نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

What is supplementary insurance?

بیمه تکمیلی چیست؟

تا زمانی که مبالغ بالایی برای درمان پرداخت نکرده باشید هیچ وقت به دنبال جواب این سوال ( بیمه تکمیلی چیست؟ ) نخواهید رفت. بیمه تکمیلی یکی از زیر شاخه های بیمه اشخاص هست و هدف آن حمایت بیمه گذاران در پرداخت هزینه های درمانیست .انواع بیمه های درمانی مثل بیمه درمان تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی و... وجود دارد و اکثر افراد جامعه حداقل تحت پوشش یکی از آنها هستند. اما لازم به ذکر است این بیمه نامه ها تنها بخش کمی از هزینه های درمانی شما رو تقبل میکنند. بیمه تکمیل درمانی، تکمیل کننده بیمه پایه (تامین اجتماعی، خدمات درمانی) است و مازاد هزینه های درمانی شما را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت میکند. همچنین با در نظر گرفتن شرایط بیمه تکمیلی درمان، می توانید این بیمه نامه را به صورت انفرادی، گروهی ، خانوادگی تهیه کنید.

کلوز های بیمه تکمیل درمانی:

بیمه گذاران با تهیه این بیمه نامه تحت حمایت کلوز های بیمه تکمیل درمان قرار میگیرند و شرکت بیمه سامان هزینه های درمانی بیمه شده رو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه تقبل خواهد کرد. این پوشش ها عبارت اند از:

استثنائات بیمه تکمیلی:

مواردی هستند که شرکت بیمه هزینه هایشان رو تقبل نخواهد کرد. استثنائات بیمه تکمیلی عبارت اند از:

مزایای بیمه تکمیلی دندانپزشکی

یکی از مواردی که باعث جلب رضایت متقاضیان شده، مزایای بیمه تکمیلی دندانپزشکی است. تمامی افراد جامعه که تحت حمایت پوشش یکی از بیمه های پایه (تامین اجتماعی، سلامت، کمیته امداد،نیرو های مسلح،...) باشند، از پرداخت هزینه های خدمات دندان پزشکی جزئی مثل کشیدن دندان معاف خواهند شد. اما مشکل اغلب افراد هزینه های گزاف مربوط به جراحی و خدمات تخصصی دندان است، بیمه تکمیلی درمان تا سقف تعیین شده در بیمه نامه این هزینه ها را بر عهده میگیرد و این بزرگترین مزیت پوشش دندانپزشکی بیمه درمان تکمیلی است. کافیست خدمات دندانپزشکی بیمه تکمیلی سامان را مطالعه کنید تا به کارآیی بالای این پوشش ایمان بیاورید.

دوره انتظار بیمه تکمیلی درمان سامان

دوره انتظار بیمه تکمیلی:

شرکت بیمه برای ارائه پوشش ها، شرایطی رو در نظر گرفته، یکی از آنها دوره انتظار بیمه تکمیلی است. بیمه گذار بلافاصله پس از تهیه بیمه تکمیلی درمان نمی تواند از پوشش ها استفاده کند و باید دوره انتظار بیمه تکمیلی را سپری کند. دوره انتظار برای پوشش های مختلف متفاوت است. بیمه شده برای استفاده از پوشش زایمان باید 9 ماه و برای جراحی و خدمات دندانپزشکی و پزشکی 3 ماه صبر کند و سپس از پوشش ها استفاده کند.

فواید بیمه تکمیلی چیست

آیا شما هم ترجیح می دهید قبل از تهیه بیمه تکمیلی ، از مزایا و فواید آن مطلع شوید؟!قبل از اینکه به مزیت های این بیمه بپردازیم؛ باید اشاره کنیم بالا رفتن تقاضا برای این بیمه، نشان از کارآمد و اقتصادی بودن آن دارد.بالا رفتن هزینه های درمانی و عدم پاسخگویی بیمه های پایه، فشار زیادی را بر اقشار ضعیف و متوسط جامعه وارد میکند.مقرون به صرفه ترین راه برای کم کردن این فشارخرید بیمه نامه درمانی سامان است.فواید این بیمه در ادامه بررسی خواهد شد.

