نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو

دریافت خسارت بیمه بدنه

اولین قدم پس از بروز سانحه تصادف، برای دریافت خسارت بیمه بدنه چیست؟ همانطور که میدانید بیمه بدنه جز بیمه نامه های اختیاری می باشد؛ اما تهیه این بیمه نامه، به صرفه تر از پرداخت هزینه تعمیرات خودرو شما می باشد! پس از بروز هر حادثه اولین قدم برای دریافت خسارت بیمه بدنه سامان، اطلاع رسانی به شرکت بیمه می باشد. طبیعی است در هنگام بروز سانحه تصادف خونسردی خود را از دست بدهید؛ اما به خاطر بسپارید برای دریافت خسارت بیمه بدنه سامان، قبل از اعلام به شرکت بیمه، برای تعمیر خودرو اقدام نکنید. بیمه بدنه سامان در چهار حالت، خسارت وارده شده به بیمه گذار را پرداخت خواهد کرد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

شرایط دریافت خسارت بیمه بدنه

پیشنهاد می کنیم با شرایط دریافت خسارت بیمه بدنه آشنا شوید تا در هنگام بروز سانحه، با آگاهی کامل برای دریافت خسارت اقدام نماید:

در این شرایط بیمه شخص ثالث، خسارات وارد شده به اشخاص ثالث را بر عهده خواهد گرفت. و خسارات های مالی و جانی وارده شده به راننده مقصر را بیمه بدنه تقبل خواهد کرد. در صورت نداشتن بیمه بدنه، تمامی خسارات وارده شده خودرو مقصر، بر عهده راننده مقصر می باشد.

در صورتیکه بیمه گذار مقصر شناخته نشود، خسارت های وارد شده به خودرو فرد را بیمه شخص ثالث راننده مقصر، جبران خواهد کرد. اگر سقف تعهدات پوشش بیمه شخص ثالث راننده مقصر کمتر از خسارات وارد شده باشد، فرد زیان دیده می تواند از بیمه بدنه خودرو خود استفاده کند؛ در این شرایط شرکت بیمه مبلغ پرداختی را با راننده مقصر بصورت اقساط تسویه خواهد کرد. لازم به ذکر است با استفاده از بیمه بدنه در شرایط ذکر شده، تخفیف ها و سرمایه بیمه بدنه فرد زیان دیده تغییری نخواهد کرد؛ در واقع فرد از پوشش ریکاوری بیمه بدنه استفاده می کند.

بر فرض مثال ممکن است خودرو شما در کنار خیابان پارک شده باشد، و فردی با اتومبیل شما تصادف کند و بلافاصله فرار کند. در این شرایط اگر فرد زیان دیده دارای بیمه بدنه باشد، می تواند برای دریافت خسارت وارد شده به شرکت بیمه اقدام کند. در غیر این صورت جبران خسارت بر عهده خود فرد می باشد. لازم به ذکر است در این شرایط تخفیف های بیمه بدنه از بین خواهد رفت و سرمایه بیمه نامه کاهش پیدا می کند. اما در صورتیکه که فرد مقصر شناسایی شود با درخواست به شرکت بیمه، تمامی تخفیف ها و سرمایه از دست رفته به حالت قبل باز خواهد گشت.

بطور مثال اگر یک پراید با بنز تصادف کند و راننده پراید مقصر شناخته شود، با توجه به قیمت خودرو نامتعارف، بیمه شخص ثالث تنها بخشی از خسارت وارد شده را پرداخت خواهد کرد؛ در این شرایط راننده مقصر می تواند از بیمه بدنه اتومبیل خود نیز کمک بگیرد. منظور از خودروهای نامتعارف، خودروهایی است که قیمت آن بیشتر از 50% سقف تعهدات جانی (دیه کامل در ماه حرام) باشد.

مراحل دریافت خسارت بیمه بدنه

بهتر از پس از خرید بیمه بدنه با مراحل دریافت خسارت بیمه بدنه آشنا شوید:

مدارک لازم دریافت خسارت بیمه بدنه

مدارک لازم دریافت خسارت بیمه بدنه عبارتند از:

بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد

اغلب بیمه گذاران می پرسند: بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد؟ بطور کلی بیمه بدنه همه خسارت وارد شده را پرداخت نخواهد کرد و بخشی از آن تحت عنوان فرانشیز بیمه بدنه بر عهده بیمه گذار خواهد بود. فرانشیز پوشش های بیمه بدنه با یکدیگر متفاوت می باشند. از این رو نمی توان مبلغ دقیقی برای خسارت پرداختی شرکت بیمه اعلام کرد. لازم به ذکر است هر بار از شرکت بیمه خسارت دریافت کنید، سقف پوشش ها کاهش و فرانشیز بیمه نامه افزایش خواهد یافت.

دریافت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی

بر خلاف شرایط بیمه شخص ثالث، دریافت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی امکان پذیر می باشد؛ مگر در شرایطی که خسارت وارد شده بسیار جزئی باشد! برای دریافت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی باید واجد شرایط ذیل باشید.

دریافت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی

شرایط دریافت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی

سقف دریافت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی

بصورت کلی سقف دریافت خسارت بیمه بدنه بدون کروکی، به مقدار دیه بستگی دارد. معمولا شرکت های بیمه ⅖ درصد و یا یک چهلم مبلغ دیه در ماه های حرام را به عنوان سقف خسارت تعیین می کنند. در واقع در سال 1401 که دیه کامل ماه های حرام 400 میلیون تومان می باشد، سقف خسارت بیمه نامه 20 میلیون تومان می باشد. لازم به ذکر است برای خسارت های بالای 20 میلیون تهیه کروکی الزامی می باشد.

خرید بیمه بدنه خودرو اطلاعات بیمه بدنه خودرو