه گر در هنگام دریافت خسارت می باشد حتما این مقاله را مطالعه کنید تا از تفاوت های این بیمه با گارانتی موبایل مطلع شوید

1402/7/1 - 1400/12/2
بیمه بیمه موبایل. بیمه تجهیزات الکترونیک.
بیمه گوشی موبایل آیفون
702
بیمه گوشی موبایل آیفون

بیمه گوشی موبایل آیفون هزینه های گزاف تعمیرات و خسارت های احتمالی برای موبایل آیفون شما را تا پنجاه درصد کاهش می دهد برای اطلاعات کاملتر از بیمه موبایل کلیک کنید

1402/7/2 - 1401/6/21
بیمه بیمه موبایل. بیمه تجهیزات الکترونیک.
تفاوت بیمه موبایل و گارانتی چیست
184
تفاوت بیمه موبایل و گارانتی چیست

تفاوت بیمه موبایل و گارانتی در پوشش های کاربردی بیمه موبایل است که گارانتی موبایل آنها را پشتیبانی نمی کند با مطالعه این مقاله از اهمیت و کاربرد بیمه گوشی موبایل مطلع خواهید شد

1402/6/30 - 1401/9/23
بیمه تجهیزات الکترونیک. بیمه بیمه موبایل.
نظرات و امتیازات
امتیاز شما به این پروژه

نظرات بیمه موبایل

پاسخ ها
  امتیاز شما به این پروژه