نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

جریمه دیر کرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث، یکی از بیمه نامه های خودرو است؛ که داشتن آن برای تمامی رانندگان خودرو، اجباری می باشد. بیمه شخص ثالث، خسارت های مالی و جانی ناشی از تصادف را که به اشخاص ثالث وارد می شود، تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد. نداشتن بیمه شخص ثالث، پیامدهای جبران ناپذیری را برای رانندگان به همراه خواهد داشت. یکی از آنها، پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می باشد؛ در واقع در صورت عدم ارائه بیمه نامه به پلیس راهنمایی رانندگی، فرد علاوه بر جبران خسارت های دیگر، موظف به پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهد شد. با مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملتری در رابطه با جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو به دست می آورید.

مشکلات دیرکرد بیمه شخص ثالث

تمامی رانندگان خودرو در صورت نداشتن بیمه خودرو، با مشکلات دیرکرد بیمه شخص ثالث روبرو خواهند شد. برخی از آنها عبارت اند از:

شرایط تعیین هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

شرایط تعیین هزینه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای خودروها متفاوت است. عواملی مانند نوع کاربری خودرو، تعداد سیلندرها، ظرفیت بار ماشین و… در تعیین مبلغ جریمه موثر می باشد. جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه خواهد شد و حداکثر جریمه 365 روز معادل یک سال است؛ بطوریکه فرقی نمی کند در تمدید بیمه نامه شما یک یا دو سال وقفه افتاده است و حداکثر جریمه یک سال می باشد.

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث، یک فرصت طلایی برای تمامی افرادی است که در تمدید بیمه شخص ثالث خود غفلت کرده اند. هر سال بیمه مرکزی، یک بازه زمانی را برای بخشیدن جرایم بیمه شخص ثالث در نظر خواهد گرفت. چنانچه تمام دارندگان خودرو سواری، موتور سیکلت، ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه موتوری زمینی در این بازه برای خرید بیمه شخص ثالث یکساله به شرکت های بیمه مراجعه کنند، تمامی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث آنها بخشیده خواهد شد. لازم به ذکر است شرط اصلی برای استفاده از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد، تهیه بیمه شخص ثالث یکساله می باشد.

جرایم دیرکرد بیمه نامه شخص ثالث

دیرکرد بیمه شخص ثالث بر روی تخفیف بیمه‌نامه تاثیر می‌گذارد

اغلب افرادی که در تمدید بیمه شخص ثالث خودرویشان وقفه افتاده است، در زمان پرداخت جریمه دیرکرد و تمدید بیمه نامه، نگران تخفیفات بیمه شخص ثالث خود هستند. اما بطور کلی تخفیفات بیمه شخص ثالث هیچ ارتباطی با جرایم دیرکرد بیمه نامه نخواهد داشت. در واقع استفاده از تخفیفات بیمه ای تا قبل از دریافت خسارت از شرکت بیمه، برای بیمه گذار امکان پذیر است.

آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده می‌شود

بطور کلی بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تنها در سه حالت امکان پذیر می باشد:

آیا به خودروی مسروقه جریمه دیرکرد شخص ثالث تعلق می‌گیرد

به خودروهایی که در زمان تمدید بیمه شخص ثالث دزدیده شوند، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تعلق نخواهد گرفت. چنانچه خودرو شما در موعود تمدید بیمه نامه به سرقت رود، گواهی مبنی بر سرقت خودرو از نیروی انتظامی دریافت کرده و به همراه مشخصات اتومبیل در اختیار شرکت بیمه قرار دهید؛ تا از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث معاف شوید.

خرید بیمه شخص ثالث خودرو اطلاعات بیمه شخص ثالث خودرو