بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی

بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده طراحی شده است تا تمامی افراد بتوانند از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند؛ حتی آن هایی که بیمه پایه ندارند؛ فقط کافیست حق بیمه بیشتری نسبت به متقاضیانی که بیمه پایه دارند بپردازید.بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده ماهیت یکسانی داشته و تنها تفاوت آن ها در میزان استفاده ازتخفیف این بیمه نامه است.می توان این بیمه نامه را هم به صورت تک نفره و هم برای کل خانواده و افراد تحت تکفل تهیه کرد. جالب است بدانید، بیمه سامان از پیشکسوت های خدمات بیمه در این زمینه است؛ که پوشش های متنوع تری را نیز در اختیار مشتریان خود قرار میدهد.

خرید و استعلام قیمت

(0)

معرفی بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده

بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده طراحی شده است تا تمامی افراد بتوانند از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند؛ حتی آن هایی که بیمه پایه ندارند؛ فقط کافیست حق بیمه بیشتری نسبت به متقاضیانی که بیمه پایه دارند بپردازید.بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده ماهیت یکسانی داشته و تنها تفاوت آن ها در میزان استفاده ازتخفیف این بیمه نامه است.می توان این بیمه نامه را هم به صورت تک نفره و هم برای کل خانواده و افراد تحت تکفل تهیه کرد. جالب است بدانید، بیمه سامان از پیشکسوت های خدمات بیمه در این زمینه است؛ که پوشش های متنوع تری را نیز در اختیار مشتریان خود قرار میدهد.

تماس و مشاوره رایگان

پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده

پوشش هزینه های درمانی بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش بیمارستانی بیمه تکمیلی انفرادی سامان

جبران هزینه های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ شکن در بیمارستان و مرکز جراحی محدود وDay care. تبصره : اعمال جراحی Day care به جراحی هایی اطلاق می شود که مدت زمان مورد نیاز برای مراقبت های بعد از عمل در مرکز درمانی، کمتر از یک روز باشد. هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در (بیمارستان ها). هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی و یا نقل و انتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی - درمانی طبق دستور پزشک معالج.

پوشش هزینه های عمل جراحی بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش عمل های جراحی مهم بیمه انفرادی تکمیلی سامان

هزینه های 6 عمل اصلی شامل : قلب، مغز و اعصاب به استثناء دیسک ستون فقرات، کبد و ریه و پیوند کلیه و مغز و استخوان با احتساب بند یک جدول (با 3 ماه دوره انتظار) .

پوشش هزینه های پاراکلینیکی بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش پاراکلینیکی بیمه تکمیل انفرادی و خانوادگی سامان

پاراکلینیکی گروه اول انواع اسکن، انواع سی تی اسکن، ماموگرافی، سونوگرافی، رادیوتراپی، ام آر آی، انواع آندوسکوپی و اکوکاردیوگرافی. پاراکلینیکی گروه دوم هزینه های مربوط به تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم،...به شرط استفاده از دفترچه بیمه گر اول در صورت عدم استفاده از دفترچه، هزینه ها با کسر 10% فرانشیز اضافی پرداخت می شود.

پوشش هزینه های آزمایشگاهی بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش خدمات آزمایشگاهی بیمه تکمیلی خانواده و انفرادی سامان

جبران هزینه های خدمات آزمایشگاهی به غیر از چکاپ و غربالگری شامل آزمایش های تشخیص پزشکی، پاتولوژی، آسیب شناسی، ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب .

پوشش هزینه های آمبولانس بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش آمبولانس بیمه تکمیلی یک نفره سامان

هزینه آمبولانس مشروط به بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی و یا نقل و انتقال بیمار به سایر مراکز تشخیصی - درمانی طبق دستور پزشک معالج .

پوشش هزینه های زایمان بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش زایمان بیمه تکمیلی تک نفره سامان

تعهد بیمه گر برای هزینه زایمان شامل فقط فرزند اول الی سوم بیمه شده با 9 ماه دوره انظار می باشد .

پوشش هزینه های ویزیت و دارو بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش ویزیت و دارو بیمه تکمیل درمان خانواده و انفرادی سامان

تعهد بیمه گر برای هزینه های ویزیت و دارو ( بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفاً مازاد بر سهم بیمه گر اول ) و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری .

پوشش هزینه های دندان پزشکی بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی انفرادی سامان

جبران هزینه های دندانپزشکی ( به جز ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه ) به شرط عکس قبل و بعد درمان .

پوشش هزینه های نازایی بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش نازایی بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی سامان

نازایی و ناباروری شامل اعمال جراحی مرتبط IUI، ZIFT، GIFT ، میکرواینجکشن و IVF منظور می گردد با 9 ماه دوره انتظار .

پوشش رفع عیوب انکساری چشم بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش رفع عیوب انکساری چشم بیمه تکمیلی انفرادی سامان

شامل لیزیک، لازک در صورتی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر، درجه نزدیک بینی، دوربینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هرچشم (درجه نزدیک بینی یا دوربینی به علاوه نصف آستیگمات) 3 دیوپتر یا بیشتر باشد، در غیر اینصورت غیر قابل پرداخت می باشد .

پوشش هزینه های سمعک بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش سمعک بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

بین 3 تا 9 ماه دوره انتظار .

پوشش هزینه های عمل سرپایی بیمه تکمیلی انفرادی
پوشش جراحی های مجاز سرپایی بیمه درمان تکمیلی خانواده سامان

هزینه مانند شکستگی ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی به استثناء، رفع عیوب دید چشم .

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده

قبل از خرید این بیمه نامه با دقت کامل شرایط و قوانین مربوط به بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانواده را بررسی کنید تا بتوانید پوشش های مورد نیاز را استفاده کنید:

شرایط بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده
 • محدوده سنی از بدو تولد تا 60 سالگی است که البته تهیه بیمه نامه برای افراد بین 60 الی 70 سال با شرایط خاص امکان پذیر است. البته افراد کمتر از سن قانونی باید تحت حمایت پوشش های بیمه سرپرست خود قرار بگیرند.
 • داشتن بیمه پایه الزامی نیست، و تهیه بیمه نامه با پرداخت 18% حق بیمه بیشتر نسبت به افراد دارای بیمه پایه، امکان پذیر است.
 • در هنگام تهیه بیمه تکمیل درمان سامان به آزمایشات و چکاپ های پزشکی نیازی نیست و فقط کافیست پرسشنامه سلامت را صادقانه در روند خرید اینترنتی تکمیل کنید.
 • بیمه گذار برای استفاده از پوشش زایمان ، درمان بیماری های مزمن و جراحی در بیمه تکمیلی انفرادی باید دوره انتظار مربوطه را پشت سر بگذارد.
 • چنانچه بیمه گر اطلاعات کامل و صحیحی در ارتباط با سلامت جسمی خود را در روند خرید بیمه تکمیلی انفرادی یا گروهی ارائه ندهد و بیمه سامان متوجه این موضوع شود، امکان استفاده از پوشش های بیمه نامه تکمیل درمان را برای بیمه گذار لغو خواهد نمود.
 • چنانچه بیمه گذار در پرداخت حق بیمه تکمیلی خود کوتاهی کند، بیمه نامه فسخ خواهد شد.
 • در صورتیکه بیمه شده به هر دلیل تمایل به ادامه همکاری با شرکت بیمه سامان را در خصوص بیمه نامه تکمیلی انفرادی یا خانوادگی خود نداشته باشد، بیمه گر حق بیمه آن را بصورت بیمه های کوتاه مدت محاسبه کرده و مابقی هزینه های پرداختی را به حساب فرد عودت خواهد داد.
 • امکان تهیه بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده بصورت اقساط و نقدی وجود دارد.
 • متقاضیان بیمه تکمیلی انفرادی در انتخاب پوشش های بیمه ای با محدودیت رو به رو نخواهند شد و کاملا اختیاریست.
 • امکان استفاده از پوشش های بیمه تکمیلی خانواده برای تمامی اعضای خانواده اعم از پدر، مادر، همسر، فرزند و افراد تحت تکفل وجود دارد.
 • در بیمه تکمیل درمان خانوادگی اعضای خانواده تحت حمایت پوشش های یکسانی قرار خواهند گرفت.
 • در بیمه خانواده هر یک از اعضای خانواده باید به صورت جداگانه حق بیمه خود را پرداخت کند.
 • در بیمه تکمیلی خانوادگی محدودیتی در تعداد اعضای خانواده بیمه شده وجود ندارد و خانواده های بالای سه نفر مشمول 15% تخفیف بیشتر خواهند شد.
 • در بیمه تکمیل درمان خانواده هر عضو خانواده با توجه به سوابق بیماریش، محدودیت هایی برای استفاده از پوشش ها دارد.

برای آشنایی با جدول حق بیمه و طرح های بیمه تکمیلی کلیک کنید.

سوالات متدوال

 • ?