اولین موردی که باید به آن اشاره کنیم استفاده بسیار سودمند از پوشش های متنوع این بیمه نامه است مانند:

ویژگی متقاضیان بیمه نامه درمان تکمیلی:

تفاوت بیمه تکمیلی با بیمه تامین اجتماعی:

متقاضیانی که اطلاعات کافی راجب بیمه تکمیلی ندارند، در مورد تفاوت بیمه تکمیلی با بیمه تامین اجتماعی اطلاعاتی نخواهد داشت و بیمه تکمیلی را یک بیمه پایه حساب می کنند. در واقع هدف هر دو بیمه نامه جبران خسارت های وارد شده به بیمه گذار است. بیمه تامین اجتماعی یک بیمه پایه است که خدمات پایه را در اختیار بیمه گذار قرار میدهد، اما بیمه تکمیلی، تکمیل کننده این خدمات است. از تفاوت های بین این دو بیمه به موارد زیر اشاره کرد:

تفاوت بیمه عمر و بیمه تکمیلی

هر دو بیمه نامه در جهت رفاه حال بیمه گذاران تهیه شده اند اما در واقع تفاوت بیمه عمر و بیمه تکمیلی در خدماتی است که به بیمه گذاران ارائه میشود. بطور کلی بیمه عمر برای جبران خسارت هایی مانند نقص عضو، بلایای طبیعی، فوت و... طراحی شده، البته در کنار این پوشش ها امکان سرمایه گذاری برای بیمه گذار فراهم شده است. بیمه تکمیلی فقط در پرداخت هزینه های درمانی بیمه شده را یاری میکند. لازم به ذکر است بیمه سامان برای متقاضیانی که در هنگام خرید بیمه تکمیلی سامان، تحت پوشش بیمه عمر باشند، 10% تخفیف در نظر گرفته است.

بیمه تکمیلی سامان، مستقل و بدون بیمه پایه

یکی دیگر از مزایا و فواید بیمه درمان سامان این است که واقعا با توجه به نیاز همه جانبه اکثر افراد جامعه طراحی شده است؛ حتی افرادی که بیمه پایه(تامین اجتماعی، خدمات درمانی) ندارند.پس تمامی افراد میتوانند ازین خدمات استفاده کنند و محدودیتی وجود ندارد.تنها تفاوت در میزان پرداخت حق بیمه است.

نحوه پرداخت حق بیمه تکمیلی، سند مشتری مدار بودن سامان

این که قدرت خرید ندارید یا نمی توانید تمام حق بیمه را به صورت نقد پرداخت کنید شما را از داشتن بیمه تکمیلی محروم نمی کند، بلکه می توانید طرحی را انتخاب کنید که حق بیمه آن به صورت اقساطی پرداخت شود.بیمه سامان نهایت سعی و تلاش خود را در ارائه متفاوت این بیمه نامه نموده است.

سقف بالا بلند تعهدات بیمه تکمیلی سامان

با بررسی طرح های بیمه درمان سامان متوجه خواهید شد که بیماری هایی در این پوشش ها تحت حمایت قرار می گیرند که هیچ کدام از بیمه های پایه چاره اندیشی برایشان نداشته اند.بیماری هایی که اگر تحت درمان قرار بگیرند هزینه های بالا و کمر شکنی دارند و اقتصادی ترین روش ممکن برای جبران بهای درمان آن ها، بیمه نامه تکمیلی است.مانند هزینه جراحی قلب، مغز و اعصاب به استثناء دیسک ستون فقرات، کبد و ریه و پیوند کلیه و مغز استخوان.

شرایط فسخ قرارداد بیمه تکمیلی

در صورت وجود هر یک از شرایط زیر شرکت بیمه میتواند قرارداد را باطل کند:

و همچنین اگر بیمه گذار به هر دلیلی تمایل به استفاده از بیمه تکمیلی نداشته باشد، می تواند برای ابطال قرارداد اقدام کند و شرکت بیمه موظف است حق بیمه رو تا زمان فسخ بیمه نامه به صورت تعرفه های کوتاه مدت محاسبه کند و ما به التفاوت آن را به بیمه گذار پرداخت کند.

سوالات متداول

حداکثر سن بیمه شدن در این بیمه نامه چقدر است؟

امکان تهیه بیمه نامه برای افراد از بدو تولد تا سن 70 سالگی وجود دارد البته به این موضوع توجه کنید فردی که هنوز به سن قانونی نرسیده باشد باید تحت پوشش سرپرست خانواده قرار بگیرد تا از کلوز های بیمه تکمیلی درمان استفاده کنند. همچنین افراد بالای 70 سال با شرایط ویژه ای قادر به خرید بیمه نامه هستند.

آیا بیمه تکمیلی اعمال جراحی زیبایی رو تحت پوشش قرار میده؟

خیر! شرکت بیمه هزینه های مربوط به جراحی های زیبایی را تقبل نخواهد کرد مگر در شرایطی که بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه، طی سانحه دچار عیوب ظاهری شده باشد؛ هزینه های عمل زیبایی را تا سقف تعیین شده در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد.

اطلاعات بیمه تکمیل درمان خرید بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانوادگی اطلاعات بیمه تکمیل درمان انفرادی و خانوادگی خرید بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی اطلاعات بیمه تکمیل درمان گروهی و شرکتی