نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

تفاوت بیمه موبایل و گارانتی چیست

تفاوت بیمه موبایل و گارانتی چیست

اگر ندانید تفاوت بیمه موبایل و گارانتی چیست، به همان گارانتی موبایل اکتفا خواهید کرد. آیا دلیل افزایش رضایت مردم از بیمه موبایل را میدانید؟ با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، برای تهیه موبایل باید معادل یک یا دو حقوق ماهیانه خود هزینه کنید. لازم به ذکر است پس از تهیه موبایل، باید به شدت مواظب آن باشید تا مبادا دچار مشکل شود؛ چرا که باید هزینه های گزافی برای تعمیرات موبایل پرداخت کنید. اما بیمه گوشی موبایل خیال شما را آسوده خواهد کرد. این بیمه نامه خسارت های وارد شده به تلفن همراهتان را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد.

گارانتی موبایل چیست

گارانتی موبایل در واقع تعهدی است که شرکت سازنده موبایل، پس از خرید گوشی تا یک مدت معلوم نسبت به شما دارد. بر فرض مثال شما موبایل جدیدی از برند سامسونگ تهیه می کنید؛ نمایندگی سامسونگ شما را تا 18 ماه در برابر پیشامدهای احتمالی از قبل تعیین شده، حمایت خواهد کرد. اما توجه داشته باشید؛ مشکلاتی که دخالت شما در آن نقش نداشته باشند تحت پوشش گارانتی موبایل هستند.

شرایط گارانتی موبایل

تفاوت بیمه گوشی موبایل با گارانتی

بیمه موبایل چیست

بطور کلی بیمه موبایل، خسارت هایی که تحت پوشش گارانتی موبایل قرار نمیگیرد را جبران می کند. شما با بیمه کردن گوشی موبایلتان هنگام جبران خسارت های ناشی از آبدیدگی، نوسانات برق، ضرب خوردگی، سرقت و… تنها نخواهید ماند. بیمه گر پس از کسر فرانشیز، خسارت مالی وارد شده را به حساب بیمه گذار واریز می کند. برای اطلاعات کاملتر از بیمه موبایل کلیک کنید.

شرایط بیمه موبایل نسبت به گارانتی

  1. خسارت ناشی از آبدیدگی
  2. خسارت ناشی از سقوط و یا ضرب خوردگی
  3. خسارت ناشی از نوسانات ولتاژ برق
  4. سرقت موبایل
  5. خسارت های ناشی از آتش سوزی و انفجار
  6. خسارت های ناشی بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و…

تفاوت بیمه موبایل و گارانتی

گارانتی موبایل بیمه موبایل
مدت اعتبار آن بین 6 الی 12 ماه است(در برندهای مختلف مدت اعتبار گارانتی متفاوت است) مدت اعتبار بیمه گوشی همراه یک ساله می باشد.
گارانتی گوشی قابل تمدید نمی باشد. پس از اتمام اعتبار بیمه نامه، امکان تمدید بیمه گوشی وجود دارد.
گارانتی تلفن همراه تنها در رفع عیوب ذاتی موبایل به شما کمک خواهد کرد. بیمه گوشی موبایل خسارت های ناشی از عیوب ذاتی تلفن همراه را جبران نمی کند.
سرقت موبایل تحت پوشش گارانتی موبایل نمی باشد. سرقت موبایل جز یکی از پوشش های کاربردی بیمه موبایل می باشد.
خسارت های ناشی از آبدیدگی، ضرب خوردگی، آتش سوزی، بلایای طبیعی تحت پوشش گارانتی گوشی قرار ندارد. خسارت های ناشی از آبدیدگی، ضرب خوردگی، آتش سوزی، بلایای طبیعی تحت پوشش بیمه موبایل هستند.
برای دریافت گارانتی هزینه ای پرداخت نخواهید کرد. برای دریافت بیمه موبایل باید هزینه ای متناسب با ارزش گوشی خود پرداخت کنید.

با خواندن این مقاله قطعا متوجه شده اید که گارانتی موبایل نسبت به بیمه موبایل کاربرد کمتری دارد. حادثه خبر نمی کند؛ اما توصیه می شود برای کاهش هزینه تعمیرات احتمالی، برای خرید آنلاین بیمه موبایل اقدام کنید.

خرید بیمه گوشی موبایل اطلاعات بیمه گوشی موبایل