  فرانشیز در بیمه تکمیل درمان خانوادگی به چه معناست ؟

  در پرداخت هزینه های درمان به میزان سهمی که شخص بیمه شده موظف به پرداخت آن است، فرانشیز بیمه تکمیلی خانوادگی و انفرادی گفته می شود. فرض کنید که هزینه های درمان شخصی 1/000/000 تومان برآورد شود و فرانشیز در بیمه نامه 10% ثبت شده باشد؛ پرداخت مبلغ 100/000تومان از این 1/000/000 تومان به عهده شخص بیمه شده است و مابقی هزینه های درمان بر عهده شرکت بیمه گر .

 • ?

  میزان فرانشیز در بیمه تکمیل درمان خانوادگی و انفرادی چقدر می باشد ؟

  در بیمه تکمیلی انفرادی این میزان 10% می باشد.

 • ?

  دوره انتظار در بیمه های انفرادی تکمیل درمان به چه معناست؟

  به مدت زمانی که پس از گذراندن آن بیمه شده می تواند از خدمات بیمه تکمیلی خانواده و انفرادی استفاده کند، دوره انتظار گفته می شود . در دوره انتظار شرکت بیمه گر تعهدی نسبت به پرداخت و جبران هزینه های مربوطه ندارد که این دوره بسته به نوع بیمه تکمیلی متفاوت است. بیمه سامان به منظور حفظ حقوق مراجعین خود دوره انتظار را در نظر گرفته است.

 • ?

  دوره انتظار در بیمه های تکمیل درمان انفرادی برای کدام پوشش ها می باشد؟

  در بیمه تکمیل درمان پوشش های زایمان، بیماری های مزمن و عمل های جراحی شامل دوره انتظار هستند؛ مابقی پوشش ها شامل دوره انتطار نمی شوند و از فردای خرید این بیمه نامه قابل استفده هستند.

 • ?

  دوره انتظار بیمه های خانوادگی تکمیل درمان برای بیماری های مزمن چندماه است؟

  دوره انتظار عمل های جراحی و بیماری های مزمن بین 3 تا 9 ماه می باشد.

 • ?

  دوره انتظار در بیمه های تکمیل انفرادی درمان برای زایمان چندماهه؟

  دوره انتظار زایمان و هزینه های مربوط به نازایی ۹ ماهه.

 • ?

  کسی که بیمه پایه و دفترچه بیمه نداشته باشه میتونه بیمه انفرادی تکمیل درمان انجام بده؟

  بله میتونه انجام بده فقط باید ۱۸درصد حق بیمه بیشتری پرداخت کنه.

 • ?

  حتما باید همه اعضای خانواده بیمه بشن یا میشه فقط یکی از اعضای خانواده بیمه بشه؟

  میشه فقط یکی از اعضای خانواده بیمه بشن فقط اگر افراد زیر ۱۸سال بخوان بیمه بشن چون خودشون نمیتونن بیمه گذار باشن باید یکی از والدین (پدر یا مادر) بیمه بشن و فرزند تحت تکفل اونا بیمه بشه.

 • ?

  روش های پرداخت هزینه های پزشکی توی بیمه های تکمیل انفرادی درمان چطوریه؟

  - مراجه به مراکز طرف قرارداد (تا سقف تعهد تحت پوشش بیمه نامه نیاز به پرداخت هزینه نیست) - دریافت معرفی نامه برای بستری در بیمارستان های طرف قرارداد قبل از بستری - ثبت آنلاین مدارک و تحویل مدارک به شرکت بیمه پس از تایید آنلاین - برای مشاهده کلیپ و راهنمای دریات خسارت و هزینه های پزشکی نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی را مشاهده نمایید.

 • ?

  استثنائات بیمه تکمیل درمان خانوادگی و انفرادی چیه؟

  عمل های جراحی زیبایی، عمل دیسک ستون فقرات، عمل های جراحی مربوط به چاقی مانند بای پس معده یا اسلیو معده، عمل تعویض مفصل زانو، سقط جنین(مگر در موارد قانونی با تشخیص پزشک)، ترک اعتیاد، خودکشی و اعمال مجرمانه، هزینه اتاق خصوصی، هزینه همراهان بیمار بین ۷ تا ۷۰ سال، لوازم آرایشی و بهداشتی که جنبه دارویی ندارند، ارتودنسی، ایمپلنت، جراحی لثه، دندان مصنوعی ، آزمایش و سنوگرافی غربال ، هزینه چکاب و واکسن

 • ?

  حداکثر سن بیمه شده چقدره؟

  حداکثر سن بیمه شده توی بیمه های تکمیل درمان ۷۰ سال تمامه

 • ?

  آیا عمل لیزیک در بیمه های تکمیل درمان سامان پوشش داره؟

  این پوشش در حال حاظر در بیمه تکمیل درمان انفرادی موجود نیست اما در بیمه تکمیل درمان گروهی چنانچه انتخاب شود به شرط اینکه درجه نزدیک بینی، دور بینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک بینی یا دوربینی به علاوه نصف آستیگامات) ۳ دیوپتر یا بیشتر باشه ، از محل پوشش رفع عیوب انکساری قابل پرداخته

 • ?

  آیا داروهای خارجی تحت پوشش بیمه انفرادی تکمیل درمان هستند؟

  بله، مطابق با تعرفه های وزارت بهداشت، به شرط اینکه معادل ایرانی داشته باشند.

 • ?

  شرط سلامت در بیمه تکمیل انفرادی به چه معناست؟

  در بیمه تکمیل درمان انفرادی، افرادی که دارای بیماری خاصی می باشند احتمال بیمه نشدن و یا استثنا شدن آن بیماری وجود دارد. لذا پیشنهاد می شود این بیمه نامه را زمان سلامت خرید نمایید.

مقالات مرتبط

طرح های SME بیمه تکمیلی گروهی سامان
737 چشم
طرح های SME بیمه تکمیلی گروهی سامان

شرکت بیمه سامان طرح های SME بیمه تکمیلی را برای کاهش هزینه های درمانی کارکنان به کسب و کارهای کوچک که کمتر از پنجاه نفر در آن مشغول به کار هستند ارائه می کند

1402/9/8 - 1400/12/18
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
پوشش هزینه های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی چیست
480 چشم
پوشش هزینه های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی چیست

پوشش هزینه های پاراکلینیکی در بیمه تکمیلی جز پوشش های پرکاربرد است با انتخاب این آن در برابر بیماری های نهفته در بدن که با انجام آزمایش قابل تشخیص هستند حمایت خواهید شد

1402/9/8 - 1400/12/17
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
جدول حق بیمه  و طرح های بیمه تکمیلی
1366 چشم
جدول حق بیمه  و طرح های بیمه تکمیلی

با مشاهده جدول حق بیمه و طرح های بیمه تکمیلی متوجه میشوید امکان تهیه بیمه نامه با هر شرایط مالی برای بیمه گذار مقدور بوده و در قبال حق بیمه های کم تعهدات مطلوبی دریافت میکنند.

1402/9/7 - 1400/12/14
بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
راهنمای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی
698 چشم
راهنمای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی

با مطالعه راهنمای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی از مراحل ثبت خسارت بیمه تکمیل درمانی تا استعلام خسارت بیمه درمان تکمیلی و نکات طلایی خسارت بیمه نامه مطلع شوید

1402/9/8 - 1400/11/27
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
فرانشیز بیمه تکمیلی چیست
482 چشم
فرانشیز بیمه تکمیلی چیست

اگر با فرانشیز بیمه تکمیلی آشنا نیستید کلیک کنید فرانشیز بخشی از خسارت است که بیمه گذار موظف به پرداخت آن می باشد مبلغ فرانشیز بیمه متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد

1402/9/7 - 1400/9/8
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان
657 چشم
بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان

به دنبال بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان هستی؟ پس به مواردی مثل فرانشیز و مراکز طرف قرارداد و پوشش ها حتی پاراکلینیکی و سقف تعهدات و دوره انتظار توجه کن

1402/9/8 - 1400/12/3
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
بهترین بیمه تکمیلی
2336 چشم
بهترین بیمه تکمیلی

اگر در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی مردد هستید کلیک کنید در این مقاله با در نظر گرفتن تمامی جوانب به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین بیمه نامه را برای درمان انتخاب کنید

1402/9/8 - 1400/12/4
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
بیمه عمر بهتر است یا بیمه تکمیلی
288 چشم
بیمه عمر بهتر است یا بیمه تکمیلی

بیمه عمر بهتر است یا بیمه تکمیلی سوال متقاضیان است که با مطالعه تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه عمر از آن مطلع خواهید شد هر دو بیمه نامه با هدف مشترک خدمات متفاوتی را ارائه می دهند

1402/9/8 - 1401/9/20
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی
2128 چشم
پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی یکی از کاربردی ترین پوشش های بیمه تکمیلی است این پوشش بیمه تکمیلی هزینه خدمات دندان پزشکی که تحت بیمه پایه نیستند را تقبل خواهد کرد

1402/9/8 - 1401/9/22
بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی. بیمه بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی. بیمه تکمیل درمان.
نظرات و امتیازات
امتیاز شما به این پروژه

نظرات بیمه تکمیلی انفرادی و خانوادگی

پاسخ ها