نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی

نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی

با رعایت مواردی که در ادامه به آن ها اشاره شد و انجام ثبت آنلاین خسارت به گونه ای که در کلیپ آموزش می دهیم، به راحتی می توانید هزینه های درمانی خود را ثبت و دریافت نمایید.

راهنمای ثبت خسارت بیمه تکمیلی

قبل از ثبت خسارت و پیگیری برای دریافت هر گونه خسارت درمانی به وجود آمده، رعایت کردن چند مورد الزامی و بسیار مهم است و چنان چه آن ها را انجام ندهید، از بیمه سامان خسارتی دریافت نخواهید کرد :

  1. سعی کنید به مراکز درمانی و درمانگاه های طرف قرارداد این بیمه مراجعه کنید؛ چرا که دیگر نیازی به ارائه مدارک و دریافت خسارت از شرکت بیمه نیست. بدین صورت که در این مکان ها،تا سقف مشخص شده در بیمه نامه از شما هزینه ای دریافت نخواهند کرد. پس تا جایی که برایتان مقدور است به این مراکز بروید.بهتر است بدانید، کلیه هزینه های درمان بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت پرداخت میشود.
  2. اگر پزشک به صورت الکترونیکی تجویز دارو و دستور آزمایش را انجام دهد، حتما از پزشک، فاکتور مهر شده بگیرید .هنگام مراجعه به داروخانه کد پیگیری آن نسخه الکترونیکی را روی فاکتور مهر شده بنویسید تا مشخص شود برای شما فاکتوری با این شماره الکترونیکی ثبت شده است.
  3. اگر پزشک از نسخه الکترونیکی استفاده نکند، حتما به پزشک یادآوری کنید که باید در دو صفحه از دفترچه بیمه یا کاغذ سربرگ دار، دارو یا دستور آزمایش را بنویسد.هنگام مراجعه به داروخانه یا آزمایشگاه یکی از آن دو نسخه باید نزد شما بماند تا با ارائه به شرکت بیمه سامان دستور پزشک را اثبات کرده باشید. دقت داشته باشید که علاوه بر مهر پزشک، مهر داروخانه و یا آزمایشگاه بر روی دستور غیر الکترونیکی، الزامیه.
  4. برای تحویل مدارک بیمارستانی نیز باید اصل مدارک را به صورت حضوری تحویل شرکت بیمه بدهید تا خسارت ثبت و پیگیری شود.فاکتورها باید اصل باشند ولی برای مابقی مدارک می توانید کپی برابر اصل را تحویل دهید.
  5. هزینه های مربوط به دندانپزشکی، در صورتی جبران خواهد شد که قبل از انجام هر درمانی باید عکس بگیرید و بعد از اتمام آن کار نیز گرفتن عکس الزامیست.پس توجه داشته باشید تا برای دریافت خسارت به مشکل نخورید.و فاکتور با مهر و تاریخ صادر شده از سمت دندانپزشک الزامیه.اگر دندانپزشک از خدمات الکترونیکی بدون دفترچه استفاده کرد، زمانی که برای گرفتن عکس از دندان به واحد دیگری مراجعه کردید، فراموش نکنید که یک فاکتور مهر شده هم از آن واحد بگیرید و کد پیگیری الکترونیکی را نیز در فاکتور ثبت نمائید.ولی اگر از دفترچه یا برگه سربرگ دار دندانپزشک استفاده شد، توجه داشته باشید که دو نسخه مهر شده از دستور پزشک داشته باشید، چرا که یکی از آن دستور پزشک را، مرکز تصویربرداری از شما دریافت میکند، و دیگری را مهر کرده، همراه یه فاکتور مهردار، جهت ثبت خسارت در سایت، به شما تحویل می‌دهد

استعلام خسارت بیمه درمان تکمیلی

پس از ثبت خسارت که فقط 4 ماه برای انجام آن فرصت دارید، پیگیر می شوید تا ببینید روند آن چگونه پیش رفته است.برای این کار می توانید به قسمت استعلام خسارت بیمه تکمیلی رفته تا وضعیت موجود را با وارد کردن اطلاعات خواسته شده که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم؛ بررسی کنید.

تاریخ هزینه

تاریخ ثبت هزینه

کدملی

شماره پرونده

اعضای خانواده

اطلاعات بیمه تکمیل درمان خرید بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانوادگی اطلاعات بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانوادگی خرید بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی اطلاعات بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی