نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

بیمه بدنه خودرو سامان چیست؟

بیمه بدنه اتومبیل سامان

و اما احتیاط شرط عقله! یه ضرب المثل معروف که توی هر قسمتی از زندگیت بهت کمک میکنه! تهیه بیمه بدنه اتومبیل سامان هم خودش یه جور احتیاطه دیگه! احتیاط کردن فقط به رانندگی با سرعت کم و لایی نکشیدن و …. نیست، شاید توی شرایطی قرار بگیری که حتی تمام نکات ایمنی رو رعایت کرده باشی ولی ماشینت دچار صدمه بشه! صاحب خودرو بودن هم مشکلات خودش رو داره ممکنه طی سانحه ای خودرو شما دچار آسیب بشه. خوب طبیعیه که با این بحران اقتصادی و تورم ها شاید کمی سخت از پس جبران خسارت های وارد شده بر بیای و از اونجایی که بیمه سامان همیشه به فکر شما بوده، فقط کافیه که بیمه بدنه خودرو سامان رو تهیه کرده باشی تا شرکت بیمه هزینه های شما رو تقبل کنه. شاید توی همون سانحه شما به صورت غیر عمدی به خودرو فرد دیگری خسارت وارد کردی! اصلا جای نگرانی نیست و بیمه سامان با در اختیار گذاشتن بیمه شخص ثالث سامان، شما رو حمایت خواهد کرد. با اینکه 90% از صاحبان خودرو تقریبا با این بیمه نامه آشنا هستن ولی مطمئنم با خوندن این مقاله ضرر نمیکنی و اطلاعات بیشتری کسب میکنی، پس با ما همراه باش.

موارد تحت پوشش بیمه بدنه خودرو سامان

موارد زیر پوشش های اصلی بیمه بدنه هستن که بیمه سامان در این شرایط شما رو حمایت میکنه:

پوشش های بیمه بدنه خودرو سامان شامل چه مواردی است؟

پوشش های اضافی بیمه بدنه سامان شامل چه مواردیست

استثنائات بیمه بدنه اتومبیل سامان

بیمه سامان در صورت وقوع هر یک از موارد زیر، بیمه گذار رو حمایت نخواهد کرد:

خطرات مورد تعهد بیمه بدنه خودرو سامان

تا اینجا از پوشش های اصلی و پوشش های اضافی و استثنائات بیمه بدنه ماشین صحبت کردیم اما بیمه سامان تعهد دار چه خطر هایی است؟

خطرات مورد تعهد بیمه بدنه خودرو سامان

تفاوت بیمه بدنه با بیمه شخص ثالث:

بیمه بدنه و شخص ثالث، بیمه گذار رو در مقابل خطرات احتمالی خودرو ها حمایت میکنن. در واقع ماهیت هر دو بیمه نامه مشابه هست اما با این وجود تفاوت هایی هم دارن! بیمه شخص ثالث اجباریه بطوریکه نداشتن این بیمه نامه باعث توقیف خودرو خواهد شد و تا زمانی که این بیمه نامه تهیه نشه ماشین در پارکینگ می مونه! اما برعکس بیمه بدنه کاملا اختیاریه ولی داشتنش خیلی می تونه به صاحب خودرو کمک کنه. بیمه شخص ثالث تمام خسارت های وارد شده به اشخاص ثالث رو پرداخت میکنه ولی راننده مقصر رو حمایت نمیکنه مثلا اگه شما تصادف کردید تمام خسارت های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث رو پرداخت می کنه اما کاری با صدمات وارد شده به خودروی راننده‌ی مقصر نداره و بلعکس بیمه بدنه، هنگام تصادف، صدمات و آسیب های وارد شده به خودروی راننده مقصر رو پوشش میده. پوشش های هر دو بیمه باهم متفاوته! برای مطالعه پوشش های بیمه شخص ثالث سامان کلیک کنید.

تفاوت بیمه بدنه خودرو و بیمه شخص ثالث سامان چیست؟

بیمه بدنه کیلومتری همون بیمه بدنه خودرو هست؟

هر دو بیمه نامه تقریبا شرایط یکسانی دارن اما اگه دنبال ارزون ترین بیمه بدنه خودرو هستی از بیمه بدنه کیلومتری سامان استفاده کن! قبلا شرکت بیمه برای هر ماشینی با در نظر گرفتن شرایط اون یه نرخ بیمه خودرو رو نظر گرفته بود که یه رقم ثابتی هم بود و اصلا کاری نداشت که بیمه گذار در طول سال چقدر از ماشینش استفاده میکنه. اما از اونجایی که بیمه سامان رضایت مشتری براش خیلی مهمه بیمه بدنه کیلومتری سامان رو تهیه کرد که تقریبا ارزون تر از بیمه بدنه هست (البته برای افرادی که در طول سال کمتر از ماشینشون استفاده میکنن) بصورتی که نرخ بیمه بدنه کیلومتری بر أساس کیلومتر خودرو شما تعیین میشه. برای اطلاعات بیشتر کافیه به صفحه بیمه بدنه کیلومتری سامان بری.

تفاوت بیمه بدنه کیلومتری و بیمه بدنه چیست

نحوه دریافت خسارت از بیمه بدنه سامان:

پس از وقوع حادثه، قبل از جابجایی خودرو ها، با نیروی انتظامی تماس گرفته تا برای تهیه گزارش و کروکی خودرو ها، در محل حادثه حضور پیدا کنند. سعی کنید تا قبل از حضور نیروی انتظامی خودرو ها رو جابجا نکنید مگه اینکه باعث ترافیک بشه، که در این صورت توضیح دادیم چندتا عکس و یه فیلم بگیرین و خودروها رو به کنار خیابون هدایت کنید.

در نهایت حداکثر تا 5 روز بعد از وقوع سانحه با مدارک زیر برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه کنید:

بعد از اینکه خسارت تون توسط کارشناس بیمه تایید شد، به تعمیرگاه مدنظرتون مراجعه کنید و در نهایت بعد از بازدید سلامت خودرو توسط کارشناس بیمه، مبلغ خسارت، طبق شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه، به حساب مالک خودرو واریز میشه

شرایط فسخ بیمه بدنه:

در صورت وجود هر یک از موارد زیر بیمه گر میتونه قرارداد رو باطل بکنه:

و در صورت وجود هر یک از موارد زیر بیمه گذار میتونه بیمه نامه رو فسخ کنه:

در صورتیکه بیمه گذار به دلایل شخصی اقدام به ابطال بیمه نامه کنه، شرکت بیمه حق بیمه رو بصورت کوتاه مدت محاسبه کرده و مابقی حق بیمه پرداخت شده رو به بیمه گذار پرداخت میکند.

نکات پایانی)

  1. مالک خودرو باشی.

  2. ذینغع بیمه نامه باشی.

  3. وکالت رسمی از مالک خودرو داشته باشی.

خرید بیمه بدنه خودرو اطلاعات بیمه بدنه خودرو