نماد اعتبار الکترونیک logo-samandehi
شماره پشتیبانی بیمه سامان نمایندگی الماسی

09220418244

بعد از گم شدن بیمه بدنه ماشین چه باید کرد

بعد از گم شدن بیمه بدنه ماشین چه باید کرد

بهتر است قبل از مفقودی مدارک خود، بدانید که بعد از گم شدن بیمه بدنه ماشین چه باید کرد؛ تا در هنگام وقوع حوادث این چنینی، دچار استرس نشوید. ممکن است گم شدن مدارک برای شما موضوع خنده داری باشد، اما هر چقدر هم فرد منظم و محتاطی باشید، احتمال مفقود شدن مدارکتان وجود دارد. برخی از افراد با توجه به اختیاری بودن بیمه بدنه خودرو، پس از مفقود شدن آن اقدامی نخواهند کرد و تا زمان تمدید بیمه نامه صبر می کنند؛ اما توصیه می شود به دردسر های ناشی از نداشتن بیمه نامه نیز توجه کنید.

قطعا می دانید زمانی که بیمه شخص ثالث خودروتان را در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی نگذارید، اتومبیل شما توقیف خواهد شد. در رابطه با بیمه بدنه خودرو باید بگویم، با توجه به اختیاری بودن این بیمه نامه، مشکلات توقیف و جرایم راهنمایی و رانندگی برایتان پیش نخواهد آمد. اما دردسرهای دیگری نیز به وجود خواهد آمد. بطور مثال زمانی که به خودرو فردی آسیب وارد شود و بیمه نامه ای برای ارائه به شرکت بیمه در دست نداشته باشید، بیمه گر خسارات وارده را جبران نخواهد کرد.

روند دریافت المثنی بیمه بدنه خودرو

روند دریافت المثنی بیمه بدنه خودرو، سخت و پیچیده نیست. زمانی که از مفقودی بیمه بدنه ماشین مطمئن شده اید در نزدیکترین زمان ممکن، به شرکت بیمه مراجعه کنید. سپس با ارائه کارت ماشین و کارت ملی خود، مفقودی بیمه بدنه ماشین را به شرکت بیمه اعلام کنید. و در نهایت بیمه گر با بررسی وضعیت بیمه نامه ماشین، کارت المثنی بیمه بدنه خودرو را برای شما صادر میکند. توصیه می شود در نزدیکترین زمان ممکن برای تهیه المثنی بیمه بدنه، اقدام کنید؛ زیرا شرکت بیمه صدمات وارد شده به اتومبیلتان را در مدت زمان مفقودی بیمه بدنه، جبران نخواهد کرد.

بهترین زمان دریافت بیمه بدنه المثنی

آیا گم شدن بیمه نامه بدنه خودرو موجب از بین رفتن تخفیفات آن می شود

آیا گم شدن بیمه نامه بدنه خودرو موجب از بین رفتن تخفیفات آن می شود؟ سوال مشترک تمامی بیمه گذارانی که بیمه بدنه اتومبیل خود را گم کرده اند است! تخفیفات بیمه بدنه خودرو، از موارد خوشایند برای تمامی بیمه گذاران است. چرا که این تخفیفات موجب کاهش قیمت بیمه بدنه خودرو خواهد شد. در رابطه با ابطال تخفیفات بیمه بدنه خودرو باید بگویم، هیچ جای نگرانی نیست. تخفیفات بیمه بدنه خودرو، در زمان صدور بیمه نامه المثنی، به بیمه نامه جدید انتقال خواهد یافت؛ و امکان استفاده از تخفیفات بیمه بدنه برای بیمه گذار، در سال های آینده نیز وجود دارد.

برای دریافت المثنی بیمه بدنه ماشین چه موقع اقدام کنیم

زمان دریافت بیمه بدنه المثنی در ذهن اغلب بیمه گذاران سوال ایجاد کرده است. بطور کلی اگر فکر می کنید برای دریافت المثنی بیمه بدنه، نیازی به عجله کردن نیست؛ اشتباه می کنید! فرض کنید بیمه بدنه اتومبیلتان را گم کرده اید؛ و در هم حین بر اثر سانحه ای به خودرو شما خسارت مالی وارد شود. قطعا برای جبران خسارت وارده، به کمک شرکت بیمه نیاز خواهید داشت. اما زمانی که برای دریافت خسارت به شرکت بیمه مراجعه کرده، و کارت بیمه بدنه ای برای ارائه به شرکت بیمه نداشته باشید، بیمه گر برای جبران صدمات وارد شده به شما کمک نخواهد کرد و خسارت های وارده بر عهده بیمه گذار می باشد. پس توصیه می کنیم در اولین فرصت برای دریافت المثنی بیمه بدنه اقدام کنید.

چند نکته که باید بعد از گم شدن بیمه بدنه خودرو بدانید

خرید بیمه بدنه خودرو اطلاعات بیمه بدنه خودرو